Milieuclubs tegen bouw nieuw stadion Brugge Hageman: Snel duidelijkheid over supermarkt in binnenstad Hulst Makelaar spint van tevredenheid over verkoop appartementen Sluiswachter 7 Hoger gaat De Sluiswachter aan de Kennedylaan- West niet meer worden. Het nieuwe complex vormt een nieuw onderdeel van de skyline van Terneuzen. zv De bouw van de appar tementen en het aan grenzende winkel centrum met par keerplaatsen in De Sluiswachter verloopt volgens planning. Naar verwachting gaan de winkels nog voor de zomer open. Wie nog denkt aan de aan schaf van een appartement of win kel in De Sluiswachter aan de Ken- nedylaan-West in Terneuzen is te laat. Volgens makelaar Nico Bous- sen is alles op een haartje na ver kocht of verhuurd. „We zijn in gesprek met een huurder voor de laatste winkel ruimte en op het laatste apparte ment dat te koop staat zijn drie op ties." Boussen is dik tevreden. „Het is vlot gegaan. Dat alles bezet is voordat de bouw klaar is, zeker gezien de slechte periode waar we uit komen, dat zie je weinig meer." Timo Bergsma, directeur van Ul timo Vastgoed, is wat minder en thousiast. Hij denkt dat het nieuwe winkelhart ten koste zal gaan van het Terneuzense cen trumwinkelgebied. „De gemeente verwacht dat mensen van de Ken- nedylaan-West naar het winkel hart zullen wandelen. Dat moet ik nog zien." Ultimo Vastgoed is ei genaar van het nabijgelegen Schuttershofcomplex. Last heeft het bedrijf niet van het concurre- rende winkelcentrum. De Mars kramer sluit zijn filiaal in de Schuttershof maar volgens Berg sma is er al een nieuwe invulling gevonden. Welke dat is wil hij nog niet zeggen. Bergsma zegt wel te Dat alles bezet is voordat de bouw klaar is, dat zie je niet zo vaak meer verwachten dat hij het effect van de nieuwe winkels zal merken. Alle winkels in De Sluiswachter zijn van plan gebruik te maken van de mogelijkheid zondags open te zijn. „De Jumbo in Schuttershof is altijd al op zondag open", zegt Bergsma. „Wellicht moeten de an dere winkels ook eens overwegen of dat een idee is." Dat er flink gebouwd wordt aan de Kennedylaan heeft Terneuzen al ondervonden. Eerder moest het verkeer al een dikke maand omrij den vanwege het vernieuwen van het kruispunt Kennedylaan- Schuttershofweg. Na een adem pauze tijdens de feestdagen wordt vanaf maandag het volgende ge deelte aangepakt. Twee maanden lang wordt er gewerkt aan het deel tussen de Verlengde Van Steen bergenlaan tot aan de Kerkhoflaan. De verwachting is dat deze werk zaamheden op 9 maart klaar zijn. Even leek de start van de bouw van een voetbalstadion bij Brugge ein delijk dichtbij. De komst ervan loopt echter weer vertraging op, nu milieuclubs en landbouwers naar de Raad van State stappen. De gemeente Brugge wil een nieuw onderkomen bouwen voor Club Brugge. Die huist nu nog in het Jan Breydelstadion in de wijk Sint-Andries, maar dat is verou derd. Het nieuwe stadion moet ver rijzen op een braakliggend stuk grond tegenover winkelcentrum B- Park Blauwe Toren, ten noorden van de stad aan de Blankenbergse Steenweg. Erbij komt ook ruimte voor een nieuw bedrijventerrein en voor woningen. Milieuclubs en boeren hebben nu de krachten gebundeld en stap pen onder de naam Open Ruimte Brugge naar de Raad van State. Het steekt hen dat 'vruchtbare land bouwgrond' in een open gebied wordt opgeofferd. De groep spreekt van 'betonretoriek' en eist dat on derzocht wordt of er gebouwd kan worden op bestaande bedrijventer reinen, bijvoorbeeld bij het station. De start van de bouw, die al vele jaren op zich laat wachten, loopt nu opnieuw een jaar vertraging op. Nadat Albert Heijn in 2011 het pand aan de Overdamstraat in het centrum van Hulst verruilde voor het Stationsplein, doet de binnen stad het zonder supermarkt. De roep om een terugkeer is sinds dien onverminderd luid gebleven. Zowel bewoners als het college van burgemeester en wethouders en politieke partijen zien zo'n winkel liever vandaag dan morgen komen. Enige tijd leek het erop dat een biologische super wel oren naar Hulst had, maar ook dat zat er niet in. Daarmee leek de laatste hoop wel zo'n beetje vervlogen. Het lange wachten kan nu toch beloond worden, aldus Hageman. „De economie trekt aan. Er zijn ondernemers serieus geïnteres seerd, de gesprekken lopen. Het zou mooi zijn als een jonge Hul- sterse ondernemer er in stapt. We hopen dit de komende maanden hard te kunnen maken." Vooral nu in het centrum volop wordt gebouwd is een supermarkt haast noodzakelijk. Appartemen tencomplex Residentie Gravenhof en de woningen boven de bios coop zullen voor meer bewoners zorgen. Dat weet wethouder Ha geman ook. Locaties Een grote winkel zal er overigens niet komen, het oppervlakte zal rond de 750 vierkante meter lig gen. Hageman: „Het zal er een voor de snelle boodschap zijn." Hulst heeft verschillende locaties op het oog, maar daar kan de wethouder nog niet over uitweiden. zaterdag 6 januari 2018 Bordjes Te Koop kunnen van gevel Guido van der Heijden Terneuzen De achterzijde van De Sluiswachter ligt pal aan de binnenhaven, fotos peter nicolai - Nico Boussen, makelaar Martijn de Koning Brugge Wethouder Jean-Paul Hageman is steeds hoopvoller dat in de binnenstad van Hulst een su permarkt komt. En het kan snel gaan ook, hij verwacht duide lijkheid vóór de verkiezingen in maart. Bob Maes Hulst FALAISB r 1W *0** De bouw van het complex aan de Kennedylaan-West verloopt vol gens schema.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 145