Zuignap met haakje Zaklamp Bagagetasjes Schroevendraaier Jpr Noten Natuurzeem Zakboekje Epictetus Derk Bolt - journalist en tv-presentator van onder meer Spoorloos „Mijn sneldrogende hem den van Boss krijgen in de tropen zoutrandjes van het zweet. Aan het einde van de dag ga ik ermee onder de douche, was het uit en hang het natte hemd aan de nap die ik op het raam plak waar de zon opkomt." Ben voormalig diplomaat en oud-minister van Buitenlandse Zaken „Ik heb overal ter wereld in elk denkbaar soort hotel geslapen en dan valt 's nachts nog weieens het licht uit. Dan is je zak lantaarn je beste vriend. Hij ligt altijd naast me op het nachtkastje, klaar om te pakken. Ook handig om bij te schijnen bij spreek- gelegenheden." „Om ergernis te voor komen, heb ik lang geleden een verzameling tasjes gekocht zodat mijn kleding niet verwordt tot een kluwen textiel in de koffer, maar mij elke dag weer keurig opgeruimd toelacht." Eugenio Follen- der - fotograaf en cameraman, onder meer van Spoorloos „Een kleintje, die in de toi lettas past, daar heb ik veei plezier van gehad in hotels buiten Europa. Om het lampje dat boven het schilderij hangt en maar blijft branden uit te schake len. Of een luikje open te schroeven als de kraan lekt." „Ik heb altijd een paar zakken gemengde noten van de Lidl bij me. Die verdeel ik in porties van 75 gram, om mee te nemen tijdens opnamedagen in het buitenland. Vaak is er overdag geen tijd om te eten; zo red ik het tot de avond." „Geknipt in stukken van 7 bij 10 centimeter - dat komt nauw. Ik gebruik ze om mijn cameralenzen schoon te poetsen." „Gaat al 25 jaar mee: een klein filosofisch zakboek van de Grieks/Romeinse stoïcijn Epictetus. Voor wat geestelijke input." wg magazine 59

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 123