Ook voor geliefden Dichters zoeken in de Rue Férou, in Saint-Germain des Prés, naar de immense muur waarop het gedicht Le Bateau Ivre van Arthur Rimbaud is geschilderd: honderd regels over een schip dwalend op zee, dat ten onder gaat. Dromers komen naar de intieme Rue de Furstemberg. Er staan vier bomen en meer is ook niet nodig. Op nummer 6 woonde Eugène Delacroix, waar je staand aan de bar - dicht op elkaar - eet en drinkt. Bij L'Avant Comptoir is het vlees alomtegenwoordig: van hotdogs tot foie gras. Ernaast ligt L'Avant Comptoir de la Mer met, vanzelfsprekend, alleen vis: van sardientjes tot oesters. Als de nacht roept, is er voor geliefden in Parijs nog maar één logische bestemming: Hotel Amour. Met kamers waarvan de inrichting - compleet zwart met overal spiegels - niets aan de verbeel ding overlaat. Maar voor het zover is, lokt nog één adres. Om 22 uur gaan in de Club des Poètes de lampen uit. Op de tafels worden kaarsjes gezet. „Wie begint?" roept Blaise Rosnay door het zaaltje. Een man en een vrouw staan op, lopen naar voren, doen even hun ogen dicht en beginnen. Met heldere stem en vol passie dragen ze een liefdes gedicht voor, De ogen van Elsa Met heldere stem en vol passie dragen ze een liefdesgedicht van Louis Aragon voor het boegbeeld van het roman ticisme in de schilderkunst. Er is nu een museum met zijn doeken gevestigd. In de rue Chaptal is nog een museum waar dolende zielen hun hart ophalen: het Musée de la Vie Romantique. Kunst én liefde op het canvas. Het is alleen al een bezoek waard wegens de lieflijke binnentuin en de charmante theesalon. Hapjes delen Voor wie alle zintuigen wil prikkelen, zijn restaurants in Parijs natuurlijk de beste halte. Mijd de brasserieën en bistro's; kies voor intimiteit en tafeltjes waar je hapjes met z'n tweeën deelt. Bij Frenchie Winebar bijvoor beeld krijg je toptapas en wijnen die de tong doen duizelen. Topkok Yves Cam- deborde heeft twee bars waar pintxos worden geserveerd en van Louis Aragon. In het zaaltje is het muisstil, ieder een luistert. Drie avonden per week mag iedereen in de Club des Poètes opstaan en een ge dicht voordragen - op voor waarde dat je het uit het hoofd doet. Het lijkt er bijna een huiskamer, op stoffige plan ken en een oude piano staan boeken. „Mijn vader is hier in 1961 begonnen en nog steeds komt hier jong en oud. Mensen die even willen ontsnappen aan de wrede buitenwereld", vertelt Rosnay. Een meisje staat op en draagt voor uit werk van Apol- linaire. Een jonge student kiest daarna voor een adem benemend gedicht van Fer- nando Pessoa. Achterin de zaal zit een jonge vrouw, in omarming met een man. Ze luistert, beweegt haar hand langzaam naar haar gezicht en pinkt in stilte een traan weg. <1 magazine 57 ROMEO EN JULIA Verona is de romantische stad aan de Adige in Noord- Italië. Slenteren door het oude centrum, pasta eten op een van de terrassen en 's avonds naar een opera in het Romeinse amfitheater. Maar het gaat in Ve rona vooral om het Casa di Giulietta, het huis van Julia Capulet, de geliefde van Romeo Montague. Hier stond de 14de-eeuwse Julia op het balkon terwijl Romeo haar smachtend toesprak, zoals is beschreven door William Shakespeare Bij het huis staat een beeld van Julia. Het is er druk, want het betasten van de rechterborst brengt liefdesgeluk. ROMANTISCHE STRASSE Würzburg is met zijn talloze Weinstuben en studenten een levendige en gemoedelijke stad in Beieren. Én Würzburg ligt aan het begin van de Romantische Strasse. Geliefden die per auto de bruine bordjes volgen, kunnen niet anders dan geluksgevoelens ervaren op de 385 kilometers lange route, die voert langs oude stadjes, bisschopspaleizen, voormalige vor stenhoven, rivierdalen, bossen, weiden en ten slotte ook nog besneeuwde Alpen. Als een sprookje is bijvoorbeeld het kasteel Neuschwans- tein, waar ongetwijfeld ooit een knappe prins een Assepoester wakker heeft gekust. ■BRUGGE In het West-Vlaamse Brugge vind je de juiste ambiance om hand in hand te lopen. Paardenkoetsen met toeristen erin kleppe ren over de middeleeuwse keien, de blik dwaalt over trap- en klokgevels. De 14de en 15de eeuw waren de bloeitijd voor Brugge als handelsstad. In het centrum is aan bijna alles de grandeur van vervlogen tijden nog te zien. In dit Anton Pieck- decor - grotendeels autovrij - kun je samen doen of de rest van de wereld niet bestaat. ADRESSEN Ten Belles, 10 Rue de la Grange aux Belles Hotel Plaza Athénée, 25 Avenue Montaigne Musée Eugène de la Croix, 6 Rue de Furstemberg Musée de la vie romantique, 16 Rue Chaptal Frenchie winebar, 6 Rue du Nil L'Avant comptoir (de la Mer), 3 Carrefour de l'Odeon Hotel Amour, 8 Rue de Navarin Club des Poètes, 30 Rue de Bourgogne WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 121