daar iets op bedacht. Zodra de tak beweegt, komen er mieren tevoorschijn die de giraffen bijten waarna ze de balle tjes met rust laten." Plots hangt een lekkere zoete geur in de lucht. Het natuurlijke parfum van de giraffe. Daar staan ze. Aan de bosrand. Twaalf zijn het er. We blijven op gepaste afstand en Ibrahim vertelt over soorten, hun gedrag, mannetjes en vrouwtjes, vij anden en kracht. En Sam vult aan: „Wist je, pap, dat ze met één trap een volwassen leeuw kunnen uitschakelen?" Zo vanaf de grond lijken ze nog groter dan gisteren vanuit het busje. En we zien meer details. Hun vriendelijke ogen, lange wimpers, staarten met klosjes eraan en hun lichaam vol vlekken die zo persoonlijk zijn als vingerafdrukken. Na Ol Pejeta, Solio en de Country Club, sluiten we af met Aberdare National Park. Het wordt een meesterlijke dag, met ber gen, dalen, bosolifanten, bamboebossen, watervallen, colobus-apen, buffels, roof vogels, vlinders, insecten en een pick nickplaats die uitkijkt over het park. We zouden er uren kunnen blijven. Lekker liggen in het gras en nagenieten van al het moois dat we de afgelopen dagen hebben gezien. „Ik had niet gedacht dat het zo leuk zou zijn mam, een safari", zegt Linn. „En dat we in Afrika zijn, maar toch lekker eten hebben." „PfffifF', zucht Sam. „Ongelofelijk dat ik tussen olifanten, neushoorns en leeuwen heb gestaan." Een laatste keer stappen we in het busje, want er is nog één stiekeme wens.het luipaard. Hij wordt hier ge middeld maar één keer per week gezien. Misschien hebben we zondagsgeluk. 41 Uit thuis magazine 53 Familie-uitje In Solio Game Reserve zitten neushoorns en leeuwen. De reis Tal van maatschap pijen vliegen van Amsterdam naar Nairobi. Prijzen variëren sterk. Gemiddeld kost een ticket tussen €500 en €700. Op safari Prijzen zijn afhan kelijk van reistijd, accommodatie en programma. Een safari met het hele gezin is niet goed koop, maar je kunt het zo bont maken als je zelf wilt. Voor beeld: 8 dagen volpension in een huisje of luxe-safa ritent in de Rhino Watch Lodge in Nyeri, waar het magazine verbleef, komt inclusief gamedrives en ex cursies op €1050 euro p.p. en €380 p.p. voor kinderen tot en met 11 jaar. Dat is exclusief vlucht, de toegang tot de parken (€50 tot €80 p.p. per dag) en fooi voor de gids en lodge- personeel, wat bij safari's gebruikelijk is. Meer informatie magicalkenya.com; rhinowa tchlodge.com WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 117