schijn. Op de grond zien we schedels, botten en karkassen. Ben zet al zijn zin tuigen op scherp. Hoewel we enthousiast meespeuren is hij de enige met succes. „Isee lion." En hij wijst traag naar de over kant van de halfdroge rivierbedding. Ben stuurt het busje door de modder en parkeert op hooguit 15 meter van de leeuwen, die luieren in de ochtendzon. „Ohhh, wat zien ze er schattig uit", zegt Linn. „Schattig? Wacht maar tot je ze ziet eten", zegt Sam. Ruim een halfuur staan we midden tussen de leeuwen. We horen ze snorren, geeuwen en grommen. Soms staat er een tje op om naar schaduw te slenteren. De koningen van de wildernis negeren onze aanwezigheid en doen waar ze zin in hebben. Onverstoorbaar. Onaantastbaar, 's Middags rijden we een tweede ronde Wistjejoaipdateengiraffemetéé^ ^^^^^^^^^^^^^^^^HlëëüwkanTütschakelen? door Solio. Op de grote, ietwat hoger gelegen vlakte, lopen witte en zwarte neushoorns. Toen er nog maar een paar honderd van leefden, legde Solio zich als eerste in Kenia toe op het redden en fokken van deze bedreigde diersoort. Als we op de terugweg ook nog een cheeta spotten en denken dat de dag niet mooier meer kan, komt er een kudde giraffen vanaf links. Zestien stuks! Elegant lopen ze voor ons uit, gehuld in het voile van de late middagzon. Na twee intensieve dagen lassen we een rustdag in. Nou ja, een dag waarin we het wat rustiger aan doen. Een beetje later uit bed - bij safari's gaat de wekker vroeg - lang ontbijten, vanuit een ligstoel vogels kijken en een uurtje lezen. Pas aan het eind van de ochtend rijden we naar de Aberdare Country Club, een landgoed uit de Britse koloniale tijd waar een wan delsafari van een paar uur mogelijk is. Het is een countryclub uit het boekje. Inclusief de veranda waar de welgestelde Engelse dames en heren tot 1963 - toen Kenia onafhankelijk werd - genoten van hun afternoon tea engin-tonic. In het spoor van gids Ibrahim stappen we door de natuur. Hij toont ons bloemen, planten en wetenswaardigheden. „Zien jullie die balletjes?" vraagt Ibra him bij een dichte struik. „Daar worden giraffen ziek van, maar de natuur heeft Jumbo Mannetjesolifanten zwerven vaak alleen over de vlakte. WG magazine 51

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 115