Ook leuk metkids Als we besluiten om nog één extra ronde te rijden, is bij Linn het geduld op. „Maak me maar wakker als jullie er een hebben gevonden." Zonder leeuw, maar volkomen vol daan, strijken we aan het eind van de middag neer in de Rhino Watch Lodge, ons thuis voor de komende dagen. We schuiven de stoelen rond de open haard, want na de zonnige dag is het stevig afge koeld. Er is koffie, thee en een prangende vraag: „Mam, als we deze week toch een leeuw zien hè, en die eet zo'n liefimpa- laatje op, ga jij dan kijken?" We worden wakker met uitzicht op Mount Kenya, ontbijten, maken plannen met Ben en rijden dan naar Solio Game Reserve, misschien wel de grootste verrassing van de reis. Het is een klein privéreservaat met een hoog Out of A/ficfl-gehalte. Wat heet, het ziet er precies zo uit als in het verfilmde boek van Karen Blixen. De acaciabomen, de vlakte, het jeepspoor door de wildernis. Het is safarihoogseizoen, maar we hebben vandaag nog niet één andere 4x4 gezien. De weldadige rust en de stilte die in de lucht hangen, zijn slechts schone magazine 49 impala eet? PEDDELEN IN DALYAN Wie wel van Turkije houdt, maar niet van vier en vijfsterrenhotels alles inclusief, zit goed in Dalyan. Dit plaatsje tussen Dalaman en Mar- maris is een van de weinige nog puur gebleven stukjes aan de Turkse Rivièra, met de prach tige lagune van Köycegiz er pal achter. De mooiste manier om de monding van de rivier te ontdekken, is met een kano of kajak. Er zijn georganiseerde tochten, maar zelf huren kan ook. En mochten de kinderen te klein zijn om zelfstandig te peddelen, dan stap je op een van de kleine houten bootjes die tochtjes door het gebied maken. CANYONING IN DE PYRENEEËN Even ontsnappen aan de Spaanse zomer hitte? Ga naar de Oostelijke Pyreneeën voor een dagje canyo- ning. Op tal van plaat sen aan de Costa Brava wordt het als uitstapje aangeboden, er neerstrijken voor een paar dagen actief kan natuurlijk ook. En nee, canyo- ning is niet alleen voor supersportievelingen en waaghalzen. Er zijn fraaie kloven waar je ook met kinderen vanaf ongeveer 6 jaar prima terecht kunt. De sprongen, natuurlijke glijbanen en hindernissen hebben een wat menselijker maat. Canyoning biedt een goede combinatie van natuur en sport. En: afkoelen gegarandeerd. FIETSEN OP CORFU Helemaal vlak is dit mooie eiland in de Ionische zee niet, maar wie een beetje van fietsen houdt, zit hier helemaal goed. Agios loannis in het centrum van Corfu staat al jaren bekend als basis voor fietsvakanties met kleine kinderen. Vanuit het plaatsje zijn allerlei tochten te maken, waarvan ter plekke duidelijke routes beschikbaar zijn. Van kort tot lang. Bijkomend voordeel is dat er op het typisch Griekse dorpspleintje altijd gelijkgestemden te vinden zijn. Zijn de kids al wat groter? Dan kun je ook een meerdaagse rondreis met de fiets overwegen. ■kin?' WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 113