3. S QG GGUW QG Ze verdwijnen zoals ze zijn gekomen. Eenmaal uit het zicht blijft het nog even stil aan boord. Dit was een privé-voor- stelling zoals we die nog een paar keer zullen beleven rond Mount Kenya, een wat minder drukbezochte regio in het land waar de hedendaagse safari is uit gevonden. Ben kijkt vragend over zijn schouder en Linn geeft het afgesproken teken dat we verder kunnen: „Sawa, sawa." De dag kan niet meer stuk. Rijdend door natuurgebied Ol Pejeta zien we onder meer buffels, wrattenzwijnen, impala's, neushoorns, gazelles, bavianen, zebra's en - in de verte - giraffen. Alleen de roofdieren houden zich schuil. Gids Ben probeert aan het eind van de middag nog een leeuw op te sporen. Hij weet waar ze zich vaak schuilhouden. Maar waar we ook zoeken, zonder resultaat. Een safari klinkt niet direct als een familievakantie. Maar juist door hun onbevangen blik is het met kinderen erbij dubbel genieten. Op naar Kenia. hauffeur en gids Ben stuurt het safaribusje plots de andere kant op. Hij is gecon centreerd en reageert nau welijks op de vraag wat hij heeft gezien. Ben kijkt, zoekt, speurt, zet de auto stil en legt dan bedachtzaam een vinger op zijn lippen: ssssssssst! Drie tellen later komt op nauwelijks 15 meter afstand een olifant uit de dichte begroeiing tevoor schijn. En nog één, en nog één, en nog één. Binnen een paar minuten zijn we omgeven door de majestueuze dieren. Voor, achter, links, rechts, ze zijn overal! Linn (11) fluistert: „Wow, wat groot." Sam (13) fluistert: „Wow, wat dichtbij." Kijken en bewonderen. Adem in, adem uit. Het duurt ongeveer tien minuten voor ze ons al kauwend, takken afbre kend en stoffend voorbij zijn gesloft. Teksten foto's HANS AVONTUUR k 481 zaterdag 6 januari 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 112