10 Palestijnse tiener aangeklaagd voor opruiing en bedreiging Opgroeien in het Palestijnse verzet M Maak je volgende vakantie bijzonder! Karin's^^0 Vrijwel dagelijks lopen er Israëli sche soldaten door Nabi Saleh. Tot woede van de 6oo inwoners van het dorp op de Westelijke Jordaanoever. Onlangs kwam het tot een op stootje. Volgens het Israëlische leger gooiden ongeveer 200 mensen stenen naar de militairen. Een groep vrouwen begon daarna de soldaten te provoceren. Bij haar huis stapte de 16-jarige Tamimi naar voren en keerde zich tegen twee militairen. Omstanders filmden hoe het meisje de soldaten aanvloog. „Ga weg of ik geef je een knal", riep ze. De mannen bleven rustig. Na een tijdje dropen ze af. Kort daarna drongen militairen het huis van het gezin Tamimi bin nen. 'Ze hebben onze computer en mobiele telefoons meegenomen en sleepten mijn vrouw en dochter naar buiten', schrijft vader Bassem op Facebook. Volgens hem trof een rubberen kogel een 15-jarig familie lid in het gezicht, waardoor de jon gen buiten westen raakte. Verhitte discussies De Palestijnse tiener is nu aan geklaagd voor het bedreigen van veiligheidstroepen, opruiing en het gooien van stenen. En dat stuit veel Palestij nen tegen de borst. Met haar rode, lange krullen is Tamimi een bekende verschij ning. In een video uit 2012 is te zien hoe het dan 10-jarige meisje gekleed in een rode broek stampvoetend tegen een Israëlische militair staat voor een diner. De tiener reisde naar Zuid-Afrika en het Europees parlement om er te vertellen over haar acties. Veel Israëliërs beschouwen Tamimi als een marionet van Pales tijnse politici en merken op dat de tiener het gebruik van geweld niet van een vreemde heeft. Haar vader en moeder zijn bekende activisten die vaak zijn opgepakt. Tal van familieleden voeren strijd tegen de Israëli's. Haar oom Rushdie is gedood in een confrontatie met militairen. Het leger probeert het verzet van de Tamimi's te breken. Deze week vielen de soldaten meerdere woningen in Nabi Saleh binnen. In een nabijgelegen dorp stierf een 17-jarig familielid van Tamimi, volgens de Palestijnse autoriteiten nadat Israëlische militairen hem in de nek hadden geschoten. te schreeuwen. Drie jaar later bijt ze een soldaat die haar tegenhoudt in zijn hand. De Palestijnse tiener maakt verhitte discussies los. Pro-Pales tijnse activisten zien haar als een boegbeeld van verzet, een held, een vrijheidsstrijder. Zij trekken verge lijkingen tussen haar en Malala Yousafzai en Jeanne d'Arc. Tamimi is publiekelijk geprezen door de Palestijnse premier Mahmoud Abbas. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan nodigde haar uit Mijn dochter is maar 16. In een andere wereld zou haar leven er anders uitzien Op borgtocht vrij Vrijwel op hetzelfde moment las de militaire rechtbank de aanklacht tegen Tamimi voor. De zitting werd via sociale media door een grote groep mensen gevolgd. Sympathi santen pleiten op Twitter via #freeahedtamimi voor haar vrijla ting. Tegenstanders wensen haar toe dat ze 'mag rotten in de cel.' Ta mimi is gisteren op borgtocht vrij gelaten en moet zich tot 12 februari, wanneer haar rechtszaak begint, elke week melden bij de Israëlische politie. Haar vader Bassem spreekt van een politiek proces. 'Mijn dochter is nog maar 16', schrijft hij in een open brief 'In een andere wereld, in jouw wereld, zou haar leven er compleet anders uitzien. In onze wereld is Ahed een vertegenwoordiger van een nieuwe generatie, van jonge vrijheidsstrijders. Ze is er niet op uit om in de schijnwerpers te staan, ze wil verandering.' Altijd inclusief: Vlucht verblijf huurauto O Kleinschalige accommodaties weg van de massa www.karinschoice.nl 44 99 470 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 6 januari 2018 GO Verzetsheldin of de marionet van politici? Met Ahed Tamimi krijgt de Pales tijnse onvrede een gezicht. De tiener sloeg onlangs twee Israë lische militairen, verkocht hen een schop en duwde de mannen weg. Nu moet ze voor de rechter verschijnen. Gerben van 't Hof Nabi Saleh/Rotterdam Bassem, vader Ahed Tamini Griekenland - Rhodos - Afandou Triantafyllas Appartementen Portugal - Al garve - Olhos d'Agua Vale de Carros Appartementen SGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10