Het is uoor het mannengroep je meer eens iets anders clan het rondje Rotterdam Gouclci: fietsen in de Vogezen. Vier bergen, 120 kilometer. teenkapot. Alle spieren in mijn lijf zeggen: stop ermee. Keer om! Laat je twee overgebleven fiets vrienden lekker gaan. De top van de laatste berg Planche des Belles Filles (waar Chris Froome zijn eerste touretappe won) komt een andere keer wel. Nou, tot de volgende bocht, zeg ik tegen mezelf, en dan mag ik omkeren om me aan te sluiten bij mijn drie andere fietsvrien den, die vast al op een terras aan het bier ziten. Maar eenmaal bij die bocht consta teer ik: ik fiets nog, ik val nog niet om; tot de volgende bocht dan maar weer... Het begon allemaal met een appje. U bent toegevoegd aan de groep - weekendje VogezenWaarop de ik doe mee's en I am in's in rap tempo binnenkwamen. Niets leuker dan om jezelf in goed gezelschap weer eens lekker te testen op de 'ballon nen' in de Haute-Saöne. Waar je in een overzichtelijk gebied met mooie bossen en enorme vergezichten in een relatief klein rondje toch veel klimkilometers kunt maken. Zes bergen met een catego rie ï-status op nog geen 600 kilometer van Nederland. Dus zo staan in het dorp Saint-Barthé- lémy op een zonnige morgen zes bontgekleurde Hollanders met hun glim mende fietsen klaar voor een dag afzien. Vier pittige bergen, 120 kilometer. De eerste, de Col de Chevrères (916 m), is meteen een tegenvaller van formaat. Hoewel de bijna 11 kilometer lange berg rit rustig begint en er dus alle ruimte is om van het uitzicht te genieten, wordt het op 3 kilometer voor de top serieus belfahy COL DES CHEVRERES Tour de Trance 2014 Meilleur temps Thibaut PINOT oder voor zich Teksl en foto's WILCO WILLEMSEN Blijven lachen 10 tot 15 procent stijgen betekent meestal: staan op de pedalen. 441 zaterdag 6 januari 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 108