JaSf «^Tin i'j J bergwandelaar. Nu lacht ze: „De beklim ming van de Mount Everest met rollator!' Historische gevels De volgende dag, in Bergen, is Mama moe. Niet zo gek, want ze krijgt nogal wat indrukken te verwerken en legt ongemerkt flinke afstanden af. En het regent, zoals zo vaak in de natste stad van het Europese vasteland. Mama ziet er ook miezerig uit, in haar regenjas met capu chon. Ze heeft geen zin, wil de eerste de beste sightseeingbus in. Ik voel me een beetje schuldig als ik niet toegeef en blijf zeggen: „Echt hoor, het mooiste van Bergen ligt hier om de hoek. Met de bus kom je niet achter de historische gevels, die rijdt erlangs. Je hoeft maar een klein stukje en je mag er zo lang over doen als je wilt." Het gaat langzaam, heel langzaam. Lang leve de rollator, die om de 100 meter dienstdoet als stoeltje. Maar we bereiken Bryggen, het deel van Bergen waar hou ten handelshuizen uit de Hanzetijd onderdak bieden aan winkeltjes, ateliers en restaurants. „Toch goed dat we niet in die bus zijn gestapt", zegt Mama. Als we na een kop koffie in een hipster- bar de 300 meter hoge tandradbaan nemen naar de berg Floyen, wordt ons doorzettingsvermogen beloond met een gat in het wolkendek, en dus met een geweldig uitzicht op de stad. We delen het uitkijkplatform met maar weinig an dere toeristen: vier Aziatische meisjes die zichzelf fotograferen met een selfiestick, en twee cruisegenoten: een man met zijn heel oude vader in een rolstoel. De zoon en ik wisselen blikken van herkenning. nog een nacht varen. Veel tijd om uit te rusten dus, wat Mama nodig heeft. Om boeken uit te lezen. En om foto's te maken, van elkaar en van bijzondere dingen op de boot, zoals de mat in de lift die elke dag wisselt, de glamoureuze eetzaal, de pastabar jongen. „Jij bent altijd zo vlug, maar nu heb je het rustig genoeg gedaan", zegt Mama voor het slapengaan. „Ik ben blij dat je me hebt overgehaald. Ik hoop dat het geen al te grote opoffering voor je is geweest." „Dat was het niet, Mama. Het ging prima. Ik ben blij dat we zijn gegaan." „Gelukkig. Dan kunnen we nu blij gaan slapen." 41 wg magazine 43 """•""ÜmuS Waterfront Somber weer in Alesund. Mama fotografeert er lustig op los. Rotterdam is een nacht, een dag en Door het fjord Nadat de laatste loods van boord is gegaan (rechtsonder) volgt de lange reis naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107