Geen last van de regen Jong en oud gaat toch niet samen in De Veste 6 Speelmiddag Kids2Fun PvdA in Hulst kiest voor frisse gezichten IN DE REGIO Nederlands leren in de bieb Alzheimercafé MIJN DORP, MIJN STAD Kinderen tussen de vier en twaalf jaar oud leefden zich uit met knut selen en experimenteren. Kaarsen makerij en knutselschuur De Zandschuur uit Koewacht liet de kinderen op actieve wijze een vro lijk gekleurde tuinfakkel maken. Ze dompelden hun fakkel verschil lende keren in kaarsvet en liepen fanatiek rondjes om het kaarsvet sneller te laten stollen. Kinderanimatiebedrijf Klutske streek ook in Bio Base neer met een mobiele fotostudio en een grote verkleedkist. Dawüd (4) moest niet lang na denken en ging breed glimlachend op de foto als Bob de Bouwer. De af druk kreeg hij van Ludwig de Bac- ker meteen mee in een zelfgeknut- seld lijstje. De kinderen werden door Klutske ook weer even terug de werkelijkheid in geslingerd met het maken van een waterdicht regen hoedje. Ludwig: „Voor straks. Maar het kan natuurlijk ook op onder de douche." De aanleiding vormt volgens Pe ter Verploeg van het Jongerenlo- ket van de gemeente Terneuzen, de toename van de overlast door de jongeren. Eén van hen wist het zo bont te maken dat hij moest vertrekken. Een andere moet mo gelijk ook de flat uit. Verploeg: fei telijk om maar drie jongeren, de overigen doen het prima." Sinds 2013 wonen de jongeren, die vanwege problemen nog niet zelfstandig kunnen wonen, in vijf appartementen in De Veste. Volgens Verploeg ging het sa menleven de eerste jaren vrij goed. „Maar de laatste jaren zien we dat de doelgroep een zwaar dere problematiek kent dan de eerste lichting." De afgelopen ja ren klaagden de overige bewoners zo nu en dan over geluidsoverlast en vernieling. „Er is ook nog sprake geweest van diefstal. Dan wordt er snel naar de jongeren ge wezen, zonder dat daar overigens bewijs voor is. Het geeft wel on rust bij de bewoners. We zijn heel streng en hebben daarom nu be sloten er mee te stoppen." Inmiddels heeft CDA-raadslid Jos van Ginneken schriftelijke vragen gesteld aan B en W over hoe het nu verder moet met de opvang van de groep jongeren. „We zijn in overleg met Clavis. We zoeken naar een passende op lossing. Eén ding is zeker" verze kert Verploeg. „We laten de jonge ren niet los. Ze komen niet op straat te staan." HULST De PvdA in Hulst kiest voor de komende gemeenteraadsverkie zingen voor overwegend jonge kan didaten. Op de eerste tien plaatsen is de helft 'jong'. Diana van Damme, nu wethouder van onder meer openbare werken en stadsvernieu wingsproject De Nieuwe Bierkaai, is opnieuw de lijsttrekker. Joris Weemaes (26) staat dit jaar op nummer twee. Tijdens de verkie zingen van 20T4 stond het huidige raadslid nog op negen. De overige raadsleden, Bennie Saman en Frank Smits, staan op respectievelijk drie en vier. Rob Lambert en Jessica van Sikkelerus, nu commissieleden, staan op vijf en zes. De top tien be staat verder uit Mika Lossie, Tuur van Damme, Marlis Giebels en Kris Steenbeek. De democraten zijn nu met drie zetels vertegenwoordigd in de Hul ster gemeenteraad. Tijdens de ver kiezingen van 2014 kreeg de PvdA 1.620 stemmen. Daarmee was het de vijfde partij in Hulst. In Clinge en Nieuw Namen was het de grootste. vrijdag 5 januari 2018 TERNEUZEN Het taaicafé van Bi bliotheek Zeeuws- Vlaanderen wordt vanaf komende week elke maan dagmiddag gehou den in de Biblio theek Terneuzen. Voorheen was dat de eerste en derde maandag van de maand. Het café is geopend van 13.30 tot 15.00 uur en be zoekers kunnen er vrijblijvend binnen lopen. Het doel is om op een gezellige manier Nederlands te leren door het te doen. In kleine groepjes wordt er met een vrijwilliger gepraat over allerlei onderwerpen en bezoekers leren el kaar daardoor ook kennen. Een beetje kennis van de Ne derlandse taal is vereist en deelname is gratis. Meer infor matie via biblio- theekzeeuwsvlaan- deren.nl. TERNEUZEN Bij Stichting Welzijn voor Ouderen Ter- neuzen wordt maandag een Alzheimercafé ge houden. Dokter Croughs praat over verschillende vor men van dementie en de symptomen die erbij horen. Het café opent om 19.00 uur, het pro gramma start om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Toe gang is gratis. Par keren kan bij Epicu- rus aan de Van Steenbergenlaan, het café zelf wordt gehouden in flat B van De Veste. TERNEUZEN Sssssttt! Praten is niet toegestaan, zelfs fluisteren niet. Tijdens de 'silent run', komende woensdag in Terneuzen, houden deelnemers hun mond. Wie dat moeilijk vindt, kan een hulpmiddeltje gebruiken, zo laten de organi satoren op ludieke wijze zien. De Silent Run over vijf kilome ter, die voor het eerst wordt gehouden, is een een mix van hardlopen, yoga en mindfulness en een initiatief van Mindful Run Terneuzen. De aanvang is om 20.00 uur vanaf de par keerplaats aan de Kokkeldreef. Opgeven kan via minfulrun.nl/Terneuzen. foto mindful run terneuzen ABSDALE De Bour gondiër, 14.00 uur: Bowlingclinic voor scholieren Hulst voor Elkaar; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, kaart jes maken, bingo; De Halle, 13.30 uur: Creatief; 19.30 uur: Nieuwjaarskwis Axel; 't Trefpunt, 09.00 uur: Koers- bal; GRAAUW Gemeen schapshuis, 13.45 uur: Koersbal; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Gezel schapsdansen; HULST De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Hand werken; 11.00 uur: Frituur; De Lieve, 09.00 uur: Vrij bil jarten; 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge, bingo; De Serre, 10.30 uur: Beauty ochtend; KLOOSTERZANDE Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnen deur, 13.00 uur: Bil jarten; SAS VAN GENT Sint Albert, 13.00 uur: Biljarten, bridge; 20.00 uur: STV tafeltennis duo toernooi; De Statie, 18.45 uur: Jeugdschaken; Industrieel Museum, 16.00 uur: Nieuw jaarsreceptie ge meente Terneuzen; SINTJANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Tekenen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Volksdansen; R.K. Kerk, 20.00 uur: Toneeluitvoe ring 'Scrooge' door Toneel Steen; SLUIS Groote Markt, 11.00-21.00 uur: Schaatsbaan; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERHOLE Voorma lige kerk, 19.30 uur: Nieuwjaarsreceptie voor inwoners; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo; Scheldetheater, 20.00 uur: Tineke Schouten met 'T- splitsing'; VOGELWAARDE Wandelbos, 18.00 uur: Kerstboomver branding. Dawüd (4) werd door Ludwig van Klutske op de foto gezet als Bob de Bouwer, foto peter nicolai Alwéér een druilerige kerstva kantiedag, maar tachtig kinde ren merkten daar in Bio Base Terneuzen gisteren niets van. Ze hadden het veel te druk op de speelmiddag Kids2Fun van welzijnsorganisatie Aan-Z. Sophie Stockman Terneuzen Het leek de ideale mix. Jong en oud samen in een gebouw. De jongeren helpen de ouderen, de ouderen blijven in contact met de jeugd. Toch stopt de gemeente Terneuzen nu met de opvang van jongeren in flat complex De Veste aan het Oos telijk Bolwerk. Guido van der Heijden Terneuzen SILENT RUN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73