nterior 6 Bedrijf in Baarland mogelijk naar nieuwe plek Woontrend Zeeland Kortingen tot 50% op designmeubelen „Een bedrijf om trots op te zijn", zegt wethouder Ad Schenk. „Maar ze zitten wel op een lastige plek. Met camping Scheldeoord er naast, het dorp Baarland en de huizen in de omgeving." Daarom wordt nu onderzocht of het bedrijf te ver plaatsen is of dat met hulp van mo derne technieken en herontwikke ling de overlast van onder meer geur en verkeer zo ver teruggedron gen kan worden dat iedereen in harmonie naast elkaar kan bestaan. Bezwaren op een bestemmings planwijziging om een nieuwe koelloods en overkapping over au- gurkenvaten mogelijk te maken, waren de aanleiding voor Schenk om met het bedrijf, de buren en de dorpsraad aan tafel te gaan zitten. „Dat ging in eerste instantie vooral over de landschappelijke inpas sing." Daarna is verder gesproken over de ontwikkeling van het ge bied. „En toen hebben we gezegd dat we toch onderzoek wilden doen of het niet mogelijk is het bedrijf te verplaatsen." Een bedrijf om trots op te zijn. Maar ze zitten wel opeen lastige plek Dat dit niet eenvoudig is, was di rect duidelijk. Het bedrijf heeft veel ruimte nodig, onder meer vanwege de waterzuivering. Bovendien moet het in de buurt van de Wes- terschelde zitten om kleine hoe veelheden zilt water te kunnen lo zen. „En toch zijn er twee locaties gevonden", zegt Schenk. Welke exact wil hij niet prijsgeven, maar het gaat om industrieel gebied. Ver huizen stuit alleen op twee grote bezwaren bij de eigenaren. Aller eerst geld (het kost volgens Schenk tientallen miljoenen euro's) en de nauwe verwevenheid van Crop Al liance met Top uit 's-Gravenpolder, het andere bedrijfvan de eigenaren. Begrip Schenk heeft begrip voor de bezwa ren, maar geeft nog niet op. Hij heeft een verzoek bij de provincie Zeeland neergelegd of er subsidie mogelijkheden zijn om de verhui zing mogelijk te maken. „En als dat niet lukt, dan moeten we kijken wat we verder kunnen doen." Hij denkt dan het inzetten van weten schap en slimme technieken die overlast verminderen. „Dat wordt dan de uitdaging, maar eerst maar eens kijken hoe de provincie reageert." De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. IN DE REGIO Toneel over Rampnacht Bijeenkomst voor nieuwjaar MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 5 januari 2018 BB- Onderzoek naar locatie voor Crop Verhuizen naar een andere loca tie? Of de huidige locatie aan passen zodat er minder overlast is voor de omgeving? Op initia tief van de gemeente Borsele is onderzocht of er mogelijkheden zijn voor Crop Alliance in Baar land, het bedrijf waar onder meer zilveruitjes en augurken worden ingemaakt. Melita Lanting Baarland - Ad Schenk, wethouder SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 0118 55 55 60 OUWERKERK In het Watersnood museum is vandaag om 11.30 en om 14.00 uur de toneel voorstelling Storm kracht (foto) te zien Tijdens deze voor stelling wordt de nacht van 31 januari 1953 weer tot leven gebracht. Het be treft de laatste voorstellingen van deze kerstvakantie. De voorstellingen duren circa een uur. De toneelvoorstel lingen zijn koste loos bij te wonen bij een bezoek aan het Watersnoodmu seum. Het is aan te raden om op tijd te komen. Reserveren is namelijk niet mo gelijk en er is een beperkte beschik baarheid per voor stelling. In de kerstvakantie zijn er ook familie rondleidingen voor het hele gezin in het Watersnoodmu seum. Kijk voor data en tij den op de website van het museum: watersnoodmu seum.nl. GOES De kunstenaars van Galerie Van Den Berge in Goes no digen iedereen uit zaterdag 13 januari de nieuwjaarsborrel van de galerie te bezoeken. De nieuwjaarsbor rel is tevens de eer ste dag van 2018 dat de galerie weer open is. De nieuw jaarsborrel begint om 15.00 uur. Het duurt tot omstreeks 17.00 uur. In de ga lerie is werk te zien van Paul Gees, Jus Juchtmans, Dave Meijer en Mary A. Waters. GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; 's-Heer Els- dorpweg 12,16.00 uur: Voorstelling Kerstcircus Barani; Station, 17.15 uur: Vertrek bus naar Wielerzesdaagse Rotterdam en pre sentatie nieuwe Roompotploeg, bus is gratis, kaarte voor Zesdaagse kost twintig euro; Theater de Mythe, 20.00 uur: Optre den Zuid-Afri kaanse Khayelitsha United Mambazo Koor; Centrum 't Westlicht, 20.00 uur: Improvisatie Theatertraining 'S HEERENHOEK Bierdulve, 16.45 uur: Vertrek bus naar Wielerzesdaagse Rotterdam KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senioren Kruiningen Reimerswaalhal, vanaf 09.00 uur: Jeugd Kerstzaal- voetbaltoernooi Wissenkerke De Kroon, 17.45 uur: Vertrek bus naar Wielerzesdaagse Rotterdam (zie Goes) YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Hervormde Kerk, 19.30 uur: Nieuw jaarsconcert t.b.v. Woord&Daad SCHOUWEN- DUIVENLAND BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; OOSTERLAND Akker 14,19.00 uur: Kerstboomverbran ding en werving Brandweer; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleiding, 11.30 en 14.00 uur: To neelvoorstelling Stormkracht; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: The Glass Castle. VUURWERKSCHADE GOES Talloze verkeersborden, een paar afvalbakken, twee putdeksels en een parkeerautomaat: het moest er door toe doen van vuurwerk allemaal aan geloven bij de jaarwisseling in Goes. De verwrongen exemplaren zijn weggehaald en naar de stort gebracht. De geschatte schade: iets meer dan 7.000 euro. Daar zit de schadepost in Kattendijke, waar tientallen huishoudens zonder gas zaten omdat de leidingen bescha digd raakten door vuurwerk, niet bij. Bij de jaarwisseling 2016- 2017 was het schadebedrag ruim 12.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66