Lelystad gaat open, maar wanneer? Kras.nl of bel 088-0885 886 5 CU: 'We moeten beginnen bestuurders en bewoners serieus te nemen' vrijdag 5 januari 2018 De transformatie van Lelystad Airport tot burgerluchthaven staat al sinds 2008 op de politieke agenda. Net nu het er van zou komen, dreigt opnieuw uitstel. Laurens Kok Lelystad Dat er ooit lijnvluchten vanaf Lely stad zullen vertrekken, staat als een paal boven water. In het regeerak koord van VVD, CDA, D66, en Christenunie wordt de luchthaven samen met Eindhoven Airport ge noemd als de 'belangrijkste lucht havens voor vakantievluchten'. Zij moeten samen Schiphol ontlasten, dat tegen het afgesproken vluch- tenplafond tot 2020 zit. De opening van Lelystad Airport in april 2019 zou net op tijd zijn om Schiphol toch nog verder te kunnen laten groeien als internationale hub. Maar de Christenunie stapt nu hard op de rem. In theorie houdt de partij de mogelijkheid van opening in april 2019 wel open, in de praktijk is uitstel een gegeven - tenzij de re geringspartij nog terugdeinst. „Ik zie nu nog niet hoe ik overtuigd kan worden", zegt Kamerlid Eppo Bruins. Hij geeft een 'winstwaar schuwing' af die minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur, VVD) niet kan negeren. Zonder steun van de Christenunie ont beert zij een meerderheid. In fe bruari moet het definitieve besluit vallen. Van Nieuwenhuizen zei eerder 'alles op alles' te zetten om opening in april 2019 mogelijk te maken. Haar partij is al jaren de grootste pleitbezorger van vliegveld Lely stad. Toch hield zij in het debat pal voor het kerstreces een muizen gaatje open. „Als het meer tijd kost of als er iets meer moet worden uit gezocht, dan is dat zo", zei ze toen. Van Nieuwenhuizen kon ook moeilijk anders. De informatiever strekking verliep onder haar voor ganger ex-staatssecretaris Sharon Dijksma (PvdA) verre van transpa rant. Er bleken fouten te zijn ge maakt in het onderzoek naar ge luidsoverlast. Regionale bestuur- z35*»-- Lelystad Airport zou april 2019 moeten openen, fotoanp ders werden daarnaast onaange naam verrast door het feit dat er de eerste jaren laag gevlogen zal moe ten worden, omdat herindeling van het luchtruim nog op zich laat wachten. Protesten stapelden zich op. In een door Van Nieuwenhuizen zelf gevraagd advies aan bewoners in Noord- en Oost-Nederland werd haar te verstaan gegeven eerst het luchtruim opnieuw in te delen en Ik zie nu nog niet hoe ik overtuigd zou kunnen worden Epp Bruins, Kamerlid CU dan pas tot opening over te gaan. Dat zou uitstel betekenen tot 2023. Van Nieuwenhuizen nam het ad vies niet over maar legde de bal be hendig bij de Tweede Kamer. Die heeft haar de opdracht gegeven om opening in april 2019 mogelijk te maken. De coalitie plus oppositie partij Denk bekrachtigden dit standpunt vervolgens door tegen een SP-voorstel te stemmen waarin uitstel tot 2023 wordt gevraagd. Vertrouwen De Christenunie springt nu in het muizengaatje dat Van Nieuwen huizen liet vallen. Want de herin deling van het nieuwe luchtruim mag dan pas in 2023 afgerond zijn, hoe de vliegroutes gaan lopen is al eerder bekend. Uit het in december verschenen plan van aanpak voor die luchtruimherziening blijkt dat dit vanaf 2020 het geval kan zijn. Bruins acht het verstandig daarop te wachten, voordat Lelystad Air port open kan gaan. „Mensen moe ten het gevoel hebben dat ze te ma ken hebben met een betrouwbare overheid", meent hij. „Want ver trouwen komt te voet en gaat te paard. Dus moeten we beginnen bewoners en bestuurders serieus te nemen." De wereld is Kras Autovakantie Wandelparadijs Andorra Fly-drive Kleurrijk Madeira Busreis Baltische Staten Riviercruise Moskou St. Petersburg Rondreis Swingend Cuba Kras.nl/51846 Kras.nl/74719 Kras.nl/39383 Kras.nl/91057 Kras.nl/25940 im i j. ju r Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds GO LELYSTAD 1 i-.u Voordeel tot €100 p.p. Uitzicht op de bergen Inclusief 3-gangendiner Klantbeoordeling 8,8 Exotische flora en ruige kustlijnen All-in autohuur 0 eigen risico) Klantbeoordeling 8,1 Met o.a. Tallinn, Riga en Vilnius Inclusief entree Hermitage Klantbeoordeling 8,4 Per MS Rublev**** Vlucht transfers en maaltijden Bezoek het Hemitage en Rode Plein Beleef het nog authentieke Cuba Nagenieten aan witte stranden iZ Incl. vele maaltijden en excursies ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5