'W 'Vorig jaar maakte ze haar filmdebuut' 9 MIJN Marcel de Keijzer (52) uit Langeweegje bouwde zijn schuur professioneel om tot café De Klus. Daar geniet hij met vrienden van feestjes en andere gezelligheid. r at heb ik aan een café voor mezelf?", vraagt Marcel. „Ik ben een sociaal mens, heb vroeger veel gewerkt als barkee per. Een echte bartijger zoals ik voelt zich thuis onder de mensen. Een praatje maken, zorgen dat ze het naar hun zin hebben. Mijn vrouw Linda denkt er hetzelfde over. De mancave is voor mannen, vrouwen en kinde ren." „De horeca heb ik al lang verlaten. Mijn studie Bouwkunde leek een be tere optie voor de toekomst en dus ben ik twintig jaar geleden een bouwbedrijf begonnen. Samen met enkele zzp'ers zijn we nu 'Klusteam Zeeland'. In Goes hebben we diverse cafés verbouwd; een link naar de ho reca is er nog steeds." Ook in de mancave dus, die de naam café de Klus draagt. „Ik wilde een eigen café om met vrienden te genieten van feestjes en gezelligheid. Eerst was het een ouderwetse bruine kroeg. Na een verbouwing is het lich ter, moderner en voorzien van herin neringen. Zo heb ik de oude lekbla- den, de tap en de prijslijst meegeno men tijdens een verbouwing van café Pubbles in Goes. Iedere januari hou den we een 'bouwborrel' voor colle ga's en leveranciers. Het is mooi om iedereen te bedanken en te proosten op de samenwerking. Ik geef liever een feestje dan een gevulde enve loppe." Peachtree „Zelf drink ik alleen Peachtree, een heel zoete borrel. Omdat ik de flessen zo mooi vind, heb ik daarvan een wand achter de bar gemaakt. Linda is interieurstyliste en bedacht om lam penkappen te maken van Peachtree- flessen. Die hangen nu boven de bar. Voor mijn 50ste verjaardag hebben mijn vrienden allerlei gadgets opge vraagd bij de Peachtree-distillateur. Handdoeken, glazen, dienbladen. Ik Ik geef liever een feestje dan een gevulde enveloppe kreeg ook een T-shirt met de opdruk: Mister Peach. Dat ben ik! Hoewel ik zelf dus alleen Peachtree drink, weet ik altijd wat de mensen lusten. Goed gastheerschap zit in die kleine dingen. Ik verwen anderen graag met hun favoriete drankje." Café de Klus is het honk voor di verse sociale activiteiten van Marcel en Linda. „We klussen hier aan onze carnavalswagen. We zijn lid van de carnavalsclub 'De Plakkers'. We bou wen in de loods naast ons huis, de drankjes en vergaderingen doen we in ons café. Ons tienjarig huwelijk hebben we ook gevierd in De Klus. Alle gasten kwamen in hun eigen trouwkleding naar het feest. Het is zo leuk als iedereen meedoet. We organiseerden ook al diverse malen een fair om geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding. Er staan dan standjes in de tuin en bij de loods. Het café is open voor een warm drankje of een borrel. Het is best een hele organisatie, maar we doen het graag." LEONIE&ANA S vrijdag 5 januari 2018 $35 Marcel de Keijzer is een echte bartijger en voelt zich thuis onder de mensen. FOTO MARCELLE DAVIDSE Bij Mister Peach Marloes Hoeks —Marcel de Keijzer Leonie Agten (26) uit Terneuzen heeft een be roemde hond: Ana (10). „Al heel mijn leven heb ik een grote liefde voor hon den en dieren in het alge meen. Als klein meisje wilde ik dan ook niets lie ver dan een hond. Helaas is dat er toen nooit van gekomen. Tijdens mijn opleiding Dierverzorging heb ik stage gelopen bij een asiel. Als oefening mocht ik een hond, ge naamd Ana, mee naar huis nemen. Vanaf het eerste moment had ik een enorme klik met haar. Ze is dan ook nooit meer weggegaan. Ik ben ontzettend blij dat Ana bij me mocht blijven. Ze heeft aan de ene kant een soort rust over zich, maar is ook ontzettend enthousiast en leergierig. We zijn dan ook vaak met allerlei oefeningen in de weer. Ze is nu tien jaar oud en komt oorspronkelijk uit Spanje. De naam die ze daar heeft gekregen, heeft ze gehouden. Haar ras is officieel niet be kend, maar waarschijnlijk is ze een kruising tussen een Duitse en een Picar- dische herder. Vorig jaar heeft Ana trou wens haar filmdebuut ge maakt. Ik heb haar een keer ingeschreven bij een dierencastingbureau. Op een gegeven moment belde het bureau met de vraag of Ana mee wilde doen in de film Alleen op de Wereld'. Zelf ben ik helaas niet bij de opna mes geweest, maar het eindresultaat was echt super." —Bas Dingenouts o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54