Een (niet zo) treurig lot 44 7 MAISON MARLOUS Zak Busje Sushi Veel vakjes Niet te warm Omdraaien Lichtjaren geleden liep ik (of beter gezegd: schuifelde ik) over de vrijmarkt in Utrecht. Het was afschuwelijk druk, kramen bekijken was on mogelijk en de gedachte aan het uitbreken van paniek en potentieel doodgedrukt worden begon zich lang zaam door mijn brein te ver spreiden. Toen ik ook mijn gezelschap kwijtraakte en het telefoonnetwerk eruit klapte, was ik er klaar mee. Ook een hardcore meukgra- ver heeft haar grenzen. Ingelijst Vlak voor ik een u-turn wilde maken richting min- derdrukkistan, zag ik in mijn ooghoek een dame net haar kraam inruimen. Ik stond praktisch naast haar (gezien de drukte bij kans in haar) en ik reali seerde me dat, als ik deze avond niet volledig vruchte loos wilde laten aflopen en ik nog oude meuk wilde be wonderen, nu mijn kans moest grijpen. Dat was tevens het mo ment waarop de schatgraaf sterren met elkaar in één lijn kwamen te staan, want deze dame bleek uit die oude kartonnen dozen een trits ingelijste vlinders te halen. Die zich al jaren op mijn kringloop-bucketlist (weet u nog?) bevonden. Ik kocht ze allemaal, voor de absolute bodemprijs van to euro. Geen plek was goed genoeg. De beestjes eindigden onderin een kast Nu krijgt dit verhaal een vreemde twist. Want op de een of andere manier bleek geen plek in huis goed ge noeg om mijn vlinders op te hangen. Ze eindigden uit eindelijk in bubbeltjesplas tic onderin een kast. Een treurig lot voor iets wat ja ren op je bucketlist heeft ge staan, inderdaad. Een tijdje geleden vierde een goede vriend zijn ver jaardag. Hij beoefent zijn beroep als leraar biologie met hart en ziel en ik laat dan ook geen kans onbenut om hem uit te horen over al lerlei biologische fenome nen, alleen al om hem er over te horen vertellen. Dat kan hij namelijk als de beste. Reteduur We vroegen zijn vrouw wat hij op zijn verlanglijstje had staan. „Ingelijste vlinders voor zijn nieuwe kantoor", was het antwoord. „Maar die dingen zijn reteduur, dus zie maar." Ik herinnerde me mijn vlinders die in die kast lagen te verpieteren. De sterren wilden me blijkbaar iets duidelijk maken. Zijn reactie bij het uitpak ken van die vlinders? In mijn woorden was het een typisch geval van vlinders in-zijn-buik-zo-blij. Hij heeft daar met zijn kennis van biologie natuur lijk de juiste technische be woordingen voor. Mooi. Heb ik hem weer iets te vragen, de volgende keer als ik hem zie. WAT DOEN WE ERMEE? Van asbak tot zitzak vrijdag 5 januari 2018 GO €16,95, Luckies €22,95, coolgift.com €29,95, Doiy Design De andere bak is voor gereedschap. In deze grote bak zitten meer dere kleine vakjes. Han dig voor afplaktape, kwasten, kleine roller- tjes, enzovoort. Je ziet direct wat je hebt en of het genoeg is voor je klus. Maak zulke bakken ook voor bijvoorbeeld elektraklussen en boorklussen. Maakje gereedschap altijd schoon voordat je het opbergt. Leg toebe horen zoals boortjes en zaagjes ook op vaste plekken. Rol snoeren netjes op. Voor wat be treft materialen is het belangrijk deze niet te koud of te warm op te bergen. Dat is niet goed voor de houdbaarheid. Verf kun je best lang bewaren als je het goed opbergt. Draai de pot even om zodat de lucht zich verplaatst en zet hem vervolgens rechtop weg. Zo, jouw schuur is nu opgeruimd. Misschien ook een idee voor de rest van je huis? Op zolder verder gaan? Waarin de sterren Marlous iets duidelijk willen maken over opgeprikte vlinders. nieuwe vlinderkastjes, maar speur naar vintage exemplaren. Met het terug lopen van de vraag naar nieuwe ingelijste vlinders, zal ook het dierenleed ho pelijk teruggedrongen wor den. Er zijn diervriendelijke al ternatieven voor de inge lijste vlinder. Sommige kun stenaars verkopen nagete kende vlinders in lijsten, bijna niet van echt te on derscheiden. Kijk eens op githavaneeuwen.com/ Opgezette vlinders zijn een rage. De vlinders komen echter op een nare manier aan hun einde, de enige manier om ze mooi in een lijstje te krijgen. Het tv-programma Keu ringsdienst van Waarde deed onderzoek naar het opzetten van vlinders. Je kunt die uitzending terug kijken op npo.nl, zoek op de uitzending van 2 februari 2017. Sommige verkopers clai- men dat hun opgezette vlinders pas ingelijst zijn nadat ze een natuurlijke dood stierven. Dit valt las tig te checken, dus kies om die reden liever niet voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52