Netjes werken! 6 INDE ETALAGE Een nieuwjaar, een nieuwe broodtrommel. De ontwerpers hebben zich weer flink uitgeleefd, dus nu heb je dé kans om je klasgenoten of collega's de ogen uit te steken. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: opruimen Draaitafel Dino Botanisch Goud Vaste plek Stickers DE KLUSVROUW vrijdag 5 januari 2018 GO €9,95, Donkey Products €38,50, Suck UK €39,95, Boho-Tiffin Mijn trommel is leuker €19,95, Wild Wolf Leg alles op een vaste plek. Dan weet je altijd waar je moet zoeken. Het gereedschap dat ik in gebruik heb, bewaar ik in mijn gereedschaps gordel. De rest van het gereedschap leg ik in of naast mijn gereed schapskoffer en die zet ik naast me neer zodat die altijd dichtbij is. Werk met doorzichtige bakken in allerlei forma ten. Ik heb er stickers op geplakt met wat er in zit en ik plak stickers met mijn bedrijfsnaam op al mijn machines en duurdere handgereed schappen. Ik bewaar gereedschap en materi aal apart van elkaar. Eén bak is voor verfspullen, vulmiddel, kit en isoleer spray. Een goed voorne men nodig? Ik weet er nog wel één: je klusgereedschap nu eens netjes opbergen. Niks vervelender dan te moeten zoeken naar je schroevendraaier. Of je tang. Of die schroefjes die je ooit hebt bewaard en die nu perfect van pas ko men. Als je tenminste wist waar je ze gelaten had. Of heb je ze toch wegge gooid? En wat dacht je van nieuwe verfrollers ko pen terwijl je er nog een heleboel blijkt te hebben? Zonde. Ik werk altijd volgens strenge regels, door mij zelf bedacht. Want hoe zorg ik ervoor dat ik geen gereedschap laat slinge ren bij klanten? Dan grijp ik op de volgende klus dus mooi mis. En ik heb het idee dat je, als je net jes werkt, meer grip hebt op je klus. Als het lijkt alsof jouw gereedschaps koffer is ontploft, kan ik me voorstellen dat het in je hoofd ook chaos is. Mijn opslag, mijn klusbus én mijn werkplaats zijn dus altijd keurig. Als er kleine kinderen rondlopen ben ik extra alert op ge vaar. Ik maak op speelse wijze de afspraak dat ze alleen naar mijn gereed schap mogen kijken, wijzen en vragen wat het is en waarvoor ik het kan gebruiken. Dat werkt prima.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51