5 Wonen in en om het centrum van Middelburg Het dieptepunt van de verbouwing was het oplossen van die vloer het ons het beste om in Zeeland te blijven", gaat Paco verder. „Grace en ik leerden elkaar kennen via vrien den. Op een feestje regelde ik frietjes voor haar. Dat was perfect, want daarna heeft ze me niet meer losgela ten." Grace lacht: „Middelburg leek een logische keus. Om me te oriënteren in de stad, zijn we rondjes gaan lo pen. Wonen bij of in het centrum was een vereiste. Het leek me goed middenin de drukte van de stad te wonen, omdat ik hier nog niemand kende." Hokkerig Grace: „We hebben het huis in maart 2015 gekocht en in september 2015 kregen we de sleutel." Paco: „We zijn dezelfde dag begon nen met slopen. We hadden een plan. Eerst boven, dan beneden ver bouwen. We hebben alles platge gooid. De indeling boven was erg on logisch en hokkerig. We hebben de badkamer verplaatst. Ik wilde ook per se een bad. Tijdens het klussen doken diverse problemen op. Boven hadden we lekkages en beneden bleek de vloer verrot." Grace vervolgt: „Onder de vloerpa nelen zaten tegels, daaronder beton en daar weer onder lag de originele houten vloer die onder de houtworm zat. We moesten de hele fundering vernieuwen met een stalen construc tie. Omdat de nieuwe vloer lager lag, waren de muren en de trap ineens te kort. Het oplossen van die vloer was het dieptepunt van de verbouwing. En voor echt iedere bouwactie had den we weer een nieuwe vergunning nodig." Paco: „Ons huis is een gemeente lijk monument. De gemeente was heel voorzichtig met het goedkeuren van onze plannen. Ze wilden weten welke vloer we gingen leggen en hoeveel ramen er in de achterpui zouden terugkomen. Maar alles wat we mooi vonden hebben we kunnen doen. En zoals Grace het zegt: iedere dag dat we naar onze voordeur lopen, komen we thuis met een lach." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 5 januari 2018 PZ Grace Schouteren Paco Maaskant (27), hoofd theatertechni cus Grace Schouteren, (31), copywriter, heeft een woonblog: GoGracy.com Middelburg Adres: Oud Arne- muidsvoetpad 5 Prijs: €145.000 Bouwjaar: 1960 Kenmerken: Oor spronkelijk uit 1900. Voor- en achtergevel zijn vernieuwd en centrale verwarming is aangelegd. Toch is er nog wel het no dige te doen voor de creatieve klusser. Middelburg Adres: Kerspel 13 Prijs: €159.500 Bouwjaar: 1910 Kenmerken: Ver bouwd pakhuis met achterplaats. Mo derne keuken, drie slaapkamers en bad kamer met ligbad. Ouderslaapkamer heeft balkon met uit zicht op de zon. Middelburg Adres: Eigenhaardstraat 4 Prijs: €150.000 Bouwjaar: voor 1906 Kenmerken: Goed onderhouden, met tuin. Woonkamer met eikenhouten vloer, twee slaapkamers (een met dakkapel) en dakterras. Badka mer gemoderniseerd. Middelburg Adres: Jacob Catsstraat 6 Prijs: €185.000 Bouwjaar: 1930 Kenmerken: Twee slaapkamers en ei gentijdse badkamer. Mooie parketvloer en houtkachel in de woonkamer. Diepe achtertuin met ruime schuur. Paco en Grace hebben alles wat ze mooi vonden kunnen doen, al hadden ze voor elke bouwactie een nieuwe vergunning nodig. FOTO'S MECHTELD JANSEN met een lach Middelburg Adres: Baanstraat 2 Prijs: €149.500 Bouwjaar: 1916 Kenmerken: Ideaal voor creatievelingen. Karaktervol hoekhuis met diepe tuin. Voor- en achterkamer ge scheiden door deu ren met veel glas. Drie slaapkamers met dakkapel, vaste trap naar zolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50