3 Voor onder de kraan Slepen met een zitzak Als een warme sjaal Ja, graag! Weg ermee opgericht door Ettore Sottsass in de jaren 80. Waar 'te' in feite nooit een goede zaak is (be halve in het geval van te vredenheid), was 'te' in die tijd hét woord. Te veel glitter, te woeste patro nen, te kitsch... Elke stij luiting leek simpelweg te hysterisch. Over t(h)e top. Er lijken geen gren zen aan Memphis Group- design te zitten, behalve dat het woest, wild, bizar, eclectisch en kleurrijk mocht zijn. Én dat het zachte pastels met don kere kleuren combi neerde. Het allerbeste nieuws is: Memphis mag weer. Ik koester warme herinne ringen aan de stand van Eigen Huis Interieur op de laatste vt wonen&de- sign beurs, waar stylist Floor Knaapen een kamer volledig inrichtte in Memphis-stijl anno 2017. Ik kon wel huilen van geluk. Gaat een stijlka mer u iets te ver? Ele menten uit de Memphis- beweging mogen natuur lijk ook. Een gekke vaas, een woest patroontje op een kussensloop Is het een beetje vreemd, maar wel lekker? Ga ervoor. Maar wees gewaar schuwd: verzet is zinloos. Ik ben inmiddels serieus verslingerd aan alles wat ook maar riekt naar Memphis. 5. Recycling Recycling is wat mij be treft de trend van 2018 en de decennia erna. Pro ductie, distributie en af valverwerking hebben niet alleen impact op het klimaat, er moeten ook steeds nieuwe grondstof fen voor aangewend wor den zoals water, aardolie of hout. Door spullen een tweede leven te geven, worden grondstoffen en energie uitgespaard en de afvalberg verkleind. Ruimt u uw huis op? Breng die spullen naar de kringloop. Zoekt u iets in millennial pink? Met een kringloopbezoekje doet u niet alleen uzelf, maar ook het milieu een groot plezier. Met die trend help ik u graag dit splinternieuwe jaar in. vrijdag 5 januari 2018 Een huis - I volledig opgetrokken in zoeter dan zoete pasteltinten mag echt alleen nog maar als u een ijs- salon wilt beginnen (maar let op: pastels gecombineerd met donkere kleuren als groen, wijnrood, roestbruin, zwart of grijs zijn als een biker op een bloemschik cursus: een zéér interes sante combinatie en 2018-proof vooral ook. Dus: ga ervoor). 1. Kamerden De kamerden is (de naam zegt het al) een dennetje in kamer- plantvorm. Met kerst versier je hem, na de feestdagen is het weer een gewone plant. Kamerplanten zijn sowieso nog steeds op de top van hun populari teit en mogen in groten getale uw woonkamer bevolken. Deze trend wordt ook wel 'urban jun gle' genoemd. Met an dere woorden: creëer een groene oase en u bent nog steeds bij de tijd. 2. Iriserende decoraties Iriserende, ofwel parel- moerkleurige decoraties zijn de tussenjas (nog zo'n prachtig fenomeen) der versieringen. Ideaal voor het geval u wel van uw kerstversiering af wilt, maar een alternatief zoekt tot de paasdecora- ties weer van zolder mogen. Wilt u echt ieder een van zijn sokken bla zen: combineer parel moer dan met goud en (wit) marmer en u zit ge beiteld met uw reputatie als trendkenner (maar ho: nu niet direct naast uw schoenen gaan lopen, want voor de titel trend- watcher moet u zich minimaal eerst een groot zwart brilmontuur en asymmetrisch kapsel laten aanmeten). 3. Millennial pink Wist u dat millennial pink (alle vage kleurschakerin gen roze, behalve het roze van de prinsessen- jurk van uw buur meisje) bijzonder po pulair is? En dat het ook weer geweldig combineert met goud? En parel moer? En mar mer? Maar ook met grijs en zwart? En dat dat ons bij de volgende trend brengt? 4. Memphis Group Juist, die bizarre designbeweging A. De kerstboom Je hebt nog één dag voor Drieko ningen aanbreekt, maar daarna: weg ermee. Ook in december 2018. Als het ding eindelijk de deur uit is, laat hij behalve een Himalaya aan naalden ook een ontzettende leegte achter. En hij heeft nog een ander groot na deel: je moet hem afvoeren. In onze gemeente bestaat geen kerstboomophaaldienst, je ziet maar hoe je verlost raakt van die geest van kerst. Wij losten dit de afgelopen jaren op door onze kerstbomen in de tuin te planten. Een situatie die na tien jaar on houdbaar begint te worden. Ik pleit daarom voor het allerbeste alternatief voor de kerstboom: de kamerden (zie onder 'Ja, graag!'). B. Primaire kleuren Decoraties in primaire kleuren zijn voorbehouden aan basis scholen en basisscholen alleen. Einde discussie. Maar echt. C. Pasteltinten (behalve als u het goed doet) Drinken uit plastic flessen is niet al leen duur, het is ook milieuvervui lend. Ontwerper Lotte de Raadt ont wierp daarom de Tap Water Carafe (79 euro), waarmee ze het gebruik van kraanwater wil promoten. De stop bovenop verwijst duidelijk naar de plaats waar de inhoud wordt getapt: de kraan natuurlijk. Meer info: vij5.nl Deze zitzak kunnen kinderen overal mee naartoe slepen. Naar de tv bijvoor beeld, of naar een hoekje om boekjes te lezen. Als het straks buiten beter weer wordt, kunnen ze er zelfs in chillen in de tuin, want deze zit- zakken van Klein Stoer (te koop voor 159 euro) zijn water bestendig. Ze zijn er in verschillende vro lijke designs: met pa pieren vliegtuigjes, vrolijke ijsjes of mon sters. Is de zitzak vies ge worden? Dan haal je de hoes eraf en stop je hem in de wasma chine. Zie ook kleinenstoer.nl Niets vervelender dan koukleumen op de bank. De Warmtesjaal werkt net als een pittenzak: even opwarmen in de mag netron en dan lekker tegen je nek, buik of rug leggen. Hij is wel 70 centimeter, lang genoeg dus om nek én schouders te verwarmen. Voor 25 euro te koop in de tinten mint, wit, roze of grijs. warmtesjaal.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48