14 ZE Buurten Een gezellig gehucht waar jong en oud elkaar kent. Buurtschap Stoppeldijkveer is niet meer en niet minder dan dat. Overal ter wereld ge woond, maar uitein delijk toch kiezen voor een Zeeuws- Vlaamse buurtschap. Evelien (78) en Hans (77) Wolf zochten na een rijk leven naar rust. In 1999 verhuisden ze naar Stop peldijkveer, een gehucht waar ze nooit eerder van gehoord hadden. „We zijn hier per ongeluk terecht gekomen", vertelt Evelien Wolf. „Maar het is hier heel gezellig en we kunnen goed overweg met ie dereen. Onze overbuurvrouw heeft ons rondgeleid en aan ieder een voorgesteld. We overlopen el kaar hier niet, maar helpen elkaar als het nodig is." Een keer per jaar wordt er een buurtbarbecue ge houden waarbij iedereen aanwe zig is. „We wisselen telkens van locatie, het eerste jaar was het bij ons", vertelt Karlijn Riemens, die samen met haar man Kees een ca teringbedrijf heeft. „We zetten een tent op, wij verzorgen het eten, iemand anders de drank en iedereen betaalt mee. Het is altijd heel gezellig." Kees en Karlijn Rie mens verhuisden vijfjaar geleden van Zaamslagveer naar Stoppel dijkveer. „Voornamelijk voor de ruimte. We droomden allebei van een boerderijtje en zochten een grotere locatie voor ons bedrijf." De twee vinden het heerlijk wo nen in de buurtschap en zien hun vijf kinderen graag opgroeien op 'den buiten'. „De buurtkinderen spelen allemaal samen. Wij kwe ken echt polderkinderen hier: overall en laarzen aan en naar bui ten." De scholen in de buurt zijn ook welkom bij de familie. „Als we lammetjes hebben, komen er altijd klassen op kraamvisite." Nadeel is wel dat de buurtschap aan een drukke weg ligt. „Als je buiten zit, hoor je de auto's voor bijrazen. Maar ach, waar is het nog écht stil?", merkt Evelien Wolf op. De 85-jarige weduwe Dens van den Bergen, geboren in het huis op de dijk en nog steeds woonachtig Als er een wielerwedstrijd is, zitten we allemaal te juichen op de dijk in Stoppeldijkveer, vindt het ver keer wel prima. „Het moet niet te stil zijn, daar hou ik niet van", zegt ze. „Ik heb graag mensen om me heen." Aan sociaal contact geen gebrek. In een kwartier tijd heeft de 85-jarige niet alleen de verslag geefster van de krant over de vloer, maar komt ook de slager haar be stelling brengen en belt haar 86- jarige buurvrouw voor een praatje. „Wij twee zijn de oudsten hier. Bijna mijn hele familie woonde hier, maar er zijn al veel mensen overleden. Gelukkig wonen er nu veel nieuwe, jonge mensen. En zij komen net zo graag op de koffie." Samen met haar man bracht Van den Bergen acht kinderen groot. „Ik was altijd thuis en altijd aan het werk, tot 's avonds laat. En ik ben nog steeds graag bezig. Ik zit in het koor en ga iedere woensdag repeteren voor de zaterdagmis." Ze is nooit weggegaan uit Stoppel dijkveer en is dat ook niet van plan. „Het is hier zo mooi. Als het helder weer is, kun je ver kijken. Als het hoogwater is, zie je zelfs de boten varen boven de dijk", vertelt ze. „En als de wielerwedstrijd is, zet iedereen zijn stoeltje op de dijk en zitten we met zijn allen te jui chen." vrijdag 5 januari 2018 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: STOPPELDIJKVEER Gertie De Boey 'Overall aan en naar buiten: we kweken polderkinderen' - Dens van den Bergen (85) Dens van den Bergen is geboren in Stoppeldijkveer en is niet van Stoppeldijkveer zelf is rustig Karlijn Riemens verhuisde met man Kees vanwege de ruimte, een plan er ooit weg te gaan. maar ligt aan een drukke weg. boerderijtje was hun droom. Evelien en Hans Wolf woonden overal ter wereld en streken uiteindelijk definitief neer in Stoppeldijkveer. fotos peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42