feest bij jubileum Ladies Futsal #14 II Goes verder zonder De Jonge Vliegende start voor RCS 13 Dennis de Nooijer (48) is vanaf komend seizoen hoofdtrainer van de zaterdag-hoofdklasser. „Ik zie dit als een heel mooie uitdaging", zegt de oud-prof. Nadat Jannes Tant op 19 december zijn vertrek als trainer van Hoek had aangekondigd, stroomden de sollici taties binnen bij de Zeeuws- Vlaamse club. „We hebben er in to taal dertien ontvangen", zei voor zitter Art van der Staal. „Daar zaten iets meer Belgen dan Nederlanders bij." Voor het bestuur en de techni sche commissie was toen echter al duidelijk met wie de club graag in zee wilde. Dat was Dennis de Nooi jer, die zelf overigens geen sollicita tiebrief stuurde. De 48-jarige De Nooijer werkte jarenlang als trainer bij de mede door hem opgerichte Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) en hoofdtrainer van onder meer Zaamslag, RCS en Philippine. Te vens was hij jeugdtrainer bij FC Twente en assistent bij Telstar. Dit seizoen is hij trainer van zondag tweedeklasser Zeelandia Middel burg en werkt hij twee dagen per week als spitsentrainer bij FC Dordrecht, de club waar zijn tweelingbroer Gérard hoofdtrainer is. Dennis de Nooijer voerde half december al een eerste ge sprek met Art van der Staal. Een week later zat hij voorafgaand aan het duel tussen FC Dordrecht en Jong PSV rond de tafel met de voor zitter en Jacky Lambert, lid van de technische commissie van Hoek. Afgelopen dinsdag volgde een derde gesprek met Van der Staal. Een dag later werden via de tele- Samen met Dennis willen we proberen een herkenbaar elftal neer te zetten foon de laatste puntjes op de i gezet. Woensdagavond, na de eerste trai ning van Hoek in 2018, werden Jan nes Tant en andere leden van de technische staf ingelicht. Dat De Nooijer trainer van Hoek wordt, hoeft niet te betekenen dat hij vertrekt bij Zeelandia Middel burg. „Ik zou beide clubs willen combineren", legt hij uit. „Bij Hoek hebben ze daar geen problemen mee. Op woensdagavond, vrijdag avond en zondag heb ik geen ver plichtingen bij Hoek. Dat heb ik ook aangegeven bij Zeelandia Mid delburg." Het is nog niet duidelijk of ze een duobaan bij Zeelandia Middelburg ook zien zitten. De Nooijer kent een aantal spe lers uit de huidige selectie van Hoek en heeft zich al uitgebreid laten in formeren over wat de club nu nog meer in huis heeft. „Dennis weet ook goed wat er in Zeeland rond loopt", aldus Van der Staal. „Samen met hem willen we proberen een herkenbaar elftal neer te zetten." Ambitie De Nooijer: „Bij Hoek zien ze zich zelf als de hoogst spelende club van Zeeland. Maar de laatste jaren zijn ze wel een beetje ingehaald door Vlissingen en Goes. Vroeger ging vrijwel iedere goede speler naar Hoek, nu zijn er meer mogelijkhe den. Je ziet dat een aantal spelers vanwege het niveau ook buiten Zeeland is gaan voetballen. Ik denk dat bij Hoek de mogelijkheden aan wezig zijn om er iets van te maken en richting de derde divisie te gaan. Die ambitie is er." De inwoner van Vlissingen weet wat hij vanaf komend seizoen wil bewerkstelligen met Hoek. „We moeten zorgen dat Hoek echt weer de beste club van Zeeland kan wor den. Spelers moeten graag naar de club willen komen. Dat gevoel moeten we in ieder geval weer pro beren te creëren." De technische commissie probeert een aantal spe lers van de huidige selectie nu al langer vast te leggen. Woensdag avond zat een delegatie van de club al rond de tafel met clubtopscorer Rik Impens. „Natuurlijk heb ik al een lijstje met mogelijke aanwinsten voor Hoek", zegt De Nooijer. „Als we op korte termijn weten welke spelers er langer blijven, dan kunnen we daarna kijken wat we nodig heb ben. Wat loopt er in Zeeland? Wie zijn directe versterkingen en welke Ik denk dat er bij Hoek de mogelijkheden zijn om richting de derde divisie te gaan talenten kunnen naar het niveau toegroeien? Daarnaast moeten de spelers die uit België komen echt goede spelers zijn. Het gaat niet meevallen om echt iets neer te zet ten, maar ik zie het als een heel mooie uitdaging." terstop. Die zijn er niet heel veel in Nederland. Ik denk dat wij inmid dels tot de grootsten behoren. In Eindhoven is er ook een soortgelijk evenement, weet ik. Maar verder durf ik het eigenlijk niet te zeggen." Zij schreven het toernooi de laatste jaren op hun naam en bundelen de krachten tijdens de jubileumeditie onder de vlag van Young Stars. De vrouwen van Sparta/JVOZ maken hun debuut tijdens de vijfde editie. 30 teams Want het maximum van acht teams, zoals tijdens de eerste editie, heeft Ladies Futsal #14 al lang ach ter zicht gelaten. Met dertig deelne mende ploegen heeft het evene ment een nieuw maximum voor een dagvullend programma be reikt. In zes poules van vijf teams nemen de vrouwen het zaterdag vanaf 15.00 uur tegen elkaar op. Rond 23.00 uur klinkt het eindsig naal bij de finale. De Zeeuws-Vlaamse zusjes Sha- rona en Sylvana Tieleman (AD O Den Haag en AA Gent) en de Wal- cherse Solange de Smit (Excelsior Barendrecht) behoren ook dit jaar tot de kanshebsters op de eindzege. Er zijn niet veel toernooien voor vrouwen tijdens de winterstop Om het feest compleet te maken, zal LPSTCK een afterparty organi seren. Dat muziekconcept is mede opgericht door Sofyan Azzagari. De voetballer van Kapelle was al vrij williger tijdens de eerste editie van Ladies Futsal #14. Daarna is hij al tijd bij het evenement betrokken gebleven. De Jonge, die overkwam van Kloetinge, maakt nauwelijks mi nuten in het elftal van trainer Rogier Veenstra. „Ik zie het niet zitten om nog een halfjaar op de bank te zitten", bekent hij. Veen stra betreurt het besluit. „De deur staat op een kier. Maar op dit moment kan ik hem weinig bieden", doelt de oefenmeester op het feit dat Goes geen tweede elftal meer heeft. De Jonge gaat vrijdag tot en met maandag nog wel mee op trai ningskamp naar Valencia. „Ik was het niet van plan", vertelt de linkspoot. „Rogier en de spelers vroegen of ik meeging. Ik heb met niemand een probleem. Daarom besloot ik alsnog te gaan. Ik heb het prima naar mijn zin en de trainingen zijn perfect. Ik zie het echter niet zitten om drie keer per week te trainen voor in principe niks." Halverwege de avond, nadat alle teams elkaar eenmaal getroffen hadden, ging RCS al royaal aan de leiding met negen punten, terwijl de drie andere ploegen op twee punten bleven steken. In de tweede helft van de avond verzekerde Philippine zich dankzij zeges op RCS (2-1- zege) en SDO'63 (1-0-zege) van de tweede plaats in de poule. Hontenisse en SDO'63 gaan als nummers drie en vier door. Het programma voor de fina ledag is te vinden op www.soc- cerzeeiand.nl vrijdag 5 januari 2018 Hoek kiest voor een Zeeuwse hoofdtrainer Barry van der Hooft Hoek - Art van der Staal, voorzitter Dennis de Nooijer. fotolexde MEESTER - Dennis de Nooijer, trainer Dennis de Nooijer neemt het stokje over van Jannes Tant. Hij bezet met Hoek na 15 speelronden momenteel de zevende plaats in de hoofdklasse. - Jonneke Schuurbiers, initiator Yazzmine Geijs zoekt met de bal aan haar voet haar tegenstand ster op in het Omnium in Goes. archieffoto johan van der heijden Goes moet het in de tweede seizoenshelft stellen zonder Corné de Jonge. De midden velder stopt per direct bij de Bevelandse zondag-hoofd klasser. „Ik liep er al langer mee", stelt de voormalig jeugdspeler van JVOZ. „Ik wil me honderd procent kunnen inzetten. Anders heeft het weinig zin." Len Wolters Goes TERNEUZEN RCS heeft zich donderdagavond met dertien punten uit zes wedstrijden als groepswinnaar gekwalificeerd voor de finaledag van het Soc- certoernooi in Terneuzen. Mourad Azzanagui kroonde zich met zes doelpunten tot topscorer. Eindstand Poule 4 RCS -13 punten Philippine - 8 punten Hontenisse - 6 punten SDO'63 - 5 punten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41