Zelfs Friese vrouwen vieren O) CD O 12 ZE Zesde plaats Hoondert in Afrika Van Keulen keert terug bij Yerseke Groeneveld blijft alsnog bij Bruse Boys Op dag van de Africa Eco Race maakte Ad- win Hoondert al kennis met de stenen in Ma rokko, maar in de derde etappe ontdekte hij pas goed hoeveel ze er daarvan hebben. „Mil joenen. Paden vol met alleen maar stenen, keien en knippen. Ik heb nooit geweten dat er zoveel stenen liggen in Marokko." Deson danks verliep de derde etappe best aardig voor Hoondert, die als zesde truck over de streep kwam na 400 kilometer stenen. Woensdag kende de Bevelandse truckchauffeur nog veel pech: „Zoveel ellende als in die etappe heb ik in vier Dakar Rally's nog niet meegemaakt." Alexander van Keulen wordt bij Yerseke de opvolger van Harro Hazelaar. De huidige hoofdcoach van de zaterdag-derdeklasser keert terug naar Oostkapelle; Van Keulen keert bij de club waar hij ooit voetbalde terug in de voetballerij. De in Kloetinge woonach tige coach besloot na zijn periode bij MZC'11, waar hij een kampioenschap vierde en na een seizoen in de eerste klasse een degradatie meemaakte, een jaar rust te nemen. Dat jaar zit er komende zomer op. Het is nog even de vraag op welk niveau hij met zijn nieuwe club uit gaat komen. Momenteel is Yerseke koplo per in de derde klasse A met vier punten én een wedstrijd meer dan nummer twee RCS. Marco Groeneveld komt terug op zijn beslis sing om aan het eind van het seizoen bij Bruse Boys te vertrekken. De hoofdcoach van de za terdag-eersteklasser plakt er toch nog een jaar aan vast. Groeneveld zei begin december 2017 in deze krant aan een zwaar jaar bezig te zijn. „Het kost me veel energie", liet hij destijds op tekenen. Dat is nog altijd zo, maar het gevoel bij de club uit het vissersdorp is sterker dan hij had verwacht. Dat goede gevoel is blijkbaar wederzijds, want de trainer uit Goes is ook voor een derde seizoen in Bruinisse vastge legd. In zijn eerste jaar werd hij kampioen in de tweede klasse en promoveerde hij met Bru naar de eerste klasse. Daarin strijden hij en zijn spelers momenteel tegen degradatie. Ondo Boehlé Houtepen Met acht teams een avondje ballen in de zaal, ergens op een donderdag avond in de nationale sportweek. Met die gedachte werd Ladies Fut sal #14 voor het eerst georganiseerd. „Met hulp van SMWO (Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio) konden we toen iets organiseren", vertelt ini tiatiefneemster Jonneke Schuur- biers. „Maar al snel was duidelijk dat er veel meer animo voor was. We zaten al vlug vol." Daarmee was het belangrijkste doel bereikt: vrouwenzaalvoetbal op de kaart zetten in Zeeland. „Want dat was een beetje uit de provincie verdwenen", geeft Schuurbiers aan. „En het leuke is: de vrouwen die vroeger wel in Zee land hebben gezaalvoetbald, ko men nu ook naar dit evenement. Daardoor is het naast sporten ook altijd een soort reünie." Niet alleen Zeeuwen Maar inmiddels is Ladies Futsal #14 veel meer dan alleen een toernooi voor de Zeeuwse voetbalsters die het leuk vinden om het nieuwe jaar in te luiden met een potje zaalvoet bal. Het evenement reikt tot ver buiten de provinciegrenzen. Zo waren er de laatste jaren diverse teams uit de Randstad actief in Goes en is het territorium dit jaar nog een stukje verder uitgebreid. LAC Frisia uit Leeuwarden mag zich de eerste Friese deelnemer noemen. „We kregen ineens een mailt je van hen of het mogelijk was om mee te doen", legt Schuurbiers de interesse uit Friesland uit. „Zij wa ren echt gericht op zoek naar een zaalvoetbaltoernooi tijdens de win- De zusjes Sharona (foto) enSylvana Tieleman behoren ookditjaartotde kanshebsters vrijdag 5 januari 2018 AUTOSPORT VOETBAL Alexander van Keulen met het shirt van MZC'11, zijn vorige club. VOETBAL Zaterdag-derdeklasser Lewedorpse Boys is tevreden over de hoofdcoaches van de eerste en tweede selectie en heeft de verbintenissen met respectievelijk Paulus Poortvliet en Wil lem de Keuning om die reden opengebroken. Poortvliet gaat dan voor zijn vierde seizoen als eindverantwoordelijke bij Lebo, De Keuning is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen. Tennissers Frank Clausing en Michiel Vis ser zijn op dreef op het Emté van Boven Sjoe- meltoernooi in Kapelle. Het Bevelandse duo won in de poule achtereenvolgens van Schip per/Back (12-7), Bakx/Hendriksen (12-6) en Van Driel/Walraven (11-4). I Edwin Coppoolse en Leon van Bel- zen zijn bezig aan hun laatste sei zoen als trainers duo bij korfbalver eniging Ondo. Na vier seizoenen, waarin de ploeg kampioenschap pen vierde in de 2de klasse (zowel zaal als veld), neemt het duo af scheid. 0 Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst en zijn part ner Steven van de Velde zijn het Dela Beach Open in Den Haag begon nen met een ne derlaag. De Brazi- alianen Pedro Sol- berg en George waren in twee sets met 26-24 en 21-14 te sterk. 1 Voetbaltrainer Cees Houtepen blijft komend sei zoen FC Axel trouw. Ook assis tent Antoine Thoen blijft deel uit maken van de staf. Houtepen be gint aan zijn tweede seizoen in Axel, dat momen teel de 8ste plaats in de 2de klasse E bezet. Wat in 2014 begon als een klein schalig uitprobeersel, is inmid dels uitgegroeid tot een enorm evenement. Ladies Futsal #14, het jaarlijkse zaalvoetbaltoer nooi voor vrouwen in het Om nium in Goes, viert zaterdag het vijfjarig jubileum. En dat weten ze in Zeeland, maar ook ver daarbuiten. Daniël Vervelde Goes o o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40