nterior 6 Bundeling, opvang en hulp in 2019 klaar Woontrend Zeeland Kortingen tot 50% op designmeubelen De plannen zijn sinds de goedkeu ring door de gemeenteraad van Middelburg in oktober voortvarend uitgewerkt. „Niets staat de uitvoe ring meer in de weg", zegt Hof stede. Het meest spannende is nu de aanbesteding van de verbou wing en uitbreiding van de school gebouwen aan de Grevelingen- straat en Korczakstraat, merkt hij op. „We hadden gehoopt daar voor kerst al verder mee te zijn geweest. Het gaat erom of we een geschikte aannemer kunnen vinden die de tijd heeft en het kan doen voor het budget dat wij hebben." In de plannen die aan de ge meenteraad zijn gepresenteerd, werd nog uitgegaan van voltooiing van het project met ingang van het schooljaar 2018/2019. Dat lijkt niet haalbaar. Dat was volgens Hofstede ook erg optimistisch. „Maar als het lukt om in de zomer van dit jaar te gaan uitbreiden en verbouwen en we zijn in augustus 2019 klaar, is het prima. Dan hebben we nu nog an derhalfjaar de tijd om alles goed af te ronden." Bovendien gaat het hierbij om de fysieke verbouwing van de gebou- Als het lukt om in de zomer van dit jaar te gaan uitbreiden en verbouwen en we zijn in augustus 2019 klaar, is het prima wen. Eerst moet het complex aan de Korczakstraat zijn aangepast. Dan kunnen leerlingen van het voortge zet speciaal onderwijs van de Gre- velingenstraat daarheen verhuizen. Daarna kan het complex aan de Grevelingenstraat worden ver bouwd. Intussen gaat de inhoudelijke sa menwerking tussen De Korre, Res- pont en instellingen als Juvent (jeugdzorg), Arduin (gehandicap tenzorg), Orionis Walcheren (ar beidsmarkt), Kentalis (taal- en spraakstoornissen) en Kinderop vang Walcheren al gewoon van start. Hofstede: „Daarvoor zullen we bij de gemeenten ook vragen om muurtjes te slechten. Geen fy sieke muren in dit geval, maar de regels om dit mogelijk te maken." De Korre en Respont willen door samen te werken en samen te wo nen een compleet pakket aanbie den aan kinderen en ouders, met onderwijs, begeleiding, jeugdzorg, voor- en naschoolse opvang. Doel is de kwaliteit van het onderwijs en de hulpverlening aan kinderen te verbeteren. Kinderen van 4 tot 12 jaar gaan straks naar de Grevelin genstraat; kinderen van 12 jaar en ouder naar de Korczakstraat. De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. IN DE REGIO Omgaan met rouwen verlies Zeeland In Beweging Repetitie Het Zeeuws Orkest Ondoloop MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 5 januari 2018 WA Weg vrij voor plan speciaal onderwijs De bundeling van onderwijs, op vang en hulp aan kinderen in het speciaal onderwijs op Walche ren is naar verwachting in au gustus 2019 voltooid. Dat is een jaar later dan de betrokken on derwijsinstellingen hadden ge hoopt. „Maar dat was ook wel erg vanuit het wensdenken hoor", nuanceert Peter Hof stede van Stichting De Korre. Maurits Sep Middelburg - Peter Hofstede, De Korre SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60 VLISSINGEN Stichting Manteling houdt maandag een lezing over 'omgaan met rouw en verlies' in Het Speelhuus in Vlissingen. Spreker is geeste lijk verzorger en pu blicist Marinus van den Berg. De lezing is voor iedereen die iemand verloren heeft en voor ieder een die mensen bij hun verlies wil steu nen. De lezing duurt van 13.30 tot 15.30 uur. MIDDELBURG Stichting Zeeland In Beweging houdt maandag een infor matieavond bij Health Centrum Zeeland Gezond in Middelburg. De in formatieavond is bedoeld voor men sen die bekend zijn met astma, COPD, diabetes, aandoe ning aan hart- en bloedvaten of men sen met een ver hoogd risico op het krijgen van hart- en vaatziekten en dia betes. De informa tieavond bij Health Centrum Zeeland Gezond begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Het Zeeuws Orkest (HZO) heeft zondag een openbare repe titie in de Zeeuwse Concertzaal in Mid delburg. HZO repe teert voor de con certserie waarin bandoneonist Carel Kraayenhof de hoofdgast is. Julio Melio speelt gitaar in de compositie voor gitaar en or kest, het Concierto de Aranjuez van Rodrigo. Op het programma staan onder meer de Ou verture Die Fleder- maus en Conga del Fuego Nuevo van Marquez. De repeti tie begint om 14.00 uur. SINTLAURENS Korfbalclub Ondo uit Sint Laurens houdt vandaag de traditionele Ondo loop. Deelnemers kunnen kiezen uit 4 of 7 kilometer. De start is om 16.00 uur bij het korfbalveld. Na af loop is er een tom bola met mooie prij zen. VLISSINGEN In een appartement boven snackbar Regen boog aan de Scheldestraat in Vlissingen heeft gistermiddag korte tijd brand gewoed in de keuken. Er raakte niemand ge wond. De bewoner kon de brand zelf blussen met een poeder blusser. De brandweer, ter plaatse met twee tankautospuiten en een ladderwagen, bluste de brand af. Binnen een kwartier na de brandmelding om 12.45 uur kwam het sein brand mees ter. Brandweerlieden brachten nog de huiskat in veiligheid, want het appartement stond vol rook. De woning is bescha digd door vlammen, rook en roet. Stichting Salvage helpt met opruimen. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur: Week markt; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; Het koffie huis, Oosterschel- destraat 1, 09.30- 11.30 uur: Inloopmo- ment; Cinema Mid delburg, vanaf 13.30 uur: Vertoning 'Dra ken Deuntjes' en 'Instant Dreams'; Kinderboerderij De Klepperhoeve, 14.00-15.30 uur: Knutselactiviteit voor kinderen; Abdijplein, 14.00 uur: Uitje voor men sen met dementie en hun naasten 'Onvergetelijk Zeeuws Museum'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Speelhof Hoogerzael, 19.00 uur: Kerstboomver branding; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur: Optre den Jos de Jonge; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur: Activiteit 'Een kijkje achter de scher men van het zee aquarium' bij Terra Maris; 13.00,14.00 en 15.00 uur: Rond leidingen 'Zolderge heimen'; 13.30- 15.30 uur: Ronlei- ding 'de imker en haar bijen'; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; Ter Reede, 09.30 uur: Maand- markt. BRAND SNEL GEBLUST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34