send Opnieuw fataal verkeersongeval in Zeeuws-Vlaanderen Zeeland hielp 354 ex-vluchtelingen aan huis Maandag inspectie van Dikke Toren na val pinakel 2 MAAN LEO Column De man tegenover mij heeft rugpijn. Zijn ijselijke ge schreeuw is in het afgelo pen uur verdund tot een heftig ge kreun. Hij heeft een vriend bij zich en een jongetje van een jaar of vijf. Het jongetje verveelt zich: als je niet geïnteresseerd bent in voet baltijdschrift VI, is er in deze wachtruimte niets om je af te lei den. Het is onduidelijk wat de dame die zojuist is binnengeko men mankeert, maar ook zij hijgt en kermt indringend. Vooroverge bogen zit ze in een rolstoel. De si nistere samenzang van de rugpijn man en de rolstoelvrouw onder mijnt mijn welbevinden. Ik gun hun wat meer privacy maar de ruimte is zó klein dat ik nergens heen kan. De vriend vraagt of hier koffie of eten te krijgen is. Ik moet hem te leurstellen: de koffiemachine staat in de aangrenzende ruimte maar de deur gaat uitsluitend voor art sen met een pasje open. Ik zou ook wel iets kunnen ge bruiken. Toen ik mij vanmorgen om 12.30 uur met mijn vader naar de huisarts spoedde, dacht ik een uur later thuis te zijn. Ondertus sen is het 18.00 uur, zitten we al twee uur te wachten bij de Spoed eisende Hulp en tril ik van de hon ger en dorst alsof ik zelf een pa tiënt ben. Maar omdat we niet we ten wanneer de arts gaat komen, kan ik ook niet op zoek naar voed sel of drank. Mijn blik is gericht op de deur waar eerder artsen zijn verschenen. Elk moment ver wacht ik dat we geholpen gaan worden. Maar vooralsnog gebeurt er niets. Zou het heel erg druk zijn? Zouden ze ons vergeten zijn? Ik wil graag de moed erin houden voor mijn vader, maar de honger, de pijngeluiden en het complete gebrek aan privacy en informatie maken het moeilijk positief te blij ven. In stilte fabriceer ik mijn enige twee goede voornemens voor 2018: niet meer bij de Spoedeisende Hulp terechtkomen en deze co lumn opsturen aan de directie van het ziekenhuis. In stilte fabriceer ik mijn enige twee goede voornemens voor 2018 DESTELLING Vandaag: Doel moet dicht Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Duinen en dijken doorstaan storm Skelet kat Tinkebell naar museum Meldingen over loverboys VLISSINGEN Stukje windpark in de aanbieding HULST Bij een eenzijdig ongeval op de Rondweg-West in Hulst is gistermiddag even na twee uur een nog onbekend persoon om het le ven gekomen. Door nog onbekende oorzaak raakte de personenauto ter hoogte van het Galgenveld van de rond weg, sloeg over de kop en belandde op zijn kop in de akker naast de Pa rallelweg. Omdat de politie onderzoek deed naar het fatale ongeval was de Pa rallelweg-West tot in de avond voor het verkeer afgesloten. Het is het tweede dodelijke ver keersongeval in vier dagen in Zeeuws-Vlaanderen. Op Nieuw jaarsdag kwam een 34-jarige Ter- neuzenaar om het leven bij een eve neens eenzijdig ongeval op de N61 tussen Schoondijke en IJzendijke. Hr :Z - .,D Stichting Monumenten Bezit, eige naar van de St. Lievensmonstertoren (Dikke Toren) in Zierikzee, gaat het gebouw maandag inspecteren met een drone. Woensdag blies de storm een pi nakel van de toren. Een andere ste nen spits staat scheef. De gemeente heeft de omgeving afgezet. Maandag krijgt ook een aannemer opdracht om de Dikke Toren nader te inspec teren. Dat gebeurt met een hoog werker of vanuit een bakje, hangend aan de toren. Een woordvoerder van de stich ting belooft dat de situatie rond Zie- rikzees bekendste monument bin nen een maand veilig is. Hij ontkent dat er sprake is van achterstalling on- t De stichting ontkent dat er sprake is van achterstallig onderhoud derhoud. „Wel staat groot onder houd op de planning. Dat gaat vol gend jaar of misschien dit jaar gebeu ren. Dat laten we afhangen van wat we volgende week aantreffen. Als hij in de steigers gaat, doen we het liefst al het werk ineens." Zeeland hielp het afgelopen half jaar 354 vluchtelingen met een ver blijfsstatus aan een woning. Dat zijn er veel meer dan door de over heid gevraagd werd. Volgens de taakstelling moesten de Zeeuwse gemeenten in de tweede helft van 2017 nog 241 sta tushouders huisvesten. Vooral de gemeenten Middel burg, Reimerswaal, Tholen en Bor- sele hielpen relatief veel mensen aan een huis. Alleen de gemeenten Goes en Hulst lopen nog iets achter: zij moeten nog één of twee mensen huisvesten. Ook het grootste deel van de an dere provincies huisvestte in het tweede deel van vorig jaar meer sta tushouders dan gevraagd werd. De taakstelling lag in de tweede helft van vorig jaar veel lager dan in het halfjaar ervoor. Toen moesten nog ruim 400 statushouders ge huisvest worden in Zeeland. Zeeland moet in de eerste helft van dit jaar 293 mensen aan een wo ning helpen, maar heeft door de voorsprong van vorig jaar al voor bijna veertig procent aan die taak stelling voldaan. vrijdag 5 januari 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben niet bang voor een beetje storm 3024 reacties VLISSINGEN De Zeeuwse dijken en duinen zijn niet bescha digd door de storm van woensdag. Dat conclu deert Waterschap Schel- destromen na een eerste inspectieronde. Er is wel sprake van duinafslag in Zeeuws-Vlaanderen, Wal cheren en Schouwen- Duiveland, waardoor en kele strandopritten be schadigd zijn. Het is nog niet duidelijk wanneer de opritten hersteld worden. ROTTERDAM Het Natuurhistorisch Mu seum Rotterdam heeft het skelet van de kat van de Goese kunstenares Tinkebell (Katinka Si- monse) gekregen. Zij wurgde in 2003 haar eigen kat Pinkeltje en maakte een tas van het diertje. Het museum ex poseert de overblijfselen onaangeroerd: de botten worden dus niet gebleekt of gerangschikt. Het ske let ligt naast andere klas siekers, zoals de Domi nomus, McFlurry egel en de Tweede Kamermuis. VLISSINGEN Watch Nederland heeft uit het hele land 131 meldin gen ontvangen over lover boys en gedwongen pros titutie. De organisatie heeft 61 gevallen verder onderzocht en overgedra gen aan de politie en justi tie. Zeven procent van de situaties speelt zich af in Zeeland. Dit aantal zegt weinig over de omvang van de problemen in Zee land. Die zijn wellicht gro ter dan in andere provin cies, omdat ze vaker in de taboesfeer blijven, denkt Terre des Hommes. Bedrijven kunnen zich tot en met 18 januari inschrij ven voor een vergunning en subsidie voor de bouw van een speciaal onderdeel van het windpark Borssele: kavel V. Dat is een klein kavel dat naast de nog te bouwen windparken voor de Zeeuwse kust komt te liggen. Het is bedoeld om nieuwe technieken te tes ten en kennis op te doen. De auto belandde op zijn kop in de akker naast de Parallelweg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Ton van den Nouweland Zierikzee Cornelleke Blok Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2