coco Groener wil met Duitsland naar de top feM Winter Doeboek 24 Feyenoord hoopt vurig op een snelle rentree van aanvaller Dat broodje kroket en de gulzig happende Michiel Kramer in de rust van Feyenoord tegen Heracles. Er waren mensen die de forse ophef totaal niet begrepen, waar een an der deel de kwestie juist omschreef als een actie die totale minachting voor het vak van profvoetballer uit straalde. Maar wat misschien nog wel pijnlijker was: er zat bij de re- servespits van Feyenoord niet eens een kwade of bewuste gedachte achter. Het is één van de redenen waarom trainer Giovanni van Bronckhorst al maandenlang in tern en extern aangeeft dat hij Ro bin van Persie zo graag toevoegt aan de selectie van Feyenoord. Natuur lijk gaat het niet puur om het ach teloos nuttigen van een gefrituurde snack, maar het feit dat spelers van de regerend landskampioen blijk baar schouderophalend dingen doen die bij pakweg het hoogste jeugdelftal van Atalanta Bergamo ondenkbaar zijn, is een sluimerend gevaar. Kleedkamer Met Dirk Kuyt had Van Bronck horst nauwelijks omkijken naar zijn kleedkamer. Alleen de aanwe zigheid van de Katwijker was vaak al voldoende voor de rest van de ploeg om zich professioneel te ge dragen. Vaak ja, want vrijbuiters als Eljero Elia en Rick Karsdorp zijn jongens die zich door niets en nie mand laten muilkorven. Die kozen toch wel hun eigen pad. Maar als het om presteren ging, stonden Elia en Karsdorp er. Robin van Persie moet de nieuwe baas in de kleedkamer van Feyen oord worden. Dat wil Van Bronck horst. Dat wil Martin van Geel, al thans dat wilde de technisch direc teur in elk geval afgelopen zomer nog. Of het feit dat Van Persie dit seizoen slechts 200 minuten in ac tie kwam voor Fenerbahce en zijn laatste optreden in de competitie al bijna vijf maanden geleden is, moet die mening inmiddels dras tisch hebben bijgesteld. Natuurlijk zijn er mensen in de Kuip die om die laatste verontrus tende feiten niet enthousiast zijn. Een fors salaris op tafel leggen voor een 34-jarige speler die de laatste ja ren minder en minder in actie kwam, het blijft uiteraard ook iets om goed over na te denken. „Maar een fitte Robin van Persie is zonder enige twijfel een enorme meer waarde voor Feyenoord", zegt Cor Pot, die vorig seizoen als assistent trainer van Fenerbahce nauw sa menwerkte met de topscorer aller tijden van Oranje. „Bovendien maakt hij doelpunten, die kan Fey enoord wel gebruiken." En die rol in de kleedkamer? Die rol waar criticasters in de Kuip van zeggen dat ze toch niet iemand hoeven aan te trekken voor veel geld om de rol van politieagent op zich te nemen. Van Persie is toch ook geen Dirk Kuyt? „Nee, maar Robin is een echte professional. Als hij fit is, bemoeit hij zich ook na drukkelijk met andere spelers", zegt Pot. Topfit En Van Persie is volgens zijn mana ger Kees Vos alweer maanden top fit. De ervaren aanvaller vierde kort vakantie in Dubai en verwacht dat volgende week zijn nog tot ko mende zomer doorlopende verbin tenis in Istanboel zal worden ont bonden. Dan is hij transfervrij en hangt Van Bronckhorst voor de zo veelste keer bij de dertiger aan de lijn. De coach kan hem goed gebrui ken achter, naast of juist vóór de Deense spits Nicolai Jorgensen. Om het haperende scorende vermogen op te schroeven bij de haperende ti telhouder. Maar vooral dus om een mentor binnen te halen die een brok ervaring en professionalisme binnenbrengt in de Kuip. Want er gebeuren bij de club nog wel eens dingen die niet veel te ma ken hebben met een gediscipli neerd profbestaan. Een speler die zich met koorts afmeldt in de Kuip, vervolgens een paar keer moet wor den gesommeerd om naar het sta dion te komen waar uiteindelijk blijkt dat er van verhoging hele maal geen sprake is, dat kan eigen lijk niet. Of een speler met ernstige hoofdpijnklachten die voor de tele visie moet worden weggeplukt na een lange sessie PlayStation. Het zijn kleine dingen op het oog, maar meer dan storend voor een topclub op jacht naar nieuwe suc cessen. Dat moet Van Persie zijn ploeggenoten snel aan het verstand kunnen brengen. „nuntii STUTTGART Henk Groener (foto) wil de Duitse handbal- sters naar de wereldtop bren gen. Dat zei de Nederlander in Stuttgart bij zijn officiële pre sentatie als bondscoach van het Duitse vrouwenteam. „Ik heb er vertrouwen in dat ik het Duitse team naar een positie kan brengen waar de Neder landse handbalsters al staan", zei de Arnhemmer. De 57-jarige Groener was acht jaar bonds coach van de Nederlandse hand- i Coach gebruikt de komende weken om zich een goed beeld te vormen halsters en bouwde in die periode aan een hecht team dat met snel combinatiespel de wereldtop be stormde. Hij behaalde met Oranje zilver op het WK van 2015 en ein digde op de Olympische Spelen van Rio in 2016 als vierde. Vlak voor het EK van 2016 nam hij af scheid. In Duitsland volgt hij Mi- chael Bie- gler op als bondscoach. Biegler leidde de Duitse ploeg nog bij het afgelopen wereldkampioenschap in eigen land, waar het teleurstellend pres teerde. De Duitse vrouwen kregen in de groepsfase van het WK een afstraffing van Nederland en vlogen er in de achtste fi nales uit tegen Dene marken. Groener gebruikt de komende weken om zich een goed beeld te vormen van het Duitse vrouwenhand bal. „We hebben ons in Nederland vaak afge vraagd waarom het Duitse team er steeds niet in ge slaagd is zijn onbetwiste po tentie aan te spreken." vrijdag 5 januari 2018 BB Van Persie, hier voor Fenerbah?e, in een pose die Feyenoord graag ziet: dirigerend, fotoproshots Robin van Persie lijkt dichter bij een rentree in de Kuip te komen. De 34-jarige spits zou binnen en buiten de lijnen een mentor moeten worden. Mikos Gouka Rotterdam ISfswp PIXAR Uw (klein)kind verveelt zich geen moment in de kleurrijke wereld vol knotsgekke buitenbeentjes. ©DISNEY/PIXAR 2017 Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: AKO, Blz, Bruna, Libris, Primera, The Read Shop, Vivant Geldig t/m 13-01-2018. OP=OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24