PSV ziet verkoop van spits Luuk de Jong voorlopig niet zitten met aantrekken Nicolas Tagliafico 23 we kiezen ook voor de hoogste winstkansen' renner die enthousiast wordt van dit soort ritten." In aanloop naar de Giro rijdt hij exact hetzelfde programma als vo rig jaar, dus Abu Dhabi, Strade Bi- anche, Tirreno-Adriatico, een hoogtestage en dan Luik-Bastena ken-Luik. Hij krijgt in elk geval steun van Sam Oomen en Laurens ten Dam. Niet van Wilco Kelder man, die rijdt de Tour en start op nieuw als kopman in de Ronde van Spanje. DE CONCURRENTIE De tegenstand in de Tour lijkt dit jaar heviger dan in de Giro. Maar dat heeft geen rol gespeeld in zijn keuze, verzekert Dumoulin. „Wij hebben onze keuze voor de Giro al begin november gemaakt. Toen was nog niet eens zeker of Chris Froome zou gaan of niet. Als ik naar een wedstrijd ga wil ik gewoon de renners verslaan die daar zijn. Wie er rijden, hebben wij niet in de hand." Het is nog maar de vraag of Froome wel van start gaat begin mei gezien zijn positieve salbuta- mol-plas in de afgelopen Vuelta. Dumoulin hoopt op een snelle be slissing van de internationale wie lerbond UCI maar wil zich niet uit laten over de vraag of Froome ge schorst moet worden. Alles wat ik daarover zeg, keert zich tegen mij. Vaststaat dat dit verschrikkelijk is voor de sport. Ik ken de details ook niet. Alleen dat hij positief heeft ge test en twee keer de toegestane hoeveelheid salbutamol in zijn li chaam had. Mijn team zou mij voorlopig schorsen tot de uitkomst bekend is. Altijd. Sky doet dat niet, dat is hun keuze." Op voorhand vreest Dumoulin Froome en zijn Sky-trein trouwens niet. „Froome met zijn sterke ploeg maakt de wedstrijd makkelijker voor mij. Hoewel, als ik aan de lei ding sta en hij moet mij aanvallen heeft hij ook dat sterke team om zich heen om hem te helpen. Het verandert de wedstrijd wel als hij met zijn supermiljoenen team komt aanzetten." Luuk de Jong (27) staat op het punt om in de eredivisie toe te treden tot een select gezelschap van (nu nog) 61 mannen die in hun car rière honderd competitiegoals of meer maakten. Van dit keurkorps voetbalt alleen Klaas-Jan Hunte- laar (115 eredivisietreffers) nog in de Nederlandse competitie, bij Ajax. Als het aan PSV ligt, reali seert De Jong zijn mijlpaal snel en stijgt hij de komende maanden nog wat verder op de ranglijst. Daarna kan hij voor een redelijk bod wel weg. Directeur voetbalzaken Marcel Brands gaf gisteren aan op dit mo ment weinig trek te hebben in een verkoop van De Jong, die momen teel in de belangstelling van het Mexicaanse Club América staat. Nu Jürgen Locadia nog een aantal weken geblesseerd is, is de Achter hoeker bijna verzekerd van een basisplek bij PSV. Een vertrek naar Mexico komt Brands minder goed uit dan afgelopen zomer, toen Lo cadia nog de eerste nummer ne gen van de Eindhovenaren was. Nu al de druk volledig bij nieuwe ling Maximiliano Romero neer leggen, kan een risico zijn. Tijdens de eerste training van PSV van het nieuwe jaar maakte De Jong gisteren een gedreven in druk. Enkele honderden fans za gen de spits op De Herdgang sleu ren en loeren op goals in een par- tijvorm en waren nieuwsgierig naar zijn commentaar, maar de spits wilde niet reageren op zijn Mexicaanse flirt. Volgens De Jong is alles wat er nu bekend is al geschreven en heeft het geen zin om daar nog eens over uit te wijden. Volgens Brands zijn er naast een paar oriënterende gesprekken nog geen onderhandelingen gevoerd. De Jong moet afwachten of Club América doorpakt en hoe PSV dan reageert. Willen de Mexicanen on geveer 7 miljoen euro betalen en komen ze ook met De Jong zelf tot een akkoord, dan is er een gerede kans dat Brands en trainer Phillip Cocu toch hun fiat aan een transfer geven. In dat geval kunnen finan ciën de doorslag boven het spor tieve PSV-plaatje geven. PSV heeft dit seizoen nog minstens een transfer van behoorlijke omvang nodig om uit zorgelijke rode cijfers te blijven, hoewel het water de club zeker niet tot aan de lippen staat. De afgelopen jaren is een flinke buffer opgebouwd en een eenmalig verlies is, zeker met de nodige transferinkomsten in het verschiet, geen onoverkomelijkheid. De transfer van Romero (die in totaal meer dan 10 miljoen euro kostte) drukt ook pas vanaf komend sei zoen op de begroting van de Eind hovenaren. i Bij verkoop De Jong valt er een brok routine weg inde kampioensrace De carrière van De Jong bij PSV blijft een wonderlijke. Na twee oogstjaren volgde vorig seizoen een enorme terugslag, die de in Eind hoven lang onaantastbare spits op de bank deed belanden. Hij vocht terug en stond de afgelopen maan den gewoon weer in de basis. PSV heeft in de persoon van Ro mero inmiddels dus wel vers bloed gehaald, maar weet ook dat bij een verkoop van De Jong een brok rou tine in een kampioensrace wegvalt. Bovendien geeft de kopsterke en loyale spits PSV de mogelijkheid om met tal van aanvallende con cepten te schakelen, waarbij De Jong overigens ook zelf op de bank kan terechtkomen. Ajax. Vanzelfsprekend leidt de club jong talent op voor het eerste elftal en struint het Europa af om beloftevolle spelers (zoals de 19-ja- rige Hassane Bandé van KV Me- chelen) op te pikken. Spelers om later nog geld aan te verdienen. Maar in Amsterdam komt óók langzaam het besef dat een nieuwe categorie misschien wel onmis baar is op weg naar succes. Want met Tagliafico haalt Ajax een spe ler in huis die er qua reputatie di rect kan en moet staan. Hij droeg afgelopen zomer al het shirt van Argentinië en groeide in zijn va derland bij de topclub Indepen- diente uit tot aanvoerder van het elftal. Natuurlijk kun je deze aankoop van Ajax niet vergelijken met de manier waarop PSV een paar jaar terug Andrés Guardado vastlegde. Dat was toen écht een gearriveerde speler met een rijke loopbaan, spe lend bovendien op een meer cru ciale positie in het elftal. Maar prikkelend is wel de gedachte dat Ajax met het aantrekken van Tagli afico afstapt van heilige huisjes in Amsterdam. Zo bezien is Tagliafico echt een 'Overmars-aankoop.' De directeur spelerszaken heeft met de steun van algemeen directeur Edwin van der Sar en de raad van commissa rissen de macht gegrepen bij Ajax nu 'cultuurbewaker' Dennis Berg kamp op non-actief is gesteld. Overmars kan daadkrachtig shop pen nu er geen ellenlange discus sies meer gevoerd hoeven te wor den of buitenlander A nu echt wel zoveel beter is dan aanstormend talent B. Ook het eerdere vertrek van commissaris Theo van Dui- venbode maakt het makkelijker. Bewijzen Voorlopig moet de aanvallende linksback Tagliafico zich vanaf aanstaande maandag eerst bewij zen bij de nieuwe trainer Erik ten Hag. Peter Gerards, als scout al jaren actiefin Zuid-Amerika, kent Tagliafico goed. Gerards tipte vorige zomer Ajax om succesnummer Davinson Sanchez uit Colombia te ko pen. Hij omschrijft de nieuwste aankoop, voor wie Ajax zo'n 4,5 miljoen betaalt, als een 'allround vleugelverdediger'. „Goede tech niek, goede snelheid. En ook be langrijk: een goede wedstrijdmen taliteit heeft." vrijdag 5 januari 2018 GO liefde voor Giro Bij PSV ging het bij de eerste training van het nieuwe jaar maar om één vraag. Gaat Luuk de Jong op korte termijn ver trekken uit Eindhoven? Rik Elfrink Eindhoven Luuk de Jong: transfer nog geen optie. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23