Overmars drukt zijn stempel bij Ajax 22 Hirscher '|n mijn hart is het fijn om in Italië te zijn, maar Tom Dumoulin koos voor de Giro op basis van rationaliteit én gevoel. De renner spreekt over zijn liefde voor Italië, het parkoers en de zaak-Froome. 'Girostart is geen politiek' Kort Schreuder assistent Ajax Alfred Schreuder (45, foto)) wordt definitief de nieuwe assistent-trainer van Ajax. De Amsterdammers hebben een akkoord be reikt met zijn Duitse werkgever 1899 Hof- fenheim. Schreuder wordt bij Ajax de rech terhand van Erik ten Hag, die onlangs over kwam van FC Utrecht als opvolger van de ontslagen Marcel Keizer. Geduld met Van Dijk Het is nog maar de vraag of Virgil van Dijk vanavond zijn debuut maakt voor Liverpool in het bekerduel met Everton. Trainer Jürgen Klopp moet nog een beslissing ne men over zijn aanwinst van 84,5 miljoen euro.„Ik kan me voorstellen dat iedereen hem graag op het veld ziet, maar vanuit ons is er geen haast", aldus de coach. Prosinecki coach Bosnië Robert Prosinecki (foto) is de nieuwe bondscoach van Bosnië-Herzegovina. De oud-voetballer uit Kroatië moet zijn nieuwe landenploeg naar het EK van 2020 leiden.De 48-jarige Prosinecki was eerder bondscoach van Azerbeidzjan. Hij voetbalde voor Rode Ster Belgrado, Real Madrid, Barcelona en Se- villa. Bosnië-Herzegovina plaatste zich niet voor het WK. Flitsen Ontslag Tosun OP GEVOEL Tom Dumoulin draait er niet om heen. Hij is smoorverliefd. Op de Giro, die hij vorig jaar won, op Ita lië. En die liefde is nog lang niet be koeld. „Mijn gevoel zegt dat de Giro mooier is dan de Tour. Het hele land Italië spreekt mij meer aan. Dat voel ik ook in de wedstrijd", al dus de renner gisteren bij de pre sentatie van zijn team Sunweb. „Ik ga bijna elk jaar op vakantie naar Italië en niet naar Frankrijk of Spanje. Het zal misschien niet de uiteindelijke keuze voor het rijden van een grote ronde bepalen. Maar in mijn hart is het fijn om in Italië te zijn. Al is de keuze voor de Giro ook een rationele. We kijken waar de winstkansen het hoogst zijn." Zijn ja-woord aan de Giro bete kent overigens niet dat Dumoulin de Tour de France dit jaar uitsluit. Na de Giro zal hij kiezen tussen Tour of Vuelta. De kans bestaat dat hij de Giro-Tour-dubbel rijdt. Mis schien dat hij zelfs naar Frankrijk komt voor het klassement, al ligt de jacht op een ritzege meer voor de hand. „Allebei winnen wordt lastig. Alleen de Giro winnen, is al moei lijk kan ik je vertellen. Maar de Tour zit nog steeds in mijn hoofd en ik wil graag terug. Ik mis het wel." Dumoulin beseft ook wel dat zijn sponsor hem het liefst op het hoog ste podium - lees de Tour - ziet. Met een veelbetekende lach: „De Tour is de grootste qua marketing, maar ik denkt dat de sponsor ook wel blij was met de Giro van 2017." HETPARKOERS Na zijn droomseizoen fietst Du- ISRAEL moulin om te winnen. Niets min der. En die kans is simpelweg het grootst in de Giro, zegt hij. De slechts 44,2 individuele tijdritkilo meters mogen karig zijn vergele ken met de bijna 70 kilometer van afgelopen jaar. Het zijn er nog al tijd meer dan de 32 kilometer van de Tour, die dit jaar ook opvallend veel onvoorspelbare, zware berg etappes heeft. „Het parkoers ligt mij net even iets beter dan in de Tour", zegt Du moulin. „Beide rondes zijn dit jaar uitdagend qua bergritten en tellen weinig tijdritkilometers. Dat maakt het moeilijk, maar er zijn in de Giro wel veel ritten waar andere mannen meer moeite mee zullen hebben. De gravelrit in de Giro (over de onverharde Colle delle Fi- nestre, red.) zie ik nu al helemaal zitten." De verraderlijke etappes in het begin van de Tour waren voor Du moulin geen bezwaar. „Het risico in de Tour is groter dan de Giro. De eerste week in Frankrijk kan er al heel veel gebeuren in de ploegen tijdrit en de Roubaix-rit over de kasseien. Daar kun je tijd winnen, maar ook verliezen. Maar ik ben een Als de kersverse aanwinst Nicolas Tagliafico zondag voor de eerste training om zich heen kijkt in de kleedkamer van Ajax zal hij zich bijna een oude man voelen. Met 25 jaar hoort de Argentijnse linksback tot de ouderen in Amsterdam. Klaas-Jan Huntelaar en Lasse Schone zijn ouder natuurlijk, net als Siem de Jong en Nick Viergever. Oja, derde keeper Kostas Lamprou ook nipt. Leeftijd is soms slechts een getal, maar in bredere zin staat de komst van de Tagliafico juist in dit geval symbool voor een nieuwe koers bij Quote van de dag 'Ik zeg wat ik wil. Deze man wil ik nooit meer opdeumpirestoel!' vrijdag 5 januari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Nordin Amrabat heeft Leganés aan een bekerzege op Villarreal (1-0) geholpen. De return in de achtste finale is woensdag. Bar celona speelde 1-1 bij Celta de Vigo. Sam Oomen en Mike Teunissen vormen de Nederlandse inbreng in de ploeg waar mee Team Sunweb het seizoen opent in de Tour Down Under (start 16 januari). De Australian Open moet het over ruim een week doen zonder Andy Murray. De Schot heeft zich geblesseerd afgemeld voor het toernooi dat 15 januari begint. Dumoulin: pure Skiër Marcel Hirscher heeft zijn vijftigste overwinning in de wereldbe ker geboekt. Hij schreef gis teren de slalom van Zagreb op zijn naam en staat nu gelijk met Alberto Tomba. Hij heeft Hermann Maier in het vi zier (54 zeges). 1f Torino heeft coach Sinisa Mihajlovic weg gestuurd na 1,5 jaar dienstver band. Walter Mazzarri (foto) is zijn opvolger. Torino staat tiende in de Serie A en ver loor woensdag in de beker. Besiktas is be reid om cen trumspits Cenk Tosun aan Everton te ver kopen voor 30 miljoen euro. Met de speler heeft de En gelse club nog geen akkoord bereikt. Daan Hakkenberg en Pim Bijl Berlijn BERLIJN De Girostart in Je ruzalem is sinds de bekend making voer voor discussie vanwege de politieke la ding. Dumoulin weegt zijn woorden zorgvuldig, gevraagd naar zijn mening over het koersen in een land waar al decennia een gewapend con flict woedt. Is de keuze voor Israël ongelukkig? En vindt hij het niet jammer dat niet door Palestijns gebied wordt gere den? „Voor mij is de Girostart geen politiek, maar voor Israël wel. Ik vind dat sport niets te maken heeft met problemen in de wereld, politiek of oorlo gen. Of: zo zou het moeten zijn." A Tom Dumoulin is het middel punt tijdens de presentatie van Sunweb. Floortje Mackaij maakt een selfie. Met Nicolas Tagliafico (25) heeft Ajax eindelijk de 'pro bleemvacature' van linksback ingevuld. Maar belangrijker bij deze transfer: de komst van de Argentijnse verdediger staat symbool voor Ajax' nieuwe koers. Daniël Dwarswaard Amsterdam M Ajax-aan- koop Nicolas Tagliafico (rechts) in duel voor zijn oude club In- dependiente. FOTO AFP —Robin Haase na zijn nederlaag in de kwartfinale van de Maharashtra Open (India).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22