20 M Hoe geef je gestalte aan een historisch figuur van wie geen bewegende beelden bestaan? Actrice Jenna Coleman is vanaf morgenavond te zien in seizoen 2 van Victoria. Vooraf was mijn enige kennis over haar wat ik had gezien in The Young Victoria De grootste druk is eraf. De eerste reeks van Victoria was in Engeland goed voor 7,7 miljoen kijkers per aflevering en daarmee een van de succesvolste tv-series sinds Downton Abbey. Maar het spelen van een beroemd vorstin blijft intimiderend, zegt Jenna Coleman (31) in Londen. Zeker na recente filmische pareltjes als Victoria and Abdul - met nota bene acteergodin Judi Dench als dezelfde koningin op latere leeftijd - en Netflix' The Crown. „Er zijn geen videopnamen van haar, alleen dat beroemde portret met die strenge ogen en één bizarre geluidsopname die je kunt vinden op YouTube. Dus waarom geen gebruik maken van eerdere films en series over voornamelijk Victoria? Voor we begonnen met filmen was mijn enige kennis over haar wat ik had gezien in The Young Victoria (uit 2009 met Emily Blunt in de hoofdrol, red.). En tijdens het draaien keek ik gere geld naar Mrs. Brown (uit 1997, wederom met Judi Dench als het staatshoofd, red.)." Het tweede seizoen concentreert zich op de relatie tussen het staats hoofd (1819-1901), de betovergroot moeder van de huidige Britse konin gin, en prins Albert. De man met wie Victoria in 1840 trouwde wordt gespeeld door Tom Hughes, met wie Coleman sinds kort ook in het echt een romance beleeft. Een onderwerp overigens dat al voor aanvang van het interview taboe wordt verklaard. Behalve in films en series zocht Coleman het in haar voorbereiding in geschreven documenten en bio grafieën. „Ik vond op die manier zo veel grappige details die haar even koppige als warme karakter inkleu ren. Bijvoorbeeld dat de toenmalige premier Lord Melbourne (met wie ze mogelijk meer dan alleen een vriend schap ontwikkelde, red.) haar drin gend verzocht niet bij elk maal een fles rode wijn leeg te drinken. Of dat ze zich bemoeide met de zoektocht naar Jack the Ripper." Bevrijding Verder bezocht ze locaties die een belangrijke rol speelden in Victoria's leven. „Kensington Palace waar ze zat op haar eerste dag als koningin, op haar 18de, omringd door allemaal raadsmannen. Dat idee geeft me een gevoel van opwinding. Ik was sowieso al een beetje een geschiede- nisnerd." Vooral vanuit die hoedanigheid bekeek ze de serie The Crown. „Niet als research, maar gewoon.omdat die briljant is. Fascinerend om te zien hoe verschillend deze koninginnen waren. Het zijn van een vorstin bete- Quote van de dag Lady Gaga en Pink bij Grammy's Wie Meis volgt op Instagram, ziet alles behalve een gebroken, ongelukkige vrouw. Miss Meis neemt het ervan in Miami, waar ze oud en nieuw door bracht. Het model (39) kreeg in korte tijd twee forse klappen. RTL Duits land zette haar na zeven seizoenen aan de kant als presenta trice van Dancing with the Stars en de verlo ving met de Dubaise zakenman Charbel Aouad werd verbro ken. In Amerika verwerkt Meis de tegenslag op haar eigen manier: met bezoekjes aan het strand, de gym en clubs. Met plaatjes waar het geluk van af spat. Met hartjes, zon netjes en jubelende teksten als morning sunshine, beach vibes en Red bikini kinda day. Nog geen negen maanden geleden ging haar toenmalige vriend Charbel Aouad een dag voor haar ver jaardag op zijn knieën in een chique hotel in Hamburg. „Ik zei ja met heel mijn hart, maar soms is liefde alleen niet genoeg", zei ze deze week tegen het Duitse blad Gala. De afstand was een probleem: zij woont in Hamburg, hij in Dubai. „Een relatie op zo'n afstand werkt niet op de lange termijn. Ik had nooit gedacht dat ik me in één jaar tijd zou verloven én weer single zou zijn." Angela in TV-kantine Ik ben een walgelijke, oppervlakkige loser die heel vatbaar is voor mooie vrouwen vrijdag 5 januari 2018 —Jenna Coleman Gudo Tienhooven TELEVISIE Lady Gaga (foto) en Pink treden op 28 ja nuari op tijdens de uitreiking van de Grammy Awards in New York. De be langrijkste Ame rikaanse muziekprijzen worden voor de zestigste keer uitgereikt. Sylvie die in sexy badpak uit de zee op doemt. Sylvie die op haar balkon vrolijk meedeint op muziek. Sylvie die haar lippen tuit. Tong uitsteekt. Glimlacht. Danst. FOTOPHOTONEWS TELEVISIE Angela de Jong, tv-recensent van deze krant, wordt komend seizoen geper sifleerd in De TV Kantine. Irene Moors zal- het typetje neerzetten. An gela werd een bekende media- persoon na het winnen van De Slimste Mens. —Acteur Géza Weisz (Het Leven is Vurrukkelluk) zegt in Playboy dat hij lijdt aan een napoleoncomplex en zoveel mogelijk dames wil veroveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20