II CU spreekt van 'klungelig proces' De opening van vliegveld Lelystad, in april 2019, staat op losse schroeven. Regeringspartij Christenunie vindt dat de overheid eerst het vertrouwen van de burgers en de regionale bestuurders terug moet winnen. Laurens Kok Den Haag De CU speelt een sleutelrol nu de bijna voltallige oppositie zich om uiteenlopende redenen tegen de opening volgend jaar heeft ge keerd. In februari valt het besluit over de definitieve openingsda tum. „Uitstel ligt voor de hand", zegt Kamerlid Eppo Bruins. Volgens Bruins moet er wel een heel goed verhaal liggen, wil het kabinet instemmen met april 2019. „Ik zie nu nog niet hoe ik daarvan overtuigd kan worden. Daarom geef ik maar vast een winstwaar schuwing af." Volgens Bruins doet het kabinet er verstandig aan het besluit op te schorten tot duidelijk is hoe de nieuwe indeling van het luchtruim eruit komt te zien. Die is voorzien voor 2023, maar al in 2020 zou veel duidelijk zijn. Vanaf dat moment zou Lelystad kunnen beginnen met de opstartfase, om in 2023 volledig operationeel te zijn. Bruins: „Ik kan me voorstellen dat we eerst wachten op het eind plaatje, voordat we met iets begin nen zonder dat we weten waar het eindigt." Bruins spreekt van een tot nu toe 'klungelig proces' dat het draagvlak danig heeft ondermijnd. „In de mi- Ik kan me voorstellen dat we eerst wachten op het eindplaatje lieueffectrapportage (mer) zaten fouten die nota bene door actie groepen moesten worden ontdekt. En pas afgelopen juni werd plotse ling duidelijk dat de eerste jaren met lage aanvliegroutes zal worden gevlogen, waardoor omwonenden veel hinder zullen ondervinden. Dat heeft iedereen verrast. Het ver trouwen is tot onder het nulpunt gedaald." De provincie Flevoland wil dat het kabinet vasthoudt aan opening van 'banenmotor' Lely stad Airport in april 2019. De pro vincies Overijssel en Gelderland vrezen dat hun burgers last krijgen van geluidsoverlast. De Flevo landse commissaris der koning Leen Verbeek deed de protesten uit de buurprovincies nog af als 'bijna rituele rimpelingen' die niet tot uitstel zullen leiden. Bruins noemt die uitlating 'voorbarig'. De pas op de plaats die Bruins wil maken is een streep door de re kening van Schiphol. Vliegveld Le lystad moet de nationale luchtha ven ontlasten, door vooral vakan- tievluchten over te nemen. Schip hol kan daardoor zijn rol als inter nationale hubfunctie uitbreiden. »P5 Hoge nood door hoge werkdruk is het symbool geworden van het ongenoe gen onder de chauffeurs in het streekvervoer. Tijdens de landelijke staking trok Connexxion-chauffeur Erik van Britsom in Terneuzen een luier aan over zijn broek als ludiek protest. Ook in Zeeland lag het streek vervoer grotendeels plat. Alleen de buurtbussen reden nog. Hoek kiest voor Dennis de Nooijer Binnen Buiten Maak je huis helemaal 2018 Nog 6 dagen kassakorting December v 2018 i Meer weten? Bel 070 30 76 700 oFkijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia P*JL Buschauffeur met hoge nood Mogelijk uitstel Lelystad Airport Eppo Bruins, Christenunie ZEELAND2 ZEELAND 12 Vertrek t/m) neemt je mee Boek nu met extra korting De kassakorting geldt voor al onze 258 groeps- en privéreizen. NRV is dé specialist in verre rondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Weekend geleidelijk kouder pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1