i ife» W 6 Volle containers en verkeerde voorlichting Een nieuw plafond in één dag Gerrit Komrij- prijsvoor boekje Vossensprongen Plafonds Sierlijsten Verlichting m De gemeente Hulst is over op een nieuwe manier van inzamelen. De grijze container voor restafval wordt nog eens in de vier weken opgehaald, en plastic elke twee we ken huis-aan-huis. Zakken met plastic mogen ook naar centrale containers worden gebracht. En daar gaat het nu mis: op meerdere plekken zitten die vol en zijn zak ken - soms enkele tientallen exem plaren - dus maar rond de contai ners neergezet. In Sint Jansteen bij voorbeeld, aan de Heerlijkheid, en in de wijk Groote Kreek in Hulst. Door de harde wind gingen giste ren nogal wat van die losse zakken 'aan de wandel'. Op social media klagen inwoners steen en been. Het gaat onder meer over de vraag in hoeverre het nieuwe afvalophaal systeem een rol speelt. Dat ging im mers nog maar deze week in, ter wijl al vorige week een aantal cen trale plasticcontainers overvol zat. Logisch lijkt echter wel dat veel mensen al de afgelopen weken be ter zijn gaan scheiden. Dat het rond de feestdagen gebeurde - een tijd waarin meer afVal wordt geprodu- lk verwacht vanaf nu geen problemen meer ceerd - maakt de afvalhoop alleen maar groter. Wethouder Diana van Damme erkent de problemen. „De feestda gen vielen wat ongelukkig, waar door er minder is opgehaald. Men sen hebben veel plastic, willen er van af en brengen het naar die cen trale punten, dat begrijp ik goed. Het is gewoon niet netjes zoals het er nu bij ligt." Volgens Van Damme wordt van daag een opruimronde gehouden. „Daarna komen we elke veertien dagen het plastic huis-aan-huis op halen, dan verwacht ik geen proble men meer." Verwarring Het overschot aan plastic afval is niet het enige dat fout ging. Zo geeft het informatieboekje van de ge meente Hulst, dat vorige maand huis-aan-huis werd verspreid, an dere data voor het legen van contai ners in meerdere Hulster wijken dan de website van de Zeeuwse Reinigingsdienst. Gevolg: grijze en groene containers stonden dinsdag op veel plekken in Hulst gebroeder lijk naast elkaar te wachten. Uitein delijk werden de grijze geleegd, de groene niet. Van Damme belooft de boel snel in orde te maken. HULST Het boekje 'Vossen sprongen', uitgegeven door het Reynaertgenootschap, heeft een Gerrit Komrij-prijs gewonnen. Dat is een initiatief van de web site neerlandistiek.nl. De prijs wordt jaarlijks uitge reikt aan mensen of organisaties die de 'oude letteren' op een mo dern-populaire manier laten her leven. 'Vossensprongen' doet dat uitstekend, vindt de jury. Het gaat om een gratis boekje van 64 pagina's op ansichtkaartformaat, waarin Reynaert op allerlei ma nieren beschouwd wordt: aan de hand van archiefvondsten, kunstwerken, gerechten en au teurs die ooit over het epos schre ven. De initiatiefnemer, het Rey- Het is een gratis boekje van 64 pagina's op ansichtkaartformaat naertgenootschap, is een samen werking tussen instanties en clubs aan beide kanten van de grens. Het boekje is gratis te be stellen via info@reynaertgenoot- schap.be. Normaal gesproken is er één winnaar van de Gerrit Komrij-prijs, maar dit keer koos de jury ook voor een aantal tweede plaatsen. Eén ervan ging dus naar 'Vossensprongen'. Het project schrijverskabinet.nl won de hoofdprijs. IN DE REGIO Zangtocht Jongerenkoor Bingomiddag Gregorius- centrum Vogelbeurs MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 5 januari Zaterdag 6 januari donderdag 4 januari 2018 Valse start nieuw afvalsysteem Het is niet de beste manier om draagvlak te creëren voor het nieuwe afvalophaalsysteem in de gemeente Hulst. Centrale op- haalplaatsen van plastic afval liggen overvol, en er wordt te genstrijdige informatie gegeven over welke container er naar buiten moet. Martijn de Koning Hulst - Diana van Damme, wethouder Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. .i I ffn Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. AARDENBURG Jongerenkoor Aar denburg gaat zater dag zingend langs de deuren. De jaar lijkse Driekoningen- tocht wordt door Aardenburg en Sint Kruis gelopen, waarbij de kinderen inwoners trakteren op het Driekonin genlied. Alle snoep jes die worden op gehaald worden verdeeld onder de zangers en zange ressen en geld dat ze ophalen, gaat naar het jongeren koor. Alle kinderen die meelopen mogen zich verkle den als koning en krijgen daarnaast een 'zakcentje' Ook niet-leden van het koor mogen meelo pen, opgeven kan bij dirigent Freddy Moens via 0117- 492531 of moensf@zeeland- net.nl. AXEL In het Gregorius- centrum in Axel wordt morgen de eerste bingomiddag van het nieuwe jaar gehouden. Elke eerste vrijdag van de maand wordt er vanaf 13.30 uur bingo gespeeld. Meespelen kost 1,50 euro, zaal gaat om 13.00 uur open. SLUISKIL De Sluiskilse Vogel vrienden houden zondag een vogel- beurs in 't Meulen- gat in Sluiskil. De beurs duurt van 10.00 tot 12.30 uur. Er is een vogel stand en een vogel handelaar aanwe zig. Toegang is gra tis. TAFELTENNISTOERNOOI MIDDELBURG De Franciscusschool uit Middelburg heeft de beste tafeltennissers. De school won gisteren het Zeeuws Kampioenschap tafeltennis voor scholieren bij zowel groep 5/6 als groep 7/8. De school had ook wel een voorsprong op de concurrenten uit Hulst, Middelburg en Vlissingen. In beide winnende teams was één van de twee spelers een tafelten nisser van TTC Middelburg. Eva Kalverboer en Olie Hermsen versloegen bij groep 5/6 in de finale Kees Schreur en Faas Janse van Het Talent uit Middelburg. Mike de Nood en Sieb Koster waren in hun finale voor groep 7/8 beter dan Raf Lij- bers en Meike Verkade van de Theo Thijssenschool uit Vlis singen. Aan het kampioenschap deden in de finale 26 leerlin gen van zes scholen mee. Pepijn Vos van de Theo Thijssen school (foto) viel buiten de prijzen, foto lex de meester Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS Café de Platte Knoop, 19.30 uur: Bridgeclub Bres- kens; Oranjeplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Sport hal Scheldeveste, 10.00-17.30 uur: Speelpaleis op blaasbare attrac ties; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HENGSTDIJK 't Jagershuis, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Soos; HULST Stadhuis, gemeen tewinkel, 09.00- 11.30 uur: Open spreekuur formulie renbrigade; Grote Markt, 08.30-16.00 uur: Foodmarkt; De Serre, 14.00 uur: Viering van het woord; De Lieve, 13.00 uur: Biljart nieuwjaarsvergade ring; Brasserie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Weekvie- ring; 14.00 uur: Zan gers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Bingo; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; PHILIPPINE De Kaaie, 19.30 uur: Vergadering dorps raad; SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Bridge, quilten; SLUIS Groote Markt, 11.00-21.00 uur: Schaatsbaan; TERNEUZEN Sportcentrum De Vliegende Vaart, 32e editie Jupiler Pluym Indoor Soc- certoernooi (jeugd); De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Hand werken, sjoelen, soos; 18.30 uur: Bridge; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen, jeu de boules; Bio Base, 13.00 uur: Kids2fun day, Mad Science; WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten. PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 70