RECONSTRUCTIE KRUISING 7 Over twee maanden begint de reconstructie van de gevaarlijke kruising aan de Patijnweg in Goes. Het is de aanzet van een jaar vol werkzaamheden. De andere projecten 2018-2020 i isschien nog wel meer dan 2017 - toen de nieuwe af slagen van de A58 I werden aangelegd en het Tiendenplein op de schop ging - wordt 2018 het jaar van de grote infrastructurele projecten in Goes. Op drie drukke punten in de stad verandert de verkeerssituatie ingrijpend. De kruising van de Buys Ballotstraat met de Patijnweg is als eerste aan de beurt. De reconstructie van deze on overzichtelijke kruising, die met name door fietsers als onveilig wordt ervaren, begint in maart en duurt vermoedelijk twaalf tot veertien weken. Volgens project leider Kees van Belzen van de ge meente is een aantal fasen, die in We geven goede omleidingsroutes aan. Kan iedereen zijn weg zelf bepalen het oorspronkelijke plan los van elkaar zouden worden uitgevoerd, samengevoegd. „Daarmee voorko men we dat omwonenden meer dere keren met hinder te maken krijgen. Alles bij elkaar duurt de overlast nu korter." Wel zal er in oktober nog een keer wat hinder zijn als ProRail de spoorwegover- gang aanpakt. Die wordt breder. Het is niet mogelijk dit gelijktijdig met de andere werkzaamheden te doen, omdat de datum enige tijd geleden al is vastgesteld en niet zomaar kan worden veranderd. Tijdens het werk aan de overgang kunnen er immers geen treinen rijden. Als laatste wordt het kruis punt aangesloten op de ver nieuwde overgang. Van Belzen zegt dat aannemer BAM, die volgens de gemeente het beste plan heeft ingediend, ook in december al had kunnen begin nen met de reconstructie van de kruising. „Maar dat vonden we een te groot risico. Als je dan een wat langere periode met vorst krijgt, gaat de overlast voor gebruikers en omwonenden wel lang duren." Dat er wat overlast komt, staat vast. Tijden het werk is de noord- zuidverbinding afgesloten. Via de Buys Ballotstraat naar de noord kant van het spoor rijden en an dersom, is er straks een aantal we ken niet meer bij. De oost-west- verbinding blijft volgens Van Bel zen wel de hele periode intact, al zal er sprake zijn van wat vertra ging. „We gaan ook goede omlei dingsroutes aangeven", zegt hij. „Het is dan aan de mensen zelf om te kiezen hoe ze rijden." De ver nieuwde kruising moet straks niet alleen een stuk veiliger zijn, ook de doorstroming dient flink te ver beteren. Dat gebeurt onder meer door de aanleg van een extra rij strook voor het verkeer dat de stad uitgaat naar Kapelle. De Buys Bal lotstraat gaat ook op de schop. De grootste verandering daar is dat fietsers eerder gescheiden worden van het autoverkeer. donderdag 4 januari 2018 Goes gaat in 2018 flink op de schop brug wordt iets naar het westen verplaatst, zodat de verlegde Westhavendijk daarop kan aan sluiten. Extra rijstroken moeten de doorstroming op de ringbaan verbeteren. Het veruit grootste project begint in het najaar: de aanleg van een doorgang onder het spoor en de daarbij horende herinrichting van het gebied rond de Van Hertum- weg. Die klus gaat aanzienlijk lan ger duren dan de twee andere genoemde projecten. De onder doorgang is waarschijnlijk begin 2020 klaar. De hinder blijft relatief beperkt, omdat het werkgebied vooral naast de bestaande wegen ligt. De Van Hertumweg en de spoor wegovergang kunnen gewoon worden gebruikt. Rob Paardekam Goes A Voor veel fietsers is de kruising bij de Patijnweg nu geen pretje om over te steken, fotojohanvandeheijden Het gebied bij de ringbrug gaat in het tweede kwartaal van dit jaar op de schop, zo laat een woordvoerster van de gemeente weten. Het verleggen van de Westhavendijk springt hier het meest in het oog. Deze loopt straks achterlangs het nieuwe woon- en winkelgebied Wester schans, dat pal tegen het kanaal komt te liggen. De kruising bij de - Kees van Belzen A Het gebied rond de Van Hertumweg ziet er begin 2020 zo uit. bron gemeente goes A Impressie van de toekomstige situatie op de kruising Buys Ballotstraat/Patijnweg. bron gemeente goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65