Vier aanhoudingen na schietpartij Vlissingen nadenken Na de storm Kleuren 2 De eerste winterstorm van dit jaar gaf niet alleen overlast. Veel mensen genoten aan de kust van het natuurgeweld. STORM IN ZEELAND GOES Topkoks beginnen nieuw restaurant Fruit symbool voor handel Installatie Huub Hieltjes Kampioenen: meld je voor huldiging Het gaat om twee Middelburgse mannen van 20 en 21 jaar, een Vlis- singse vrouw (42) en een Vlissingse jongen van 16. De 16-jarige raakte lichtgewond door een 'scherp voor werp'. Rond de toedracht is nog veel on duidelijk. De politie kreeg dinsdag rond 21.15 uur meerdere meldingen van een schietincident aan het Van Houtenplein in zuidwestelijk Paauwenburg. Getuigen zagen een auto wegrijden. Die werd enkele ALMANAK Het bestuur van ons koor geeft tijdens de ledenvergadering aan dat er eenduidigheid moet ko men in de koorkleding tijdens de optredens. Daar de naam van het koor met de kust te maken heeft, sing@sea, worden deze kleuren met twee kleurenpalet ten kenbaar gemaakt. Het zijn minuten later rijdend op de Sloe- weg gezien. De bestuurder, de Mid delburger van 20, werd door agen ten met getrokken pistolen aange houden. De politie deed die avond Rond de toedracht is nog veel onduidelijk. Getuigen zagen een autowegrijden sporenonderzoek op het Van Hou tenplein en in de Dreesstraat. Met een politiehond is naar voorwerpen gezocht. Er is een vuurwapen ge vonden. Later die avond zijn de 21- jarige Middelburger en de Vlis singse vrouw aangehouden voor betrokkenheid. De politie wil lopende het onder zoek verder geen informatie geven. de kleuren van het strand en de zee. Tijdens de pauze kan ieder koorlid hier een keuze uit ma ken. Een Domburgs koorlid kijkt kritisch naar het mood- board en zegt in onvervalst Zeeuws dialect: „Ik gae iedere dag nae strange, mae ik he nog nooit zukke kleuren gezie!" De wind raast over de dijk bij Westkapelle, zó hard dat je er makkelijk tegenaan kunt leunen. De storm heeft het hoogtepunt bereikt. Willy Montanus uit Aag- tekerke doet haar best om vooruit te komen, maar dat kost moeite. Ze probeert tegelijkertijd ook haar haarband op haar hoofd te hou den. „Ooooh, wat is dit geweldig hè? Héérlijk! Dit zijn nu echte na tuurkrachten. Wat een mooi begin van het nieuwe jaar. En zo bijzon der dat we ondanks die wind toch veilig zijn." Daar weet haar man Fred, die naast haar loopt, alles van. „Ik werk op de Oosterschel- dekering", vertelt hij. „Ik vind het jammer dat ik vandaag geen dienst heb." Een eindje verder maakt Rhian van Aken uit Vilvoorde (België) sprongetjes in de lucht. Hij gilt van plezier, draait ontelbare rond jes en doet net of hij wegwaait. Zeeland kijkt niet op van een winterstorm. Zelfs als in Vlissingen een windstoot van meer dan 140 kilometer per uur wordt gemeten, maakt vrijwel niemand zich grote zorgen. Ja, de stormschade is heel vervelend. Ja, we weten dat er dijkbewaking is en dat de stormvloedkering wordt gesloten. Verder gaat het leven gewoon door. Dat kan. Want Zeeland is goed gewapend tegen hoog water. Dat blijkt keer op keer. Om te zorgen dat het goed blijft gaan, werken we al jaren met een uitgebreid Deltaprogramma aan de hoogte van de zeeweringen. Hard, met dijken. Zacht, met zandsuppletie. Daarbij wordt het nieuwste inzicht in de zeespiegelrijzing meegenomen. Ook deze permanente aandacht voor de veiligheid stelt gerust. Toch zijn er wat wolkjes aan de lucht. We zullen de klimaat verandering niet kunnen keren door aanpassing van ons gedrag. En hoewel het onwaarschijnlijk lijkt dat Zeeuwen opnieuw slachtoffer worden van een stormvloed, meldt de overheid op overstroomik.nl dat je hier op veel plaatsen toch een behoorlijk hoog risico loopt om een overstroming mee te maken. Tussen één en tien procent. Hier en daar zelfs hoger. Vinden we dat eigenlijk wel acceptabel? En hebben we voldoende tijd om onze lange kust te verhogen als de zeespiegel onverwacht snel stijgt en de stormen ineens veel zwaarder worden? Het kan geen kwaad om daar nog eens goed over na te denken. U Permanente aandacht voor de veiligheid stelt gerust, maar niet helemaal Commentaar donderdag 4 januari 2018 Topchefs Mare Everse en Niek Traas zijn in Goes het restaurant Kale de Bril begonnen. De Zeeuwen willen een restaurant op niveau neerzetten waar gasten voor een betaalbare prijs in een ongedwongen sfeer kunnen eten. Kale de Bril zit op de locatie waar restaurant Le Beau was gevestigd. KRABBENDIJKE Dat Krabbendijke een ap pels- en perendorp is mag iedereen weten. Vanaf dit voorjaar staan drie roestvrijstalen vruch ten bij de ingang van het dorp. Het is een initiatief van de ondernemers. Eerder werd bij Oostdijk al een levensgrote ui ont huld. Wethouder Izak Vo gelaar roept onderne mers uit andere dorpen op om ook een soortge lijk symbolisch kunstwerk te laten maken. KAPELLE Waarnemend burge meester Huub Hieltjes van Kapelle wordt dins dag 9 januari geïnstal leerd. Hij volgt tijdelijk de vertrokken burgemeester Anton Stapelkamp op. Hieltjes wordt door com missaris van de koning Han Polman geïnstalleerd tijdens een buitenge wone raadsvergade ring. Aansluitend aan de installatie is een receptie. De raadsvergadering is in het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. BORSELE Borsele roept jeugdige sportkampioenen op zich te melden. De gemeente huldigt ieder jaar jongeren uit Borsele die sportief goed gepresteerd heb ben. Het gaat niet alleen om individuele sporten, maar ook om prestaties in teamverband. Aanmelden kan tot vrijdag 12 januari. De huldiging volgt op 2 fe bruari in sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder. Aanmelden en info: Bor- selebeweegt.nl De drie mannen en een vrouw die dinsdagavond zijn aange houden na een schietpartij bij het Van Houtenplein in Vlissin gen, blijven vastzitten, meldt de politie Zeeland. Het viertal zit 'in beperking' en mag alleen con tact hebben met hun advocaten. Claudia Sondervan Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl Rhian van Aken uit Vilvoorde maakt sprongetjes in de lucht bij Westkapelle. Hij gilt van plezier en doet of hij wegwaait. Wind door je Cornelleke Blok Westkapelle, 11.30 uur Fred en Willy Montanus uit Aagtekerke proberen vooruit te komen op de dijk bij Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62