Wat moet je met wodka van 7,5 ton? Vooral ukkies geveld: hoe voorkom je griep en het RS-virus? Apple <32GB> iPhone 7 5 hulpkreet geplaatst nadat uit zijn zaak een peperdure fles wodka is gestolen. Ingberg is niet eens zelf de eigenaar. Hij had de fles, die ook figu reert in House of Cards, te leen uit Rusland. Met zijn oproep hoopt hij op tips, want de fles die hij waardeert op zo'n 1,1 miljoen euro is onverzekerd. „Totaal onverkoopbaar", noemt slijter Petra de Boevere van de Zeeuwse slijterij De Vuurtoren de fles. Volgens haar zijn dure flessen wodka wel populair 'in het Oostblok', maar ze kan zich niet voorstellen dat de fles Russo- Baltique wodka aan iemand ver kocht kan worden. De wodka ontleent zijn waarde mede aan de drie kilo goud en drie kilo zilver die is gebruikt voor de fles. Daar naast is er leer gebruikt van een Rally-wagen die in 1912 meereed bij een wedstrijd in Monte-Carlo. Het Letse Dartz Motorz heeft naast luxueuze gepantserde wa gens een aantal verschillende wodka's met een auto-thema la ten maken. Volgens de laatste prijsopgaaf op de site van het be drijf is de wodka overigens 'slechts' 750.000 euro waard. Of de drank zelf de 750.000 euro wel waard is? „Met wodka is het echt wat de gek er voor geeft", zegt De Boevere. Hoewel door verkoop volgens haar onwaar schijnlijk is, kan ze zich voorstel len dat iemand er een diefstal voor over heeft om met vrienden 'die dure fles wodka' op te drin ken. Ook Ingberg, die in zijn zaak 1.200 soorten wodka heeft staan, denkt niet dat de dieven de fles eenvoudig weten te slijten. In de Deense bar is er verder niets ge stolen. Dat lijkt er op te wijzen dat de dieven specifiek naar deze fles op zoek zijn geweest. Volgens de politie in de Deense hoofdstad is het nog te vroeg om te zeggen hoe de fles precies ont vreemd is. Het is mogelijk dat de dief een kopie van de deursleutel in handen heeft gekregen. De Boevere heeft haar twijfels. Het zou haar niet verbazen als de ac tie een reclamestunt blijkt te zijn. Veel Nederlanders gaan met koorts, gesnotter en gekuch het nieuwe jaar in. Maar baby's en peuters lo pen nu opvallend vaak griep en het verkoudheidsvirus RS op. Het RS- virus is het meest voorkomende verkoudheidsvirus bij kinderen. Alleen al in de afgelopen twee we ken werd het meer dan tweehon derd keer geconstateerd. Het virus veroorzaakt vooral ernstige ziekte bij jonge baby's, die benauwd wor den door een ontsteking van de kleine luchtwegen of een longont steking. „Bijna alle kinderen die de afge lopen weken hebben gehoest, maar geen koorts kregen, hadden RS", verklaart hoogleraar lucht weginfecties Louis Bont van het Utrecht Medisch Centrum. Dage lijks neemt hij kinderen op die van wege dat virus aan de beademing moeten. Na malaria is het virus we reldwijd de grootste doodsoorzaak onder zuigelingen en jonge kinde ren. Het RS-virus wordt vooral over gedragen via direct contact, weet Bont. „Handen wassen is verreweg de meest zinvolle en haalbare ma nier om overdracht van het RS- virus te voorkomen. Het wassen van handen is ook heel effectief te gen overdracht van griep, al kun je dat ook krijgen door druppeltjes in de lucht." W Na malaria is het RS-virus de grootste doodsoorzaak onder baby's en peuters Zeker bij kwetsbare baby's raadt Bont aan handen te wassen. „Als je een pasgeboren baby hebt, kun je gerust even zeggen: handen wassen voordat je het kind aanraakt." On derzoeken tonen aan dat dit effec tief is. „Als u kwetsbare kinderen heeft, zult u dat iedere keer moeten doen als u uw kind aanraakt." Een kleine steekproef leerde de hoogle raar dat ouders en verzorgers van pasgeborenen dan tien a twin tig keer per dag hun handen moes ten wassen. „Dat is vaak, maar nog wel te doen." QT„0 2 GB Data 100 min/sms TEI.E2 IZD Zwitser Yannick Kuster had dubbele pech. „Gisteravond kreeg ik een e- mail dat mijn vlucht naar Zürich niet doorging, maar dat ik wel met een middagvlucht mee kon. Kom ik op Schiphol en dan blijkt ook die vlucht geannuleerd." Gewonden zijn er gisteren, voor zover bekend, niet gevallen. Wel vette pech hadden twee inwo ners van Berkel en Rodenrijs. Het stel had net de sleutel gekregen van hun nieuwe huurhuis om er gisteren achter te komen dat er eerst toch nog wat kluswerk nodig is: de stenen gevel van hun woning was er bijna helemaal afge waaid. 9-10 donderdag 4 januari 2018 GO raakt op drift KOPENHAGEN De Deense wodkacafé-eigenaar Brian Ing- berg heeft op Facebook een Vooral baby's en kinderen tot 4 jaar bezoeken momenteel de huisarts vanwege griep en het verkoudheidsvirus RS. Wat kun je tegen deze ziekten doen? Marcia Nieuwenhuis Utrecht €11,00 voor je abonnement 18,00 voor je toestel p/mnd Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 432,00 €0,00 432,00 €18,00 24 maanden 0% 1164(2) Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht Let op! Geld lenen kost geld b-a Ï191 X Ramspolkering Maeslant- Hollandse kering v IJsselkering Hartelkering Oosterscheldekering Het bijbelmu seum de Ark van Noach van Aad Peters raakte op drift in de haven van Urk en ramde enkele jachten. FOTO ANP Zwaarste windstoot X Afsluiting waterkering Maeslant- Vlissingen: zwaarste windstoot 040118/TU bron: knmi weerplaza rijkswaterstaat Hoogste windkracht (Beaufort) 7-8 <7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5