1 6 Raad besluit over voortzetten deeltijdwonen 2.500 euro voor kinderen Paramaribo Een nieuw plafond in één dag if Plafonds Sierlijsten Verlichting Sinds 2013 is het mogelijk om op Noord-Beveland een woonhuis te kopen voor recreatiedoeleinden. Een regeling die tijdens de huizen crisis is ingesteld om leegstand te voorkomen en de verkoop van hui zen te stimuleren. „En dat heeft ge werkt", zegt wethouder Adrie van der Maas van Noord-Beveland. „Meer verkoop en minder leeg stand." Bijna vijf jaar later krijgt de ge meenteraad de keus of de regeling moet worden voortgezet. Blijft het mogelijk om in iedere kern een woonhuis te kopen voor recreatie doeleinden of wordt de regeling af geschaft. Een derde optie is kiezen voor het opwerpen van een drempel. In dit laatste geval is het alleen mogelijk om nieuwbouwwoningen aan te schaffen als deeltijdwoning. „Om dat daarmee de drempel wordt op gelicht", zegt Van der Maas. „Je krijgt een andere categorie. Je moet al meer betalen voor de woning en dan wil je nóg meer dat die er heel goed uit blijft zien. Om die reden hebben wij een hele lichte voorkeur voor alleen nieuwbouwwoningen." Uit de evaluatie van de regeling blijkt dat de aankoop van deeltijd- De beste situatie is nog altijd permanent wonen woningen niet gelijkmatig is ver deeld over alle kernen. In Colijns- plaat (21), Kamperland (21) en Wis senkerke (20) staan verreweg de meeste deeltijdwoningen. Ook Kortgene is populair (14) en de ove rige staan in Kats en Geersdijk. Het gaat meestal om wat oudere huizen (tot 1959) waarvan de bouwkun dige staat varieert van slecht tot re delijk. Bovendien gaat het meestal om meerdere huizen in dezelfde straat. Aan de Veerweg in Kamper land bijvoorbeeld zijn zeven wo ningen niet permanent be woond. „En daardoor wordt de leefbaarheid wel eens als minder ervaren", zegt Van der Maas. Nadelen Terugkijkend constateert Van der Maas dat de regeling goed heeft ge werkt maar dat er ook nadelen aan kleven. „Er zijn 85 woningen ver kocht dus er was wel degelijk be hoefte aan. Maar de beste situatie is nog altijd permanente bewoning. Dat is het beste voor de leefbaar heid en de bevolkingsontwikke ling." Want als teveel goedkope wo ningen worden onttrokken aan de reguliere markt wordt het voor starters op de woningmarkt moei lijker om een huis te vinden. Het reisbureau begon in decem ber een inzamelingsactie voor de kinderen van het tehuis van Mama Joyce in Paramaribo. Zo wilde Wakkee een passend ca deau weggeven, in verband met het 90-jarig bestaan van het ei gen busbedrijf. Bij iedere boeking stortte het reisbureau 15 euro in een potje. „En mede dankzij een paar hele mooie donaties hebben we de ac tie kunnen afronden op 2.500 euro", zegt Wakkee. Daarvan kunnen de twaalf kinderen van Mama Joyce drie jaar lang met de bus naar school én blijft er voor de komende drie jaar ook nog eens genoeg geld over voor een uitstapje. De kinderen (van zes tot zes tien jaar) moeten nu dagelijks een half uur tot drie kwartier door het drukke verkeer naar school lopen, omdat er geen geld is voor een busabonnement. Mama Joyce is een voormalig schoonmaakster op leeftijd die de verweesde kinderen vrijwillig thuis opvangt. Ze wordt onder steund door de Nederlandse JA- Foundation. Wakkee overhan digt de cheque binnenkort aan die stichting, die voor de verdere afhandeling zorgt. IN DE REGIO Keuring voor rijbewijs Kennismaking met yoga MIJN DORP, MIJN STAD Harmonie haalt oud papier op Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 5 januari Zaterdag 6 januari donderdag 4 januari 2018 SD Vakantiehuizen in dorp of liever niet? Blijft het mogelijk om op Noord- Beveland een woonhuis te kopen om te gebruiken als re creatiewoning? De gemeente raad mag het zeggen. Melita Lanting Wissenkerke - Adrie van der Maas, wethouder van Noord-Beveland Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voortemperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. mnr, Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. „Het is véél meer dan waar we op hadden gehoopt", jubelt manager Martine Wakkee van Travel XL Van Oeveren. Marcel Modde Zierikzee ZIERIKZEE Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden ge keurd, kunnen dat in het Gemeentehuis van Zierikzee, Laan van St. Hilaire 2. Voor senioren kost de keuring 40,00,- en voor chauffeurs tot 75 jaar met rij bewijs C/D/E 60,00,-. De keurin gen vinden morgen en 9 februari plaats. Een andere datum plannen kan via www.regelzorg.nl. «-V NOORDGOUWE Marianne van den Haak geeft op 8 en 9 januari kennisma- kinglessen voor yoga in Noord- gouwe en Brou wershaven. De les op maandag 8 januari duurt van 18.30 tot 19.45 uur en vindt plaats in Kuuroord de Schouw in Noord- gouwe. Belangstel- BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-23.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie therapie en -bemid deling op afspraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: 55+ Gym, 13.30-15.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo &amp, More; 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK lenden zijn op 9 ja nuari van 19.30 tot 20.45 uur welkom in yogacentrum Be Happy in Brouwers haven. De kosten bedragen 15,- euro voor drie lessen. ZONNEMAIRE Leden van harmo nievereniging 'Nut Uitspanning' halen zaterdag oud pa pier op in Zonne- maire. Inwoners kunnen al hun oud papier gebundeld aan de weg zetten. Het wordt opge haald vanaf 09.30 uur. Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koers- balmiddag van d'Antilopen; 18.45 - 19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekver eniging Nieuw Leven; Waters noodmuseum, 11.00 en 13.00 uur: Fami lierondleiding; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Fizi, 20.00 uur: Oh Baby; Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt. PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur TAFELTENNISTOERNOOI MIDDELBURG De Franciscusschool uit Middelburg heeft de beste tafeltennissers. De school won gisteren het Zeeuws Kampioenschap tafeltennis voor scholieren bij zowel groep 5/6 als groep 7/8. De school had ook wel een voorsprong op de concurrenten uit Hulst, Middelburg en Vlissingen. In beide winnende teams was één van de twee spelers een tafelten nisser van TTC Middelburg. Eva Kalverboer en Olie Hermsen versloegen bij groep 5/6 in de finale Kees Schreur en Faas Janse van Het Talent uit Middelburg. Mike de Nood en Sieb Koster waren in hun finale voor groep 7/8 beter dan Raf Lij- bers en Meike Verkade van de Theo Thijssenschool uit Vlis singen. Aan het kampioenschap deden in de finale 26 leerlin gen van zes scholen mee. Pepijn Vos van de Theo Thijssen school (foto) viel buiten de prijzen, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59