Weerkip Wolly stuurt te veel wolken de lucht in 9 CHECK DIT! Romy Coomans (28) vormt samen met haar man Michaël het duo RoMi Cage. Donderdag 11 januari presenteren ze hun nieuwe EP 'Home' in De Spot in Middelburg. Speciaal nummer „Onze nieuwe EP bevat vijf tracks, waaronder de singles Where do you go en Hope rises like dust. Dat laatste nummer is mijn favoriet, omdat het op een grappige manier ontstaan is. We waren aan het stoeien op de iPhone: drums en toetsen erop aan het programmeren. Het was bedoeld als experiment, maar toen er iets leuks uitkwam, besloten we het uit te breiden en er een single van te ma ken. Het is dus een speciaal nummer voor ons." Reis „De single Hope rises like dust gaat over het blijven geloven in je dromen en doelen. Ondanks tegenslagen moet je doorgaan. Het staat symbool voor de reis die wij hebben afgelegd, want het is niet altijd gemakkelijk om je eigen muziek uit te brengen. Ik denk dat iedereen zich kan herken nen in dit thema, of je nu artiest bent of niet. We presenteren onze nieuwe EP voor het eerst in De Spot en spe len dan ook nummers van ons de buutalbum, Things we neversay, met een ander sausje erover. Het wordt een toffe show met Solof en Mario Hillebrand in het voorprogramma. Kevin van Gorkom verzorgt de pre sentatie. Er is een hoop te zien en te horen." Lace „Ik ben al van kleins af aan bezig met zingen. Overal waar een podium was, was ik ook. Op mijn vijftiende kwam ik in een schoolbandje terecht, daarna volgde ik een muziekoplei ding aan de Roosevelt Academy Mid delburg en later nog een zangoplei ding in Kopenhagen. Ik heb me volle dig gestort op de muziek en Michaël en ik kunnen nu leven van onze co verband Lace. Dat is al bijzonder, maar het liefst willen we verder als RoMi Cage en onze eigen nummers brengen. Met onze coverband spelen we vaak op bruiloften en laatst vroeg een bruidspaar een nummer van onszelf aan. Dat was erg leuk." Mijn zusje woont in Lamswaarde en daar lijkt het net of je op vakantie bent De Spot „Wij vinden De Spot het mooiste po dium van Middelburg. Voor ons was het meteen duidelijk dat we daar onze EP wilden presenteren. We hebben er twee jaar geleden al eens gespeeld met RoMi Cage en ook alle bei al eens los van elkaar. We stonden twee jaar geleden trouwens ook op het Abdijplein tijdens het Nazomer festival, dat was ook prachtig. Con cert at Sea staat ook nog hoog op ons verlanglijstje." CCXL „Als we zelf naar een optreden wil len, gaan we graag naar het CCXL Theater in Vlissingen. Daar komen altijd verrassende artiesten. Maar ei genlijk gaan we te weinig naar con certen, omdat we zelf zo druk zijn met spelen. Het laatste optreden dat we gezien hebben, was van John Mayer en binnenkort gaan we naar Ed Sheeran. Tijdens Middelburg Winterstad zijn er leuke akoestische concertjes in de stad. Vaak zijn dat muzikanten waar wij bevriend mee zijn, dus die proberen we wel bij te wonen." Uiteten „Als we vrij zijn, gaan we vrijwel al tijd uit eten. Dat kan uitgebreid zijn bij een chic restaurant als Scherp, maar we eten net zo graag een pizza bij La Piccola Italia. Restaurantje Nummer 7 zit bij ons om de hoek, dus daar komen we ook vaak, en lun chen doen we bij de Vriendschap. Als we willen ontspannen, gaan we graag richting zee: wandelen op de boulevard of naar het bolwerk. En als we een drankje doen, zijn we te vin den bij café Tympaan. Ik ben van ori gine Brabantse, maar woon nu al zo'n tien jaar in Middelburg. Deze stad heeft karakter. Al vind ik de overkant ook heel mooi. Mijn zusje woont in Lamswaarde en daar lijkt het net of je op vakantie bent. Ik kom er graag voor de rust, maar voor ons is het praktischer om centraal te wonen. Michaël is een echte Zeeuw en wil absoluut niet weg. Mij maakt het niet uit waar we wonen, ik ben niet zo honkvast. Al woon ik inmiddels een derde van mijn leven in Zeeland, dus ik voel me hier zeker thuis." donderdag 4 januari 2018 PZ 'Concert at Sea staat hoog op ons lijstje' Gertie De Boey —Romy Coomans Romy Coomans:Michaël is een echte Zeeuw en wil absoluut niet weg. Mij maakt het niet uit waar we wonen, ik ben niet zo honkvast." FOTO MECHTELD JANSEN RoMi Cage: donderdag 11 januari, De Spot in Middelburg. Aanvang: 20.30 uur. Info en tickets: despotmiddelburg.nl. Naam voorstelling: De Wolkenfabriek Wie: Irene Laros Genre: familievoorstelling Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: Theatertje aan Raadhuisstraat 15 in Oud-Vossemeer Wanneer: vandaag om 13.00 en 15.00 uur Middenin een dorpje waar langs vroeger de rivier de Eendracht stroomde, staat een huisje met een smids klokje. En in dat huisje woont Willy de Wolken maker, die elke avond naar het weerbericht luistert. Met zijn Wol kenfabriek zorgt hij er voor dat de wolken de lucht ingestuurd wor den als het gaat rege nen, of dat alleen de zon naar boven hoeft te worden gestuurd als het een zonnige dag wordt. In dat laatste geval is iedereen in de Wolkenfabriek vrij. Een mooi moment voor een rondleiding dus. Daar voor zorgt Wolly de weerkip, het huisdier dat in de Wolkenfabriek woont. Wolly laat het publiek maar wat graag het bedieningspaneel met knoppen zien, waarmee het weer ge regeld wordt. Ter de monstratie drukt ze een knop in om de zon de lucht in te sturen. Maar als die poging faalt, drukt ze een andere Irene Laros maakte en speelt De Wolkenfa briek. knop in. En per ongeluk worden er zoveel knop pen ingedrukt, dat er al lerlei weertypen tegelijk de lucht in worden ge stuurd. Nét als mensen zich de volgende dag opmaken om naar het strand te gaan, want er was immers een zon nige dag voorspeld. Zou dat nog goedko- men? Poppen- en theater maakster Irene Laros vertelt het verhaal van uit haar theatertje aan de Raadhuisstraat 15 in Oud-Vossemeer, te her kennen aan het histori sche smidsklokje aan de gevel. Ze heeft het stuk zelf verzonnen en heeft als decor een kar tonnen pop-upboek van twee meter breed en anderhalve meter diep. Het is ongeveer 14 bladzijden dik en uit elke bladzijde springt er weer een ander beeld. Goed voor bijna een uur lang 'oh's' en 'ah's'. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53