II bjjJdsl/ffJZJfJ, fjJ 4 STORM WATERKERINGEN VOOR HET EERST ALLEMAAL TEGELIJK GESLOTEN Alle stormvloedkeringen gingen dicht. Een windstoot van 141 kilometer per uur. Je kunt dus wel zeggen: Nederland werd gisteren getroffen door een zware storm. Met de schade lijkt het mee te vallen. Het meest apocalyptisch klinkende bericht over de storm gisteren, ging over de Ark van Noach. De 70 meter lange replica die in Urk ligt, raakte op drift en ramde tal van plezier jachten. Eigenaar Aad Peters had het er de hele dag druk mee. Volgens hem werden de bolders (de palen waar de boten aan worden vastgelegd) door de storm losgetrokken. Daarna raakte het drijvende bijbelmuseum op drift. „We hadden de ark echt goed vastgelegd. Maar hoe die bol ders konden losraken, moet je mij niet vragen. Er waren vijf gasten en twee bemanningsleden aan boord. Die mankeren niks. Ze konden ook niks meer doen toen de ark lossloeg en van de ene naar de andere kant van de haven dreef. Met die ark kan niet zoveel gebeuren, het is zo'n groot schip. Maar ik vind het ver schrikkelijk voor de eigenaren van al die andere boten." Peters 'neemt aan' dat hij goed verzekerd is. „Zonder vergunning mag je helemaal niet varen. Maar ik neem toch aan dat dit onder de ver zekering valt. Ik ben daar eerlijk ge zegd nog niet mee bezig." Unieke situatie De hardste windstoot werd gister ochtend vroeg al gemeten in Vlis- singen: 141 kilometer per uur. Vol gens weerman Marco Verhoef iets wat zo'n twintig keer eerder is ge constateerd sinds we kunnen me ten. De westerstorm zorgde voor een unieke situatie. Gisteren gebeurde het voor het eerst dat alle vijf de wa terkeringen waren gesloten. Neder landse brandweerkorpsen rukten tot kort na de storm ruim duizend keer uit voor stormschade en water overlast. Toch denken verzekeraars dat de schade meevalt. Overlast was er door het hele land. Een gekantelde vrachtwagen bij Breukelen lag zo ongelukkig over de weg dat de A2 helemaal afgesloten Ik vind het verschrikkelijk voor de eigenaren van al die andere boten was. De Westerschelde Ferry ging tijdelijk uit de vaart. Op Schiphol werd één op de vijf vluchten gean nuleerd. Vluchten die wel gingen, hadden gemiddeld een uur vertra ging. Passagiers waren de avond er voor al op de hoogte gebracht. Maar het waaide harder dan gedacht en er kwamen gisteren nog eens ruim honderd vluchten bij. Dat leidde tot overlast en chagrijn. „Er kan niet eens een kop koffie of een blikje fris af', foetert Engelsman Ian Steed (31), al anderhalf uur in de rij voor de KLM-balie om te zien of er 'nog iets' naar Londen vloog. „Als het nog lang duurt, probeer ik met de trein te gaan." 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 8/10 dagen Cöte d'Azur Saint-Aygulf (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl b 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 12 dagen Rondreis Baltische Staten 10 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik donderdag 4 januari 2018 GO Zelfs de Ark van Noach Victor Schildkamp Ton Voermans Rotterdam —Aad Peters, eigenaar van de ark -•■"•ut:: «jiH De kering sluit de Nieuwe Waterweg bij Rozenburg af. fotoanp De Oosterscheldekering bij Neeltje Jans. foto dirk-jan gjeltema KAMPEN Vrijwilligers helpen met het versterken van dijken rond Kampen. FOTOANP v.a. slechts v.a. slechts Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata v.a. slechts Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4