Afrikaans koor viert het leven u 1 5 Losgaan op de afterparty Zeeuws-Vlaamse blues Rob Marinissen 1 South Af rican Road Trip bijgaan, maar die bij volwassenen een brede grijns en méér zullen los maken. Ook in die zin is dit een fami lievoorstelling, die voor iedereen wat leuks te bieden heeft. Stilletjes toekijken zal er niet bij zijn. Want nóg een kwaliteit van de Van Hoorne musicals is, dat het pu bliek maximaal bij de voorstelling wordt betrokken. Er wordt veel op de zaal ingespeeld en meeklappen en meedansen gebeurt bijna vanzelf. Hans en Grietje zal hierna nooit meer een eng of een duf verhaal zijn. RANDPROGRAMMA Rootsmuziek Lezing Samen met Xhosa-zangeres- sen Lungiswa Plaat jies en Nomapostile Nyiki en de award-winnende hiphopkunste naar Jitsvinger (Quintin Goliath) toont het koor de rijkdom aan ta len, culturen en tradities van de Westkaap. „We brengen een speci ale kersteditie en die is tot nu toe al goed in de smaak gevallen bij het Nederlandse publiek", vertelt Jits vinger, die de voorstelling aan el kaar praat, het koor begeleidt op gitaar en twee solomomenten heeft. „De mensen luisteren heel aandachtig, ze zijn echt geïnteres seerd. Sommigen huilen, anderen kunnen niet lang stilzitten en staan al snel op om mee te dansen. Ze zien de liefde op het podium en willen meedoen. Daar doen we het voor." Wees niet verlegen en doe mee! Dat vinden we het allerleukste De voorstelling Celebrating Life laat via poëzie, zang, dans en videobeelden zien hoe culturen en bevolkingsgroepen naast elkaar le ven langs de Westkaap. „Ik vind het zo gek dat het beeld over Zuid- Afrika hier nog steeds niet veran derd is. Mensen denken aan wïld- life en the bigfive. Velen vragen zich nog steeds af of er olifanten in onze achtertuin staan en krokodil len over straat lopen. Maar wij hebben ook politiek, straten en scholen. De show is entertainend, maar we willen ook kennis meege ven." Een van de solonummers die Jitsvinger brengt tijdens de show is Smile, een nummer dat ook op de nieuwe cd van South African Road Trip staat. „Het nummer vertelt mijn verhaal. Het gaat over de pro blemen waarmee ik opgroeide en hoe je door het leven in Zuid- Afrika leert om iedere dag met een glimlach naar het leven te kijken." De artiest wil ook even het num mer Straatnamen onder de aan dacht brengen, dat niet in de show voorkomt, maar wel op de cd staat. „Mensen weten wel dat er vroeger een Nederlandse Kaapkolonie was rond Kaapstad, maar wat velen niet weten, is dat er daardoor nog veel Nederlandse straatnamen zijn in Zuid-Afrika. In het nummer Straatnamen belichten we die na men." Respect Jitsvinger vindt het een eer dat hij samen mag werken met het Khay elitsha United Mambazo Choir. „Ik heb veel respect voor deze mensen. De Zuid-Afrikaanse zangtraditie is een nieuwe stijl voor mij. Natuur lijk ben ik er wel mee opgegroeid, maar het is echt een taal op zich en ik heb er nog nooit eerder mee ge werkt. Ik verleg mijn grenzen als artiest en dat vind ik erg leuk. Ik heb het geluk dat ik hier deel van mag uitmaken." De rapper vraagt bezoekers om met een open geest naar de voor stelling te komen en vooral mee te doen. „We zijn gezegend dat we onze creativiteit kunnen delen met anderen en proberen het pu bliek dan ook zo veel mogelijk te betrekken bij de show. Dus wees niet verlegen en doe mee! Dat vin den we het allerleukst." De artiest neemt na de show ook graag even de tijd om een praatje te maken met mensen. „Het publiek kan ons na afloop ontmoeten en onze cd kopen. Dat vind ik het leukst, dat ik geïnteresseerden nog even per soonlijk kan ontmoeten." donderdag 4 januari 2018 PZ Hans en Grietje spelen de hoofdrol in een wel heel ander verhaal dan het doorsnee sprookje. FOTO'S WIMLANSER Hans en Grietje, zaterdag 6 januari om 13.30 uur in De Mythe, Goes. Za terdag 13 januari om 14.30 uur in het Ledeltheater, Oostburg. Musicals als Hans en Grietje zijn complete happenings, met ook vooraf en achteraf ple zier. Zo is er (bijna standaard) de ver- kleedwedstrijd. Kom verkleed als een van de sprookjesfiguren naar de voorstelling en je maakt kans op een prijs. (Heerlijk gezicht, al die Hansjes en Grietjes, heksjes, mis schien zelfs wel een paar Titusjes). Na af loop is er snoep en gebak en een Meet Greet met alle arties ten die graag met be zoekers op de foto gaan. En tijdens de Sprook jes afterparty kun je je nóg een keer uitleven, al zingend en dansend. Een voorstelling waar je je niet verveelt. Ries de Vuyst is een gitarist, zanger en liedjesschrijver die het Zeeuws-Vlaamse dialect tot in de VS weet te verkopen. De Amerikaanse roots- genres zoals blues, folk en country zijn het terrein waaruit hij zijn parels weet op te graven. Hij verrijkt de traditie op zijn eigen zinnige manier. Met de steun van Gait Klein Kromhof (mondharmonica) Theo de Koning (zang en gitaar) en Peter Bout (bas) krij gen zijn blues en bal- lads zondag nog meer kracht en kleur. Zondag 6 januari, Porgy en Bess Ter- neuzen, 21.00 uur De Zeeuwse fotograaf Rob Marinis sen geeft een lezing in de bibliotheek in Middelburg. Marinissen werkte tien jaar voor het tijdschrift OOR en werd hoofd fotografie aan de KABK in Den Haag. Hij opende talent agency The Valley in Amsterdam en een studio in Dubai. Tij dens de lezing neemt hij het publiek mee door zijn oeuvre, technische ont wikkelingen in fotografie en langs plaatsen waar hij ge werkt heeft. Woensdag 10 januari, ZB Mid delburg, 19.30 uur Zin in een South African Road Trip tijdens de koude winter maanden? Het Khayelitsha Uni ted Mambazo Choir uit Kaapstad komt morgen naar De Mythe in Goes en neemt haar publiek mee op reis langs de Westkaap in Zuid-Afrika. Gertie De Boey Jitsfinger South African Road Trip, Khayelitsha United Mambazo Choir en Jitsvinger, vrijdag 5 januari in De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. Khayelitsha United Mambazo Choir en Jitsvinger (rechts) verhalen over de Westkaap in Celebrating Life. foto raymond van olphen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49