3 Veel meer dan 'Mister Maxima' Even terug in de tijd Weg bij die maffiafamilie Live glitter en glamour Op zoek naar structuur W p Documentaires PI Ondemand Golden Globes Boek anders. Ik heb gesolliciteerd naar het voorzitterschap van HZO. Dit is voor mij een nieuwe uitdaging. Ik wil dat HZO prominent op de Zeeuwse kaart komt." Humor Het Zeeuws Orkest evolueerde de af gelopen jaren naar een hoger niveau onder kleiding van chef-dirigent Ivan Meylemans. „Ivan is enthou siast, joviaal, absoluut niet elitair en heeft een groot gevoel voor humor. Ik ga proberen alles meer te structu ren en stroomlijnen bij HZO. Ivan zei me onlangs: 'Maak als bestuur nu maar veel lawaai, dan maken wij de muziek'. Ik probeer dus de kwali teit te handhaven en het budget te verruimen. Ik wil echter ook crea tieve nieuwe ideeën inbrengen, bij voorbeeld door het concert te verpak ken in een andere activiteit, zodat ander publiek wordt bereikt. Ik denk HZO moet het familiegevoel behouden dan aan een zomerserie op mooie locaties, muziek educatieve activitei ten op scholen en een nieuw tijd schrift. De concerten moeten aan sluiten bij de behoefte van de luiste raar en HZO moet het familiegevoel behouden. Het is een gezamenlijke passie om de maximale kwaliteit uit de musici te halen en het publiek te veroveren." Op het programma van het Nieuw jaarsconcert staan de Ouverture Die Fledermaus van Strauss, Concierto de Aranjuez van Rodrigo (gitaar en or kest), filmmuziek uit Evita, Conga del Fuego Nuevo (bandoneon) en de Hommage a Liège van Piazolla. KRAAYENHOF donderdag 4 januari 2018 De nostalgische tv-zen- der ONS zendt deze maand op woensdag en zondag de beste histori sche docu's uit. Voor lief hebbers van stoomtrei nen is zondag 7 januari het moment om in te schakelen, voor Passie voor stoom. Op 10 januari staat Opgevangen in andijvie- lucht gepland, een documentaire over de repatriëring vanuit Nederlands-lndië. ONS documentairemaand, woensdag (17.30 u) en zondag (20.00 u) in januari Op Amazon Prime Video ging deze week het internationale mis daaddrama McMafia in première. De serie draait om een telg uit een Russische maffiafamilie die in Engeland probeert het juk van zijn criminele familie af te schudden. De acht- delige reeks is geïnspireerd op de gelijk namige non-fictie bestseller van Misha Glenny. Te zien op Amazon Prime Video Entertainmentzen- der E! doet op 7 ja nuari live verslag van de glitter en glamour rond de 75e uitreiking van de Golden Globe Awards. Reporters volgen het filmprijzen- event, dat begint met een rode loper spektakel waarbij de kijker zich kan verga pen aan sterren in hun mooiste outfits. Komiek Seth Meyers is de host. Golden Globe Awards, 7 januari vanaf 00.00 u op E! WERKBOEK Nog eentje voor de goede voornemens: voor wie in 2018 nu eens écht werk wil maken van het scheppen van orde in zijn chaotische bestaan, is er nu het Werkboek voor een structuurjunkie in spe. Blogger Cynthia Schultz, zelfbenoemd superplan ner, deelt tips en tricks. In het boek staan praktische opdrachten om stap voor stap meer richting, structuur en productiviteit in het leven aan te brengen. Dit boek verschijnt vandaag Het Zeeuws Orkest staat onder leiding van dirigent Ivan Meylemans. FOTO'S HANS COLIJN mm Rob Bakker Uitvoeringen: donderdag 11 januari in het Scheldetheater Terneuzen, vrijdag 12 januari in St. Jacobskerk Vlissingen en zaterdag 13 januari in de Mythe Goes (uitverkocht). Aan vang 20.00 uur (Vlissingen 20.15). Het publiek kent bandoneonist, com ponist en arrangeur Carel Kraayenhof (1958) van zijn ge voelige vertolking van Adiós Nonino tij dens het koninklijk huwelijk. Maar Kraayenhof wil liever niet Mister Maxima genoemd worden. Hij kocht in 1980 een Alfred Arnold Bando neon, volgens hem een Stradivarius in zijn soort. „In een bandoneon schuilt een heel orkest. Het is een wisseltonig in strument, dus je kunt er alle halve tonen op spelen. Het bevat vier systemen en het is erg moeilijk om erop te spelen. In Argenti nië zeggen ze: 'Je moet broodje nuchter of stomdronken zijn om op bandoneon te spelen.' De bando neon is het hart en de stem van de tango."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47