1 Grappig, slim en opnieuw muzikaal sterk V Structuur en vitamines 2 Kweekje eigen cressen HZO Het Nieuwjaarsconcert van Het Zeeuws Orkest komt er weer aan. Het orkest wil in 2018 het blazoen oppoetsen. Concurreren met andere orkesten, maar de identiteit behouden. Voorzitter Rob Bakker heeft grootse plannen. Uitgelicht TOP 3 BOEKEN DEZE WEEK 1 I V 'x-H' T Van der Laan en Woe. Ook wie ze niet kent, kent ze toch. Want iedereen kent toch De Kwisl De satirische nieuwsquiz op de zaterdagavond met onder anderen Paul de Leeuw. Daar spelen ze met nog twee satirische klasbakken, Rob Urgert en Joep van Deudekom. Dat is hard werken, elke week komisch dollen met de actualiteit. In De Kwis kan niet alles van even hoog ni veau zijn. In de voorstellingen die Niels van der Laan en Jeroen Woe samen maken (al sinds 2006) kan dat wel. Zeker in één van de allerbeste shows die ze ooit maakten, in 2013: Buutvrij. Al les klopte daar en hing met elkaar sa men. Van ijzersterke woordgrap tot bijna Ik herinner mij ontroerende typetjes: ik herinner mij Je- Jeroen Woe roenWoealsaan- als aandoenlijk doenlijk oud manne tje. Knap en snel spel, oud mannetje maar ook heerlijk muzikaal. Van beat box tot ballade. En wat een nostalgisch liedje leek te worden, durfden ze gerust op bizarre wijze uit de hand te laten lopen. Het draait meer om het relativeren van de aanstelleritis, de gebakken lucht en de opge- foktheid van het hypermoderne, door media aangevuurde leven. Doe eens gewoon. Drink eens een normale koffie, ga eens gewoon op va kantie, heb eens een normale relatie of gewone tegenslag. En (dat is me ook sterk bijgebleven) rouw eens een keer normaal. Dat was het hoofdthema van hun vijfde voorstelling, uit 2015: Alles eromheen. Nu is het 2018, nog maar net. En komt show nummer zes eraan. Pesetas gaat hij heten. Nog volledig in try-out-fase, maar het ziet ernaar uit dat deze voorstelling het niveau van Buutvrij met gemak gaat halen. Of overtreffen zelfs. Leuk, grappig en slim. Muzikaal sterk, opnieuw. Vol met videotechnieken, want dat gegoochel met schermen beheersen ze sinds De Kwis natuurlijk optimaal. OOR 10NG« 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Koken I eestelijk. Dat moet het I traditionele Nieuw jaarsconcert van Het Zeeuws Orkest vooral worden. Samen met dirigent en artistieke commissie is gebrain stormd over de opbouw van een pro gramma. „Het moet behalve feestelijk toegankelijk zijn voor een breder pu bliek. Het is bovendien door de deel name van bekende artiesten extra aantrekkelijk", legt Rob Bakker, de nieuwe voorzitter van HZO, uit. „Een concert moet een ontmoetingsplek zijn, waar musici, publiek, het be drijfsleven en bekende artiesten el kaar tegenkomen. We hebben Carel Kraayenhof gevraagd en hij kwam met het idee om ook een gitarist uit te nodigen. Dat werd Julio Melio, een jong Zeeuws talent. Beide instru menten wekken emotie op en ik ben ervan overtuigd, dat dit effect heeft", aldus Bakker. Tijdschrift De nieuwe voorzitter heeft duide lijke doelen voor ogen voor zijn or kest. „HZO wil iets betekenen voor de regio en wil jonge en regionale musici een podium bieden. Kijk naar Hannes Minnaar en Mathieu van Bel len, zij zijn voorbeelden voor andere Zeeuwse musici. Als we als HZO hen kunnen stimuleren om verder te gaan in de muziek, hebben we een doel bereikt", aldus Bakker. „HZO kan veel betekenen voor de hele pro- JULIO MELIO vincie. We moeten concurreren met grote orkesten, die een ruimer bud get hebben, maar we doen er alles aan om zichtbaarder te worden voor het publiek. Daar is geld voor nodig. De band met bedrijfsleven en pu bliek is belangrijk. Daarom hebben we de ambitie om tweemaal per jaar het blad Zeeuws Klassiek uit te geven. Alles wat met klassieke muziek te maken heeft, krijgt in dit blad een plek. We willen musici, toeristen, publiek aan het woord laten en mel den zoveel mogelijk over ensembles, festivals en uitvoeringen." Rob Bakker (62) ging in oktober bij HZO aan de slag. Hij bruist van de energie. Bakker studeerde genees kunde en bedrijfskunde, is werk zaam geweest in onder meer zorg en bedrijfsleven en bekleedde meerdere bestuurlijke functies. Hij zette onder andere de GGD in Zeeland op, was voorzitter van de Stichting Feest der Herkenning en zat achter de voor lichtingssite Gezondheidsplein. Bak ker heeft altijd binding gehad met de provincie en volgt Het Zeeuws Or kest al jaren. Ik kwam met mijn ouders al naar Zeeland en later ging ik in de week enden altijd naar Noord-Beveland. Sinds 2003 woon ik daar vast. Mijn laatste projecten waren het beheren van Landgoed Rijckholt, een land goed met B&B en een woongemeen schap voor ouderen waar ook zorg wordt geboden, en een project in Afrika. Ik ben altijd een pionier ge weest en toen ik in juni dit jaar het Afrikaproject afrondde, zocht ik iets donderdag 4 januari 2018 P2 Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over toneelvoorstellingen. Wat: Niels van der Laan en Jeroen Woe Waar: De Mythe Goes Wanneer: woensdag 10 januari, 20.00 uur De actualiteit op de korrel nemen is in hun eigen shows niet de core business. Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Rico - Leon Verdonschot Een inkijkje in het persoonlijke leven van deze kickbokser. Oorsprong - Dan Brown Thriller met hoogleraar kunst geschiedenis Robert Langdon in de hoofdrol. TOMMY WIERINGA DE HEILIGE RITA Tommy Wieringa - De Heilige Rita Een Russische piloot in de tuin, Chinezen in het dorp. Een vader en zoon worste len met de nieuwe wereld. Bron: CPNB B Van der Laan en Woe komen met een nieuwe show, Pesetas. foto michael loos Wil je dit jaar struc tuurjunkie worden, jezelf volgooien met vitaminebommetjes of gewoon weer lekker tv kijken? Joeke Berg is je vrouw. Vijf tips voor een geslaagd begin van 2018. Staat gezonder eten op je lijstje met voornemens? Stort je met de Grow Cup op het kweken van je eigen cressen. Cressen, zoals tuin kers en waterkers, zijn vitaminebom metjes. Een combinatie van mini- kruiden en superfoods en dankzij hun krachtige smaak een vervanger van zout en smaakversterkers. In de kweekkoker van Grow Cup zijn ze makkelijk en snel op te kweken, zelfs door iemand zonder groene vingers. Te bestellen via grown.eu Plannen zat voor Het Zeeuws Orkest Jeanetf e Vergouwen Julio Melio is een (fingerstyle) gitarist. Hij treedt solo en met Sifra Tempelman en de band Letters op. Fingerstyle is een be paalde speelstijl, waarbij de bas, de melodie en de ak koorden tegelijkertijd op één gitaar te horen zijn. Julio Melio won in 2013 de Zeeuwse prijs voor aanstormend talent. Hij studeerde gitaar en scheikundige technologie in Til burg. Hij maakte zijn eerste cd in 2015. Hij vindt het heerlijk om nu als solist en samen met Carel Kraayenhof op te treden met HZO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46