Zaamslag verrast de titelhouder op Soccertoernooi Seizoen begint al vroeg voor Dirk Boehlé 13 Julius Bliek (23) maakte afgelopen zomer een voorzichtige planning, maar verbaast zichzelf én de leiding van FC Dordrecht. Er wordt al gesproken over een profcontract. e laatste jaren wa ren de laatste we ken van een kalen derjaar de voor Ju lius Bliek (23) drukste weken van het jaar. Als zoon van Peter Bliek, eigenaar van Bliek Meesterbakkers, reed hij dan rond met deegbeslag voor oliebollen of kant en klare oliebollen, om af te leveren bij klanten van zijn pa. Dit jaar lag hij op het strand van Curacao, bij te komen van 'een pittig halfjaar' als speler van Jupiler League-club FC Dordrecht. „Mijn vader zag ook dat ik een pittige tijd achter de rug had", vertelt de uit Burg-Haam stede afkomstige Bliek, die afge lopen zomer van zaterdag-eer steklasser Kloetinge overstapte naar de eerste divisionist uit Dordrecht. „Ik moest wennen aan het niveau, het tempo, aan elke dag trainen, maar dat is ge lukkig vrij snel gegaan. Ik hoopte na de winterstop echt te kunnen vechten voor een basis plaats, maar heb al behoorlijk wat minuten mogen maken." Meer dan hij had durven dro men, bekent de verdediger. De verdediger had al achtkeereen basisplaats in de Jupiler League Bliek kwam in de eerste sei zoenshelft al in acht Jupiler League-wedstrijden als basis speler in actie en viel één keer een minuut voor het laatste fluitsignaal in. „Het is natuur lijk hartstikke leuk dat ik dat al heb mogen meemaken", stelt Bliek. „Maar ook de wedstrijden met Jong FC Dordrecht zijn goed voor me geweest. Met die ploeg speelde ik tegen belofte- ploegen van andere clubs, zoals die van Roda JC. Dat is ook geen verkeerd niveau, hoor. Ik denk dat het te vergelijken is met de hoofdklasse, of zo." Om bij te komen van dat alles gunde Peter Bliek zijn zoon rust rond de jaarwisseling. Zijn an dere zoon en wat vrienden van Julius namen diens taken over, zodat hij bij kon tanken én zich al kon voorbereiden op de tweede helft van het competi tieseizoen. Want momenteel vertoeven De Schapenkoppen na melijk op de KNVB Campus in Zeist, om toe te werken naar volgende week vrijdag. Dan gaat de selectie van trainer Gé- rard de Nooijer al op bezoek bij Jong FC Utrecht, de hekken sluiter van de Jupiler League met pas tien punten uit negen tien wedstrijden. FC Dordrecht bezet zelf na evenveel duels de zestiende po sitie met negentien punten en als de Dordtenaren nog iets wil len maken van deze jaargang, moet er van de Domstedelingen gewonnen worden. „Het is zonde dat de resultaten de laat ste speelronden tegenzaten", wijst Bliek naar de nederlagen tegen Jong Ajax (3-0), NEC (6- 0), MW (2-4), SC Cambuur (3- 0) en Jong PSV (2-3). Goedkope doelpunten „Dat we steeds minimaal drie goals tegenkregen was natuur lijk erg zuur. Maar ik denk dat we er wel van geleerd hebben. Tegen Jong Ajax bijvoorbeeld... Voor rust kregen zij één kans. Die ging erin. Na rust hielden we het ook dicht, maar kregen ze opnieuw één kans. Ging er weer in... Daarna zijn we wat aanvallender gaan spelen en viel de 3-0 nog. Tegen Cambuur ging het ongeveer hetzelfde. Dat mag ons na de winterstop niet meer overkomen." Waarom de doelpunten tegen FC Dordrecht zo goedkoop wa ren eind 2017? Bliek: „Dat lag natuurlijk niet alleen aan de verdediging. Het elftal draaide even niet. Het is niet zo dat we wekelijks overlopen werden. Maar ook dat was wel even wennen voor mij, zoveel doel punten tegenkrijgen. Bij Kloe tinge was ik gewend dat we vaak de nul hielden." Maar sinds zijn laatste duel in het groen-wit van Kloetinge is er veel voor Bliek veranderd. De verdediger paste zich aan het niveau en het tempo aan en trainde ineens elke dag. Dat al les deed hij met één doel: een profcontract verdienen bij FC Dordrecht. Dat lijkt er - net als al zijn basisplaatsen - vroeger dan hij zelf had verwacht te gaan komen. „Toevallig heb ik net een ge sprek gehad", verklapt hij. „Met technisch directeur Peter Drij ver en algemeen directeur Hans de Zeeuw hebben we het laatste halfjaar geëvalueerd. Zij had den daarvoor al even met de trainer gesproken en ze waren Z. Ik moest wennen aan het niveau, het tempo, maar dat is vrij snel geaan gelukkig allemaal tevreden en zeiden dat ze snel met me om tafel willen om het amateur contract om te zetten in een profcontract." Contractbespreking Dat maakte Bliek toch wel trots. „Hier heb ik dat afgelopen half jaar zo hard voor gewerkt", zegt hij. „Dus in zekere zin heb ik het zelf verdiend." Er schuift bij de contractbesprekingen nog geen heuse manager aan. „Dat doe ik gewoon met mijn pa", vertelt hij nuchter. „Mijn pa is mijn manager, ja. Ik denk dat ik pas een echte ma nager nodig heb als ik hogerop wil of als ik op een dood spoor zit bij FC Dordrecht. Zo iemand kan je dan ergens anders onder brengen. Nu denk ik dat mijn vader en ik er ook wel uit ko men. Hij heeft veel mensen die voor hem werken en er zullen vast geen heel andere, gekke dingen in dit contract staan." „Na mijn goal tegen Go Ahead Eagles (0-3) kreeg ik wel veel berichtjes via Facebook van managers", vervolgt hij, „maar je weet nooit hoe serieus zo ie mand is. Voor nu focus ik me gewoon op het komende half jaar. Ik wil zoveel mogelijk spe len en hoop met Dordrecht nog een mooie reeks neer te zetten. Misschien komen we nog wel in aanmerking voor een plek in de play-offs." Zaamslag verloor alleen het eerste groepsduel, nota bene van Ter neuzense Boys, met 2-r. Daarna ging het crescendo voor de groen- witten en werd er enkel tegen Spui in de allerlaatste poulewed strijd nog met 0-0 gelijkgespeeld. Dat was net het puntje dat aan het einde van de rit het verschil maakte. Terneuzense Boys verloor het tweede duel met Zaamslag name lijk met 2-0, nadat het ook al met dezelfde cijfers van Spui had ver loren. De vier zeges bleken niet genoeg voor groepswinst. Grote gevolgen heeft dat niet, want alle vier de ploegen gaan door naar de fmaledag, komende zaterdag. Door de eerdere uitslagen in Poule r en 2 was een puntje al ge noeg voor plaatsing. Dat pakte Sluiskil in de laatste drie seconden in de allereerste wedstrijd tegen Spui. De 1-1 leverde een punt én een ticket naar de fmaledag op. Met een doelsaldo van twee doelpunten voor en liefst negen tien tegen best opmerkelijk, zo liet ook coach Veli Eryürük op Twitter weten. „Zaterdag nieuwe ronden, Het Sluiskil van coach Veli Eryürük plaatste zich met één punt toch voor de finaledag nieuwe kansen." Vandaag komen de ploegen uit Poule 4, met daarin RCS, SDO'63, Hontenisse en Philippine, in actie. Tussen 19.00 en 21.30 uur nemen zij het in sportcentrum Vliegende Vaart tegen elkaar op in wedstrij den van elk tien minuten. DEN HAAG Het World Tour-sei zoen begint vandaag al voor be- achvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst. Samen met zijn partner Steven van de Velde neemt hij deel aan het Dela Beach Open, dat gehouden wordt op Sportcampus Zuiderpark. Er zijn voor de beach- volleyballers olympische ranking- punten te verdienen. Mede daarom reist de wereldtop af naar Den Haag. Er zijn namelijk alleen op de drie majors meer ran- kingpunten te verdienen. Boven dien is er flink wat prijzengeld te verdelen. Boehlé en Van de Velde hoefden gisteren niet in actie te komen in de kwalificatie. Het duo was net als Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen en Christiaan Varenhorst/Jasper Bouter al zeker van deelname aan Samen met partner Steven van de Velde komt hij vandaag in actie in Den Haag het hoofdtoernooi. Dat gold ook voor de Nederlandse vrouwen teams Mrleen van Iersel/Joy Stubbe, Madelein Meppelink/Sanne Keizer en Jolien Sinnema/Laura Bloem. donderdag 4 januari 2018 2H Bliek loopt voor op eigen schema Mitchell Minnaard Zeist D r*',K - niacrOn -Julius Bliek TERNEUZEN Niet de regerend kampioen Terneuzense Boys maar Zaamslag kroonde zich gisteravond op het Soccertoer nooi Zeeuws-Vlaanderen tot groepswinnaar in Poule 3. De zaterdag-derdeklasser troefde de zaterdag-tweedeklasser af op één punt. Spui werd derde en Sluiskil eindigde als vierde. Eindstand Poule 3 Zaamslag -13 punten Terneuzense Boys -12 punten Spui - 8 punten Sluiskil -1 punt André Siereveld (in oranje) zoekt namens Terneuzense Boys een gaatje in de defensie van Spui. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41