Middellandse Zee cru 3 Vijf verdachten voor rechter na hulp bij ontsnappingspoging Mocro-kopstuk voordeel per persoon KERST VOORBIJ BOOM ERUIT p,. s ,J*rrr* irA?» 41" mm mÊr-mmm Het ging gisteren in Amsterdam nog slechts om een pro-formazitting, niet inhoudelijk dus. Vijf jonge gasten, So- fyan el H. (24), Omar A. (19), Saifed- dine M. (20) en de broers Houssain el M. (27) en Ismail el M. (21), worden ervan verdacht 11 oktober een helikop ter te hebben willen kapen om Benaouf A., een zware jongen uit de Amsterdamse Mocro-maffia, te be vrijden uit de gevangenis van Roer mond. Slechts een van de vijf mannen, Sai- feddine M., verruilde gisteren zijn cel voor de rechtbank. Om justitie te laten zien dat ze de verkeerde hebben. Dat lukte overigens niet. Benaouf A. is een zware jongen. De crimineel zit een celstraf van twaalf jaar uit als regisseur van de moord op Najeb Bouhbouh, in 2012 in Antwer pen. Die liquidatie, gevolg van een ru zie over 200 kilo cocaïne, was het startsein voor een Amsterdamse on derwereldvete die al ruim twintig slachtoffers heeft geëist. De meest bizarre liquidatie in dat rijtje is de onthoofding van Nabil Am- zieb. Zijn hoofd werd 's nachts voor de deur van een Amsterdamse shisha- lounge gezet, tot ontzetting van voor bijgangers die het de volgende morgen zagen liggen. Bendeoorlog Spil in die bendeoorlog is Benaouf A. Op 11 oktober vorig jaar bleek maar weer hoe belangrijk hij is, toen de po litie een spectaculaire ontsnappings poging per helikopter wist te verijde len. In de weken voor de bizarre uit- braakpoging in Roermond werden be drijven die heli's verhuurden gewaar schuwd dat er een kaping aan zat te komen. 11 oktober kwam de climax toen inderdaad een heli bleek te zijn geregeld die net over de Belgische grens was klaargezet. Het heli-bedrijf tipte zelf de politie. De verdachten die bij hem een heli kopter wilden huren, vielen op omdat ze per se in de buurt van Roermond een vlucht wilden maken, wat onge bruikelijk is. Zij deden of de vlucht met de peperdure helikopter een ver rassing was voor een vriendin van een van de verdachten. Toen de politie deze man natrok, Is mail el M., bleek hij een bekend figuur uit de onderwereld. Toch mocht Is mail gisteren van de rechter als enige voorlopig naar huis. Zijn identiteit zou zijn misbruikt door Houssain, zijn De bende wilde met de helikopter in de buurt van Roermond vliegen. Dat is ongebruikelijk broer. De andere vier blijven in hech tenis. Benaouf A. bleek in zijn cel telefo nisch contact te hebben met een van de vijf helikopterkapers en had zelfs een plattegrond van de gevangenis in zijn bezit. Hij had zijn metgezellen buiten precies verteld hoe laat hij mocht luchten op de binnenplaats. Colombiaan De vijfverdachten waren met gestolen auto's vol wapens, jerrycans benzine, touwen, kraaienpoten en vuurpijlen naar Limburg gereden. Agenten wis ten de criminelen na een wilde ach tervolging klem te rijden in het Lim burgse Roosteren. Een van hen werd doodgeschoten. Bij de ontsnappingspoging was ook een 54-jarige Colombiaan betrokken die dienst deed als piloot. Ook hij zit nog vast. Hij heeft als enige een ver klaring afgelegd. Ook is de politie nog op zoek naar een achtste betrokkene. Compleet verzorgd inclusief vliegreis en transfers Kras.nl of bel 088-0885 886 donderdag 4 januari 2018 GO •Jü it - Kerstbomen wor den massaal de deur uit gebonjourd in Amsterdam, hoe wel de boom pas op 6 januari (Drie koningen) langs de kant van de weg mag worden gezet. Hem voor die tijd af tuigen zou zelfs on geluk brengen. De Amsterdammers hebben dat idee in ieder geval afge zworen, zo lijkt het, waardoor zelfs scooters niet veilig meer zijn voor de zwervende bomen. Afgelopen kerst zijn naar schatting 2,5 miljoen kerstbomen verkocht. Gemid deld geven Neder landers er 30 tot 40 euro aan uit. FOTO KOEN VERHEI JDEN Helikopterkaping als cadeautje Zeven criminelen probeerden vorig jaar Mocro-kopstuk Benaouf A. te bevrijden met een helikopter. Die huurden ze door te vertellen dat ze 'een vriendin wilden verrassen met een rondvlucht', zo bleek gisteren tijdens de eerste rechtszaak tegen vijf helikopterkapers. Victor Schildkamp Amsterdam Kras.nl/86027 Kras.nl/37635 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten en Calamiteitenfonds Westelijke Middellandse Zee Italië, Albanië Griekenland Griekenland Turkije Frankrijk, Spanje Italië Per gloednieuw MSCSeaview****+ O.a. Marseille, Malta en Messina 360 graden waterfront promenade Per Mein Schiff 2**** O.a. Malta, Bodrum en Mykonos O.b.v. Premium All Inclusive Per MSC Poesia**** O.a. Bari, Olympia en Dubrovnik Ontdek het eeuwenoude Athene Per Norwegian Epic**** O.a. Napels, Cannes en Mallorca O.b.v. Premium All Inclusive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3