MIJN HOBBY 7 SVSK€*nWISK€ 11 Peter Koole (66) uit Zaamslag verzamelt strips en beeldjes van Suske en Wiske. „Mijn vrouw vindt het gelukkig prima. Zolang ik mijn beeldjes maar zelf afstof." „Volgens mij was dat een jaar of 35 geleden. In het begin bleef het bij verzamelen van de strips. Op den duur kwamen er allerlei andere items bij. In de loop van de jaren ben ik me gaan specialise ren in de strips en beeldjes." „Allereerst vind ik de tekeningen ontzettend mooi. Wat me verder zo aanspreekt, is de humor die door de schrijvers in de strips gestopt wordt. Daarnaast weten ze iedere keer weer een link te leggen naar actuele zaken." „Ik ben elke dag wel bezig met mijn hobby. Ik struin Marktplaats en Facebook af op zoek naar nieuwe items voor mijn verzameling. Per jaar bezoek ik ook een stuk of zes beurzen." „Daar is niet echt een bedrag op te plakken. Het ligt er maar net aan wat er op mijn pad komt. Zeker is wel dat ik er iedere maand een be drag aan spendeer." „Absoluut. Al meer dan twintig jaar ben ik lid van de officiële fanclub, met meer dan 2.200 leden." „Op het internet en bij beurzen vind ik de meeste items en informatie. Daarnaast brengt de fanclub iedere twee maanden een speciaal ma gazine uit." „Mijn vrouw Diny vindt het gelukkig prima. Zolang ik mijn beeldjes maar zelf afstof, haha.' „In de loop der jaren heb ik een mooi netwerk opgebouwd en vriendschappen gevormd. Je komt elkaar als verzamelaars overal tegen. Mijn zoon Vincent heeft het virus ook te pakken gekre gen. Daar ben ik erg blij mee. De kleinkinderen heb ik nog niet zo ver gekregen helaas." „Op de achtergrond van de strips is vaak een soort familietoren getekend. Je ziet Jerom met zijn linkerhand de andere karakters optillen. Deze tekening heb ik als beeld gekocht. In fors formaat kan ik wel zeggen, rond de anderhalve meter groot is het beeld. Gelukkig heb ik twee kamers in het huis beschikbaar voor mijn hobby. Een voor de strips, de andere voor de beelden." „Dat valt mee gelukkig. De meeste men sen vinden het vooral leuk en snappen wat ik er zo mooi aan vind. Mijn leeftijd matcht misschien niet helemaal met de doelgroep van Suske en Wiske. Daar trek ik me niks van aan. Suske en Wiske hou den me juist jong." „De collectie zal zeker uitbreiden. Ik koop sowieso al alle nieuwe strips en beeldjes die ge maakt worden. Ik heb nog ruimte in huis over ge lukkig." Ut PAR€L IN Ut LOTUSBlOtM donderdag 4 januari 2018 GO 'Strips houden me jong Bas Dingenouts 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? W1LLY VANDERSTEEN Peter Koole met links achter hem de 'familietoren', fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39