P i 6 Rabobank zoekt toch naar een oplossing Een nieuw plafond in één dag Woningtekort groot probleem voor Zeeland Plafonds Sierlijsten Verlichting „Het is te vroeg om iets te zeggen over een oplossing, en het is niet ze ker dat we binnen enkele weken met goed nieuws kunnen komen", zegt woordvoerder Ron Kindt van Rabobank Walcheren/Noord-Be veland. „Maar wij snappen dat er in de wijk grote behoefte is aan een geldautomaat en dat er onbegrip is over de sluiting van de automaat." Per jaar werd bij die automaat 75.000 keer geld gepind; omgere kend zo'n 200 keer per dag. „Dat is inderdaad veel, ook naar landelijke maatstaven", beaamt Kindt. „Daarom kijken we ook wel of we nog iets kunnen doen in de buurt. Dat bespreken we intern met Rabo bank Nederland." We willen wel bekijken of we nog iets kunnen doen in de buurt De sluiting van de geldautomaat aan het Westerscheldeplein stuitte op protesten uit de wijk en uit de gemeenteraad. Toch heeft de Rabo bank de automaat gisteren afgeslo ten met een stalen plaat. De geldau tomaat zal ook niet meer opengaan, bevestigt Kindt. Een landelijk team van Rabobank heeft de veiligheid van de automaat beoordeeld en de risico's voor omwonenden bij een plofkraak zijn te groot, stelt de bank. „Er is wel gekeken of de loca tie veiliger gemaakt kan worden, maar het antwoord was 'nee'. Er zit nu een stalen plaat op, maar de au tomaat gaat echt weg", zegt Kindt. Naast de geldautomaat zitten twee supermarkten. Bij de Sparwas het al mogelijk om extra geld te pin nen bij het betalen de boodschap pen, en dat blijft zo. Een mobiele geldautomaat in de supermarkt komt er niet. Daarover is wel kort gesproken met Rabobank Walche ren/Noord-Beveland, maar dat is afgeketst. Bij de buren van de Aldi konden klanten tot nu toe geen extra be drag pinnen, maar daar is nu veran dering in gekomen. „Wij hebben besloten daar vanaf nu mee te be ginnen", zegt Jaco Feij. „Dat is een service aan de mensen uit de buurt en aan onze klanten." DOMBURG De Provincie Zee land zorgt ervoor dat een tekort aan woningen in 2018 het groot ste probleem is van Zeeland. Dat zei Veere's burgemeester Rob van der Zwaag in zijn nieuw jaarstoespraak. „Iedereen in Zee land ziet dat er een enorme vraag is naar woningen, huur en koop. Maar de provincie gaat uit van haar eigen statistieken." Van der Zwaag had het over de Walcherse woningbouwafspra ken, die nu opnieuw worden ge maakt met de Provincie. Van der Zwaag verwijt de Provincie 'top- down' te besturen, door normen op te leggen. De nieuwe Kustvi- sie was een voorbeeld van hori zontale democratie, zei hij: de Provincie samen met gemeen ten, inwoners, ondernemers en belangenbehartigers. „Helaas is de provincie die aanpak bij het nieuwe Omgevingsplan kwijt geraakt. Besturen is de kunst van loslaten, en vertrouwen in ge meenten, inwoners, bedrijven." De Veerenaren zijn tevreden over het Walcherse zorgloket Porthos, concludeert Van der Zwaag. „Natuurlijk waren er problemen. Maar ik hoop dat Middelburg en Vlissingen ein delijk eens goed gaan samen werken in 2018." Verder roemde hij ook de dienstverlening op het gemeentehuis. Inwoners zijn daar lovend over, zei hij. „Ik geef toe dat ondernemers verbe- terpunten zien. Maar er is bijna niemand echt ontevreden over ons." IN DE REGIO Optreden van Peetman Bingo in Het Bastion SVW-middag Ter Reede MIJN DORP, MIJN STAD Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 5 januari Zaterdag 6 januari donderdag 4 januari 2018 WA Mogelijk alternatief voor geldautomaat Rabobank Walcheren/Noord- Beveland beraadt zich op een al ternatief voor de gesloten geld automaat bij het winkelcentrum in de Stromenwijk in Middel burg. Die automaat is met in gang van vandaag dicht. Maurits Sep Middelburg Geldautomaat sluit 3 januari 2018 Deze geldautomaat sluit per 3 januari 2018. De Rabobank neemt een aantal voorzorgsmaatregelen tegen plolkraken. We houden daarbij rekening met het gevoel van veiligheid bij omwonenden. Om die reden sluit deze geldautomaat vanaf 3 januari. De dichtstbijzijnde geldautomaten vindt u hier: Rabobank, Lange Geere 3. Middelburg ING, Pottenbakkerssingel 2, Middelburg Geldautomaat sluit 3 januari. - Ron Kindt, woordvoerder Rabo Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. wÊÊ Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. MIDDELBURG Peetman geeft een optreden op zater dag 6 januari in de Drvkkery in Middel burg. Hij doet dit ter gelegenheid van de presentatie van zijn nieuwe single en vi deoclip Make It Right, die op de zelfde dag 's och tends om 10.30 uur wordt gelanceerd op SoundCloud en het YouTube kanaal van Peetman. De vi deoclip bij het num mer is gemaakt door de Middel burgse video-artist Martijn Fincke. Datum: 6 januari van 15.30 tot 16.30 uur in De Drvkkery. MIDDELBURG Op zaterdag 6 ja nuari is weer de maandelijkse bingo. De eerste ronde start om 14.30 uur. De kosten bedra gen 4,- Hiervoor krijgen deelnemers zes ronden bingo, een lot voor de lote rij en twee con sumpties. Plaats: Het Bastion, Bas tion 40. VLISSINGEN De Senioren Ver eniging Walcheren houdt maandag 8 januari een super middag in woon zorgcentrum Ter Reede. Met muziek van 'My Way'. En een verloting met prijzen. Een lot kost 1,-. Voor leden van de SVW is de mid dag gratis (op ver toon van ledenpas). Introducees: 5,- en tree. Zaal open: 13.00 uur. Middag duurt tot 16.15 uur. MIDDELBURG De Franciscusschool uit Middelburg heeft de beste tafeltennissers. De school won gisteren het Zeeuws Kampioenschap tafeltennis voor scholieren bij zowel groep 5/6 als groep 7/8. De school had ook wel een voorsprong op de concurrenten uit Hulst, Middelburg en Vlissingen. In beide winnende teams was één van de twee spelers een tafelten nisser van TTC Middelburg. Eva Kalverboer en Olie Hermsen versloegen bij groep 5/6 in de finale Kees Schreur en Faas Janse van Het Talent uit Middelburg. Mike de Nood en Sieb Koster waren in hun finale voor groep 7/8 beter dan Raf Lij- bers en Meike Verkade van de Theo Thijssenschool uit Vlis singen. Aan het kampioenschap deden in de finale 26 leerlin gen van zes scholen mee. Pepijn Vos van de Theo Thijssen school (foto) viel buiten de prijzen, foto lex de meester BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur: Inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Cinema Middelburg, vanaf 14.00 uur: Vertoning 'Draken Deuntjes' en 'C'est la Vie'; Kinderboerderij De Klepperhoeve, 14.00-15.30 uur: Knutselactiviteit voor kinderen; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00,14.00 en 15.00 uur: Rondlei dingen 'Zolderge heimen' bij Terra Maris; Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen; Museum Veere, 16.30 uur: Stads wandeling 'Veere by light'; VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; De Lammeren- burcht, 14.00 uur: Nieuwjaarsreceptie KBO. PLAFON DS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur TAFELTENNISTOERNOOI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34