Kijken naar drijvende bloempotten De Dikke Toren in Zierikzee verliest een van zijn pinakels 5 PERKPOLDER „Mijn vrouw loopt er hier om te lachen maar ik heb het hout voor de open haard mooi voor niks zitten zagen. Ik zie het nu wegdrijven, samen met de bloem potten en alles wat kan drijven." Het water steeg in Perkpolder bij het buitendijkse huis van Hein Huisman tot aan de brievenbus. Binnen hield hij het droog. „Het is gewoon vervelend maar niet de eerste keer dat ik het meemaak. We wonen hier nu veertig jaar. Het is wel een spectaculair zicht hoor als je nu naar buiten kijkt, overal water, waar je ook kijkt. Maar het mag van mij nu wel weer zakken hoor." ZIERIKZEE In Zierikzee is een pinakel van de Dikke Toren afgewaaid. De decoratieve spits belandde op het grasveld naast de uit 1454 stammende toren. De toren is eigendom van de Nationale Monumenten Organisatie (NMO). Die schakelde meteen een aannemer in om te kijken of er meer stukken van de toren los dreigden te raken en gevaar zouden kunnen opleveren voor passanten. De torenwachter die daar vrijwel dagelijks zit namens de VW, werd gevraagd de pinakel 'veilig te stellen', zodat die niet zou worden meege nomen als souvenir. Een tweede pinakel dreigde rond het middaguur ook naar beneden te komen. De omgeving van de toren werd daarom tijde lijk afgezet. donderdag 4 januari 2018 PC De buitendijkse woningen op het oude veerplein in Perkpolder zijn eilandjes geworden. Links staat het huis van de familie Huisman, fotocamileschelstraete Genieten van de wind op de Stormvloedkering, fotomarcelledavidse De afgewaaide pinakel in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema c ij*. - h De zee verovert het strand bij Breskens. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33