verder Te dikke Büttner mag van Fraser niet mee op trainingskamp 23 horst zal het niet liggen. De Feyen- oord-coach is altijd een uitgespro ken voorstander geweest van een rentree van Van Persie in de Kuip. Dat is sinds afgelopen zomer onver anderd, ondanks het feit dat de Ne derlander weinig tot niet heeft ge speeld in Turkije. Van Bronckhorst is ervan overtuigd dat Van Persie zijn team naar een hoger niveau kan brengen, zowel op het veld als daar buiten. Afgelopen zomer lukte het Fey enoord niet om de spits terug te ha len. Van Persie werd aan zijn mil joenencontract gehouden bij Fe- nerbah^e. De Turkse club weigerde mee te werken aan een transfervrij vertrek en Van Persie was boven dien volwaardig lid van de selectie van trainer Kocaman. Dat veranderde eind augustus, toen bondscoach Dick Advocaat de spits opriep voor de interland tegen ceptabel is. Uiteraard blijft Robin tot die tijd wel gewoon beschik baar, zoals hij zich ook de laatste maanden steeds professioneel heeft opgesteld bij Fener." „Wat ik zeg, er is nog geen deal. Maar we hopen natuurlijk tot een goede oplossing te komen. Dat is van beide kanten de intentie." „Ik snap wel dat mensen zo redene ren, maar we gaan voorlopig niets zeggen over welke andere club dan ook. Mochten we er met Fener- bahge uit komen, dan liggen in principe alle opties open. We ne men de tijd om daarover een goede beslissing te nemen." Aan trainer Giovanni van Bronck- Mochten we er met Fenerbah9euit komen, dan liggen alle opties open Frankrijk. Volgens Fenerbahqe had Van Persie een schouderblessure; de club wilde niet dat de voetballer zich zou melden bij Oranje. Toen Van Persie toch naar het Nederlands elftal vertrok, en prompt een knieblessure opliep na zijn invalbeurt in Parijs, raakte de spits uit de gratie bij Kocaman en de clubleiding. De Rotterdammer is al een tijdje weer fit, trainde in december ook met de spelersgroep mee, maar speelde geen wedstrij den meer. Als Feyenoord hem op tijd wil klaarstomen voor de tweede sei zoenshelft, zal het enige haast moe ten maken. De selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst vertrekt komende dinsdag op trainings kamp naar Marbella. De kwestie rond de Groesbeekse club is anders dan bij veel (top)amateurclubs die in het verle den failliet gingen en daarna in de onderste klasse opnieuw moesten beginnen. „Dit is een ingewikkelde zaak", zegt KNVB-woordvoerder Bram Groot. „Bij andere voorbeel den ging de vereniging failliet, hier gaat het om de bv waar de contract spelers onder vallen. De vereniging Achilles, die blijft bestaan, heeft de licenties voor de teams." Achilles trad in 2013 toe tot het betaalde voetbal. De club zou zich echter tijdens de topjaren bij de amateurs, met het landskampioen schap in 2012 als hoogtepunt, al in de schulden hebben gewerkt. De bv van Achilles heeft nu een schuld van zeker 3,6 miljoen euro. Het tijdperk van Alexander Bütt ner bij Vitesse loopt ten einde. De Doetinchemse back is door trainer Henk Fraser vanwege 'on professioneel gedrag' teruggezet naar het beloftenteam. Hij ont breekt volgende week op het trainingskamp van de eredivisio- nist in het Spaanse Oliva. Een breuk in de winter ligt voor de hand. Büttner (28) zit al tijden boven het vereiste vetpercentage van 10 tot 12 procent. Hij werd om die reden ook al buiten de wedstrijd selectie gehouden voor het laat ste duel van 2017, op 23 december in Eindhoven tegen PSV (2-1). Büttner heeft tijdens de winter stop geen vorderingen gemaakt, zo bleek uit metingen van de club gisterochtend, vlak voor de eerste training na de winterstop. Büttner heeft zo het diepte punt in zijn carrière bereikt. De oud-speler van Manchester Uni ted keerde in januari van het vo rig jaar terug bij Vitesse om zijn loopbaan nieuw leven in te bla zen, na een mislukt avontuur bij Dinamo Moskou in Rusland. Hij kwam veel te zwaar terug in Arn hem. Een individueel pro gramma van fysieke trainer Jur- gen Seegers, die Büttner nog kende van zijn tijd bij Ander- lecht, leek daarna zijn vruchten af te werpen. Nu lijkt Büttner terug bij af. „Alex is niet trainingsfit, zo heb ben de tests uitgewezen", legt trainer Fraser uit. „We hebben allerlei apparatuur om dat te me ten. Over de oorzaak van zijn probleem praat ik niet. Alleen dat hij niet mee kan met de groep op dit moment, dat hij te kwetsbaar is voor blessures. We zullen er al les aan doen om hem fit te krij gen, maar hebben daar geen ruimte voor op het trainings kamp. We willen op een bepaald niveau trainen." Het besluit om hem terug te zetten, is bij Büttner hard aange komen, stelt belangenbehartiger Aleksandar Bursac. „Hij was net Hij kan niet mee met de groep op dit moment, is te kwetsbaar voor blessures zo verbaasd als ik", vertelt de zaakwaarnemer. „De trainer vindt dat Alex zich niet aan de af spraken heeft gehouden. De jon gens zijn tien dagen vrij geweest, dan kan het dat hij iets zwaarder is dan anderen. Ik vind het bij zonder dat hij niet mee mag op trainingskamp én uit de selectie is gezet. Dat zijn twee straffen. Daarmee lijkt het alsof Vitesse aanstuurt op een breuk." Voor Büttner zijn er geen ex cuses, stelt Fraser. Ook al is de Achterhoeker een kind van de club en één van de topverdieners. De coach beschikt bij Vitesse met Arnold Kruiswijk en Lassana Faye over twee alternatieven op de linkervleugel. Op de slotdag van de zomerse transferperiode flirtte Büttner nog met een overstap naar PSV. Mogelijk is die transfer nu wel een optie, zegt Bursac. „Ik moet navragen of PSV nog geïnteres seerd is." donderdag 4 januari 2018 GO Feyenoord Maar er is toch feitelijk geen weg meer terug nu? Dat maakt de weg vrij voor een terugkeer bij Feyenoord. - Kees Vos (zaakwaarnemer) Sportpark De Heikant, thuishaven van Achilles'29. De club hoopt ondanks een faillissement in de tweede divisie te blijven, foto proshots Henk Fraser heeft Alexander Büttner bij Vitesse uit de selec tie gezet. De Doetinchemmer heeft een te hoog vetpercen tage. Hij moet afvallen bij de beloften. Lex Lammers Dominique Pichel Arnhem -Henk Fraser Binnenkort team genoten? Robin van Persie en Karim El Ahmadi in duel bij Feyenoord- Fenerbahcein de Europa League in 2016. FOTO PIM RAS Alexander Büttner kwam met een te hoog vetper centage terug bij Vitesse. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23