Failliet Achilles'29 wil toch 22 olécatn VAN PERSIE VERTREK UIT ISTANBOEL DICHTBIJ Robin van Persie is dicht bijeen definitief vertrek uit Istanboel. Zijn zaakwaarnemer hoopt het contract met Fenerbahge op korte termijn te kunnen ontbinden. De weg naar Feyenoord ligt daarmee open. 'Frenkiede Jong speelt op een dag bij Barga of Real' Kort Haase moeizaam verder Robin Haase (foto) heeft zich ten koste van Nicolas Jarry geplaatst voor de kwartfinales van het Maharashtra Open in Pune in India. Hij versloeg de Chileen in een partij die ruim twee uur duurde met 3-6 7-6 (5) 7-5. Haase speelt in de kwartfinale tegen de Fransman Benoït Paire. Braafheid weg bij Utrecht Edson Braafheid is per direct vertrokken bij FC Utrecht. De 34-jarige verdediger is door de ontbinding van zijn contract vrij om te verhuizen naar de Verenigde Staten, waar zijn vrouw vandaan komt. De verbintenis van Braafheid, die in 2010 de WK-finale speelde met Oranje, liep nog door tot het einde van de competitie. Twente test El Hamdaoui Mounir El Hamdaoui (foto) traint deze week mee bij Jong FC Twente. De 33-jarige aanvaller, die eerder voor onder meer AZ en Ajax uitkwam, krijgt binnen enkele dagen te horen of er een toekomst voor hem is bij de club uit Enschede. Knegt, Schulting testen pak Tv-geld Halep Shiffrin maar de relatie tussen beiden was al langer bekoeld. Gisteren werd Van Persie in over leg 'vrijgesteld van werkzaamhe den' bij Fenerbahge, in afwachting van de onderhandelingen over de verdere afwikkeling. Zijn zaak waarnemer Kees Vos reist een de zer dagen naar Istanboel om met de clubleiding van 'Fener' tot een fi nancieel akkoord te komen. Het contract van Van Persie loopt for meel nog een halfjaar door. Kees Vos: „In theorie kan dat nog steeds, er is nog geen akkoord. Maar het klopt wel dat Robin voorlopig is vrijgesteld van werkzaamheden, zoals dat heet. We gaan snel met de clubdirectie in gesprek over een op lossing die voor beide partijen ac- De breuk zat er al een tijdje aan te komen. Robin van Persie maakte de laatste weken slechts één keer deel uit van de wedstrijdselectie van Fe nerbahge, terwijl de Rotterdammer sinds november weer volledig fit is. Steeds vaker sijpelden er al ge ruchten en roddels richting de Turkse media, zeer vermoedelijk bedoeld om de Nederlander in een dubieus daglicht te stellen en zo een vertrek te forceren. Trainer Ay- kut Kocaman liet Van Persie de laat ste weken wel volledig meetrainen, Sjinkie Knegt en Suzanne Schulting hebben in Thialf een nieuw, interactief pak getest. Het Samsung SmartSuit staat in verbinding met de smartphone van bondscoach Jeroen Otter, die zo nauwkeurig kan zien of zijn shorttrackers diep genoeg zitten. Otter kan met één druk op de knop een trilling verstu ren, die de rijder direct voelt op de pols. Zo kan de rijder zijn houding snel aanpassen. Flitsen Quote van de dag Bestuurslid Elrie Bakker-Derks stelt dat Achilles'29 in de tweede di visie wil blijven. Dat zal dan met een nieuwe spelersgroep moeten, want de voetballers waren gisteren duidelijk. Aanvoerder Boy van de Beek liet namens de selectie weten dat de meeste spelers 'er helemaal klaar mee zijn en niet meer voor de club willen uitkomen'. Zij willen op zoek naar een andere club, nadat gisteren bekend werd dat de recht bank in Zutphen op verzoek van de Belastingdienst het faillissement heeft uitgesproken over de bv waar de contractspelers onder vallen. Voor de fiscus was de maat vol: Achilles heeft een schuld van 400.000 euro bij de Belasting dienst. Ook heeft het personeel - spelers en stafleden - nog salaris te goed en zijn er andere crediteuren. Achilles kan tot volgende week woensdag in beroep tegen de fail lissementsuitspraak. „Dit is een inktzwarte dag", zei trainer Eric Meijers gistermiddag, voorafgaand aan een bijeenkomst waar spelers en ander personeel werden bijgepraat door curator Coen Houtman en Bakker-Derks, de enig overgebleven bestuurder van Achilles. „Niemand in de groep heeft nog zin om voor Achilles te voetballen. Voor ons is het over", zei aanvoerder Van de Beek ten overvloede. Volgens de spelers moet er 'heel wat' gebeuren willen ze volgende week zaterdag bij de competitieherstart aantreden tegen FC Lienden. Die wedstrijd staat voorlopig nog op het programma, want het team in de tweede divisie én de beloften- ploeg in de hoofdklasse zijn nog niet door de KNVB uit de competi tie gehaald. De kans bestaat zelfs dat beide ploegen ook na een defi nitief faillissement in die klasse blijven, als Achilles een doorstart kan maken. donderdag 4 januari 2018 GO TENNIS VOETBAL VOETBAL SHORTTRACK Barcelona heeft vorig sei zoen 146 mil joen euro aan televisiegeld ontvangen. De huidige koplo per in Spanje kreeg zeven miljoen meer dan Real Ma drid, dat voor het eerst sinds 2012 kampioen werd in de Pri- mera División. 1 Simona Halep begint over an derhalve week aan de Austra- lian Open als nummer één van de wereld. Ze bereikte gisteren de kwartfinale in Shenzhen en is niet meer in te halen. Weg open voor Is er nog enige kans dat Robin na de winterstop in het shirt van Fenerbahge speelt? Sjoerd Mossou Rotterdam Een jonge Van Persie als Feyen- oorder in 2003. fotoanp Skister Mikaela Shiffrin won gisteren in Za greb haar ze vende wereld bekerwedstrijd van het sei zoen. Ze was de beste op de slalom, voor de Zwitserse Hol- dener. Excelsior voegt waterpolo-bondscoach Robin van Galen als technisch bestuurder toe aan de leiding van de club. Van Galen wordt vanaf 1 juli volwaardig lid van het be stuur, tot die tijd is hij adviseur. De komst van Nicolas Tagliafico naar Ajax lijkt een kwestie van tijd. Argentijnse media publiceerden gisteren foto's van de speler op het vliegveld, waarbij wordt gemeld dat hij op weg is naar Nederland. - Ryan Thomas (PEC) over zijn talentvolle collega van Ajax O Q. (O Achilles'29 is failliet. Of de Groesbeekse club daarmee uit de tweede divisie verdwijnt, is de vraag. Curator Coen Hout man onderzoekt de mogelijkhe den voor een doorstart. Thed Maas Sjors Moolenaar Walter Nieuwkamp Groesbeek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22