,V- -G 44 mm ZO MER 2018 corendon nl 21 'X ©02375106 06® Nog vijf weken en dan beginnen de Olympische Winterspelen in Pyeong- chang in Zuid-Korea. „Er is niets mis met de sportjournalistiek in Neder land, maar wij zoeken een andere in valshoek of insteek. Wij zijn van de voorpret, gaan opwarmen voor de Spelen, zeg maar de amuse van het hoofdgerecht", glimlacht Erik Dijkstra. „En die smaakt in goede restaurants vaak lekkerder dan de hoofdmaaltijd", knipoogt hij. Dijkstra: „Allereerst die van Guus Hiddink, die in Zuid-Korea nog steeds een halfgod is. We zijn bij hem langs geweest voor tips en trucs, handig voor fans die daar naartoe gaan. Wat moet je wel en niet doen." „Altijd beleefd blijven, dingen met twee handen aanpakken, en niet zomaar beginnen met eten of drinken als je in gezelschap bent van ouderen, want zij zijn namelijk de baas in Zuid-Korea. Guus vertelde dat Park Ji-sung, toch niet zo'n kleine spe ler, weieens alleen op het doel afging, maar eerst even keek of er niet een oudere teamgenoot mee naar voren was gekomen om die bal alsnog af te ge ven. Moest hij eruit rammen, zei hij. Frank en ik zijn trouwens zeifin Pyeongchang geweest. We hebben daar het schaatskaraoke geïntroduceerd." „In Korea zijn ze gek van karaoke, maar weten ze weinig van schaatsen. Wij hebben vijf beroemde fragmenten meegenomen. Van de wissel van Sven Kramer tot de Elfstedentocht van 1997 en de gou den medailles van Yvonne van Gennip." „Laten vertalen in het Koreaans en een karaokebar ingedoken. Het leverde hilarische beelden op. Moet je je voorstellen dat Koreanen tussen de nummers van Elvis Presley keihard 'Hilbert, je moet nog een rondje' stonden te zingen. Leerden ze tegelijkertijd iets van onze staatsgeschiede nis." In Korea zijn ze gek van karaoke, maar weten ze weinig van schaatsen „Nee, zij zijn voor deze gelegenheid vervangen door Mark Tuitert, Kjeld Nuis en Dai Dai Ntab. Zij bespreken echt allerlei soorten onderwerpen. Het meest opvallende: de discussie over wie de beste schaatser aller tijden is. Frank, Mark Tuitert en ik zeiden meteen: Sven Kramer, maar Kjeld Nuis en Dai Dai Ntab noemden Shani Davis." „Zij houden niet van die lange afstanden, gaan dan liever netflixen, terwijl Shani Davis wereldkampi oen sprint en allround was én lange tijd ook we reldrecordhouder was op de 1500 meter. Over de besten gesproken, we hebben een item over Marcel Hirscher, de beste skiër ter wereld. Die jongen is zo groot. Een soort Oostenrijkse combi van Arjen Robben en Wesley Sneijder, maar dan op ski's." „Hij heeft een Nederlandse moeder. Ze is begin jaren 80 op skivakantie geweest naar Oostenrijk. Kreeg onderweg autopech, werd geholpen door een knappe ski-instructeur met wie ze een relatie kreeg en twee kinderen. En een daarvan is nu 25,26 jaar later de beste van de wereld." „Nou, hij heeft de Nederlandse directheid, waar mensen in het buitenland nogal eens van schrik ken. Maar de mooiste opmerking komt van zijn vader. Die zegt dat Marcel een Nederlandse kont heeft. Beetje dikkig, maar ach, skiërs hoeven in te genstelling tot wielrenners niet bergop, maar eraf, dus dat schijnt helemaal niet erg te zijn." \Ao.o.sV' Aegean View Aqua Resort All Inclusive v.a. €563 l m v a €1879 v.a. €499 v.a. €649 v.a. €2659 WÊM L donderdag 4 januari 2018 GO Opwarmen voor Winterspelen met schaatskaraoke Dennis Jansen Welke smaken kent deze amuse? Wat was het antwoord? ■4 Frank Evenblij (links) en Erik Dijkstra. FOTO BNNVARA Schaatskaraoke? En toen? Zijn de bardames uit Bureau Sport ook weer te zien? —Erik Dijkstra ■4 Frank Evenblij (links) en Erik Dijkstra gingen sfeer proeven in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang, waar de Olympische Winterspelen plaatsvinden, foto bnnvara Want? Wat komen we van hem te weten? Waar zitten zijn Nederlandse genen? Bureau Korea, 21.50 uur, NPO 3 LAATSTE DAG Vertrek april Relaxen op Griekenland Kos Vertrek meivakantie f 4* Meivakantie 2 vol\A Vertrek juni juli augustus Vertrek zomervakantie 2 votw. 2 kind. Meerdere waterglijbanen watertoestellen Aegean View heeft een prachtig uitzicht Ruime kamers in bungalowstijl Zelfgemaakte producten uit eigen boerderij Gevarieerd animatieprogramma voor jong oud zoals waterspellen liveshows Gratis wifi in de lobbg Beoordeeld met een 7.9 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De nieuwjaarskorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden. corendon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21