Veel overlast, maar schade aan auto's en huizen valt mee ppMI Uit Thuis r De eerste storm van 2018 heeft gisteren voor veel overlast en schade gezorgd. Alle vijf Nederlandse stormvloedkeringen werden gesloten. Dat is nog nooit eerder gebeurd. De schade aan auto's en woonhui zen valt best mee volgens verzeke raar ZLM. Zo'n 150 Zeeuwen meld den een stormschade. Een felle buienlijn trok gisteren over Zeeland. Het KNMI kondigde er code geel voor af. Langs de Zeeuwse kust stond korte tijd windkracht 9 en in Vlissingen zelfs even windkracht 11, zeer zware storm. De windstoot van 141 kilo meter per uur, die gisteren in alle vroegte werd gemeten in Vlissin gen, is 'zeer bijzonder', aldus weer bureau Weeronline. Sinds 1983 werd niet zo'n zware windstoot ge meten. Waterschap Scheldestromen stelde voor heel Zeeland dijkbewa king in vanwege de combinatie van springtij en de storm. Ook sloten de 62 schuiven van de stormvloedke ring. Het was de 29ste keer dat de kering sloot, sinds de opening in 1986. Uniek was dat ook de Hartel- kering, Maeslantkering, Holland- sche IJsselkering en de Balgstuw Ramspol dicht gingen. Het water bereikte in Vlissingen om 15.00 uur het hoogste punt: 3,60 meter boven NAP. De hele dag zorgde de storm voor narigheid. Het treinverkeer tussen Bergen op Zoom en Roosendaal en Roosendaal en Breda raakte ge stremd door bomen op het spoor. De Panoramaweg in Westkapelle werd afgesloten en auto's met aan hangers mochten enige tijd de Oos- terscheldekering niet meer op. De ANWB meldde dat de weg over de kering was afgesloten voor alle ver keer, maar dat klopte niet. De storm zorgde ook voor schade. Bij voetbalclub Jong Ambon in Mid delburg waaide het dak van het clubgebouw. Voorzitter Meivin Te- lussa is vooral opgelucht dat er nie mand gewond is geraakt, al is hij wel In Vlissingen werd de hardste windstoot van het land gemeten: 141 kilometer per uur geschrokken van de enorme ravage. „Zo wil je 2018 niet beginnen." In Zierikzee rukte de storm een gevel van een woning aan de Bagij- nestraat. De stenen kwamen terecht op een auto. Ook waaide in Zierik zee een pinakel van de Dikke Toren af. De decoratieve spits belandde op het grasveld naast de uit 1454 stam mende toren. In Vlissingen waaiden stukken dakbeplating van de Ma chinefabriek en werd de Willem Ruysstraat afgesloten voor verkeer. Her en der rukte de brandweer uit vanwege schade of hoogwater. Toch betekende de harde wind niet al leen ellende. Veel mensen zochten de wind juist op om te genieten, on der meer op de Boulevard van Vlis singen en bij de Oosterscheldeke- ring. Vandaag kan het ook nog hard waaien. Volgens Weeronline wak kert de wind in de tweede helft van de middag en in de avond weer flink aan. Er is kans op zware windstoten van 75 tot 90 kilometer per uur. P4 en ZEELAND 2 t/m 5 Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA SM. I Storm geselt Zeeland Jeffrey Kutterink Vlissingen Kalmer weer donderdag 4 januari 2018 pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws 11°C Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1