u 12 Leukemiepatiënt Justin (9) uit Zevenhoven werd een beroemd heid door zijn actie voor Stichting Kanjer Wens. Die maakte van de rit naar zijn laatste chemo een feestje. Fietsenmaker krijgt boete Palestijnen woest om Trumps dreigement over beëindigen steun Twee jaar lang hield levensbedrei gende acute lymfatische leukemie Justin Hoogervorst en zijn familie in zijn greep. 93 keer moest hij naar het AMC in Amsterdam om een chemo- kuur te ondergaan, met tussendoor nog allerlei onderzoeken en nare beenmerg- en ruggenmergpuncties. Een meterslange veelkleurige Kan jerkralenketting herinnert aan alle bezoekjes. Ondanks zijn ziekte begon Justin vorig jaar met het inzamelen van mobieltjes en printercartridges voor Stichting Kanjer Wens uit Almere, die wensen van doodzieke kinderen vervult. De actie heeft inmiddels 1.500 euro opgebracht. „En er komt nog 400 euro aan", zegt Justins moe der Sansiaray. „Er komen nog altijd mobieltjes binnen en we gaan er ook gewoon mee door." Hoewel Justin al een jaar 'schoon' is, moest hij doorgaan met chemo's. Gisteren was de laatste keer. Peter Visser van Stichting Kanjer Wens vond dat Justin nu zelf maar eens een vip-behandeling moest krijgen. Klokslag 10.00 uur stond er een witte limousine voor de deur, groot genoeg voor vader Gerard, moeder Sansiaray, zijn broertjes Keivin en Robin en vriendje Dave. Twee politieauto's begeleidden de limo over de snelweg naar het AMC. „Het was geweldig", vertelt Sansiary na afloop. Justin is nog altijd sprake loos, dus zij doet het verhaal. „De po- Het was geweldig. De sirenes stonden aan en we mochten door rood rijden litieauto's zetten hun sirenes aan en we mochten door rood rijden. Op de snelweg moest iedereen de vijfde baan vrijmaken, zodat wij met 140 kilometer konden doorrijden." Ook in het ziekenhuis was het feest. Speciaal voor Justin waren Ton en Hanny Veerkamp, beter bekend als 'de Veerkampjes' naar het AMC gekomen en Justin had cadeautjes voor de dokters en verpleegkundigen die hem hebben begeleid. „Wat ook leuk was", vertelt Sansiaray, „is dat Dave mee naar binnen mocht toen Justin de chemo kreeg. Dave heeft zijn hand vastgehouden. Toen heb ben we spontaan bedacht dat ze maar moesten trouwen. Dat hebben we met mijn trouwring gedaan. Ze von den het leuk, maar ze wilden niet zoenen." Sansiaray vertelt dat het gezinsle ven te lijden heeft gehad onder Jus tins ziekte. „Het was zwaar. Justin moet nu nog drie maanden medicij nen slikken om zijn weerstand te verhogen, maar we hoeven pas over zes weken terug om bloed te prikken. Justin gaat weer naar school en mag voetballen en fietsen. We krijgen eindelijk weer een normaal leven." GRONINGEN Een fietsen maker uit Groningen heeft een boete gekregen, omdat hij zich niet aan de ruimere ope ningstijden van het winkel centrum houdt, zoals op koopavonden en zondagen. De man, met een winkel in Paddepoel, hield zich niet aan de regels van de Vereniging van Eigenaren van dat win kelcentrum. De VvE spande een zaak aan. De rechtbank in Groningen bepaalde gisteren dat de man boetes van ruim 23.000 euro moet betalen. In de VvE was afgesproken dat de openingstijden in het winkelcentrum verruimd zouden worden op donder dag, zaterdag en zondag. De Groningse fietsenmaker hield zich daar niet aan en wilde uit de VvE stappen. De recht bank concludeert dat hij het lidmaatschap mag opzeggen, maar niet met onmiddellijke ingang. Tot die tijd moet hij zich houden aan de verplich tingen van het lidmaatschap. „Jeruzalem is niet te koop", aldus een woedende woordvoerder van de Palestijnse president Mahmoud Abbas. De Verenigde Staten kondigden dinsdag aan ruim 211 miljoen euro aan hulp aan Pakistan in te trekken, omdat het land volgens Washing ton niet volledig meewerkt aan de strijd tegen terrorisme. 'Pakistan is niet het enige land waar we miljarden dollars voor niets aan betalen. Zo geven we jaar lijks honderden miljoenen aan de Palestijnen, maar we krijgen daar geen waardering of respect voor te rug', tweette Trump. Trump riep bij de Palestijnen veel weerstand op door Jeruzalem te er kennen als hoofdstad van Israël. „We hebben Jeruzalem, het lastig ste punt, van tafel geschoven, maar we moeten nu gaan praten over vrede. De Palestijnen willen dat niet meer. Waarom zouden wij dan in de toekomst zo veel geld aan hen spenderen?" Onderhandelen De zegsman van Abbas stelde op zijn beurt dat de Palestijnen wel degelijk bereid zijn te onderhande len, maar dat het uitgangspunt moet zijn dat een Palestijnse staat wordt opgericht binnen de grenzen van 1967. Als Washington graag vrede wil, moet het volgens de zegsman tegemoetkomen aan die Palestijnse wens. Uit Amerikaanse overheidscijfers blijkt dat de VS het afgelopen de cennium gemiddeld zo'n 400 mil- joen dollar per jaar uittrok voor eco nomische steun aan de Palestijnen. Dat geld ging onder meer naar het Palestijnse bestuur van Abbas en projecten van het Amerikaanse agentschap voor ontwikkelings hulp (Usaid). RELLEN donderdag 4 januari 2018 GO Justin als vip naar laatste chemo Leny van den Belt Zevenhoven/Amsterdam T Justin mocht in stijl naar het zieken huis, samen met zijn broers en vriendje. FOTO'S MARLIES WESSELS Moeder Sansiary 'Jeruzalem is niet te koop' Palestijnse leiders reageren furi eus op de dreigementen van Donald Trump. De Amerikaanse president waarschuwde hen dat hij de geldkraan naar het Pales tijnse bestuur zal dichtdraaien. ANP Washington A De Palestijnse president Mahmoud Abbas. fotoepa Het Israëlische leger heeft bij rellen nabij de plaats Ra- mallah een 17-jarige Pales tijn doodgeschoten. De man zou de indruk hebben ge wekt een vuurwapen bij zich te hebben waarna de mili tairen op hem schoten, aldus een verklaring van het leger. Volgens Palestijnse hulpver leners was de jongen ge raakt in het hoofd. Bij de ge vechten waren enkele tien tallen Palestijnen betrokken. Sinds de erkenning door de Amerikaanse president Donald Trump van Jeruza lem als hoofdstad van Is raël, komt het steeds tot soms bloedige confronta ties tussen de Palestijnen en het Israëlische leger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12