II Held na aanslag blijkt dief EUWS 11 President breekt met rechtse nationalist na pijnlijke onthullingen in boek Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Kassa korting Pikante onthullingen over de Ame rikaanse president en oorlog in de eigen gelederen. Donald Trump breekt op venijnige wijze met zijn omstreden voormalig campagne manager Steve Bannon. Bannon, meldt Trump in een verklaring, 'heeft niets met mij of mijn presidentschap te maken. Toen hij is ontslagen, raakte hij niet alleen zijn baan kwijt, maar ook zijn verstand.' Trump is woest om uitspraken die Bannon doet in een deze week te verschijnen boek van journalist Michael Wolff, Fire and Fury. Hij omschrijft daarin onder meer een ontmoeting tussen Donald Trump junior en een Russische advocaat die zei contacten in het Kremlin te hebben als 'hoogverraad' en 'onpa triottisch'. De zoon van toenmalig presidentskandidaat Trump hoopte belastende informatie over oppo nent Hillary Clinton te krijgen. Bannon erkent daarmee dat het onderzoek van een speciaal aankla ger naar onoorbare samenwerking tussen Team-Trump en de Russi sche overheid niet zomaar een 'heksenjacht' is, zoals Trump dat zelf voorspiegelt. „Ze gaan Don ju nior kraken als een ei op de natio nale tv", zegt Bannon. Bovendien voorspelt hij dat Trumps schoon zoon Jared Kushner in de proble- overwinning. Hij drukte met zijn provocatieve, populistische stijl een stempel op de campagne en kreeg als voornaamste politiek strateeg een hoge positie in het Witte Huis. Hij mocht zelfs, tegen de gewoonte in, aanwezig zijn bij vergaderingen van de Nationale Veiligheidsraad, waarin de ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken buitenland beleid en oorlogsvraagstukken be spreken. In augustus vorig jaar moest Steve Bannon het veld ruimen, maar nog altijd hield hij contact met Trump. Daar lijkt nu voorals nog een einde aan te komen. In zijn boek stelt Michael Wolff op basis van honderden interviews onder meer dat Trump en zijn team de verkiezingen van 2016 helemaal niet wilden winnen. Het ging Do nald Trump om de roem. Hij zou zijn vrouw Melania hebben verze kerd dat hij heus geen president werd. Een spook „Verliezen was winnen", schrijft Wolff. Toen tot Trump doordrong dat hij wel degelijk tot president werd gekozen, oogde hij alsof hij een spook had gezien. „Melania was in tranen - en niet van geluk." Wolffs verhaal is niet onomstre den. Zo bestrijdt Tom Barrack, een vriend van Trump, dat hij een door Wolff geciteerde uitspraak heeft gedaan. „Hij is niet alleen gek, hij is dom", zou hij over Trump hebben gezegd. De quote is 'geheel en al on waar', stelt Barrack nu. Het Witte Huis doet zijn best de publicatie in diskrediet te brengen Woordvoerder Sarah Sanders noemt het boek 'waardeloze tabloid fictie'. „Dit boek staat vol valse, misleidende getuigenissen van in dividuen die geen toegang of in vloed in het Witte Huis hebben." En een woordvoerder voor First Lady Melania Trump stelt: „Het boek zal duidelijk verkocht worden in de koopjeshoek." men zal komen vanwege financiële malversaties die de aandacht van de speciaal aanklager hebben. Voor Trump betekenen de uitha len naar zijn familie het einde van zijn relatie met Bannon. De uitge sproken rechtse nationalist werd gezien als de architect van Trumps Ze gaan Don junior kraken als een ei op de nationale tv MANCHESTER De dakloze man die een heldenstatus kreeg na de terreuraanslag in Man chester, begin vorig jaar, blijkt een gewond slachtoffer te heb ben bestolen. De 33-jarige Chris Parker bekende dat hij onder meer een portefeuille en een iPhone meenam. Parker kreeg na de bloedige aanslag bij de Manchester Arena de bijnaam Homeless Hero (Dak loze Held). Hij zou zich hebben ontfermd over gewonde slacht offers. De man was vaker te vin den bij de concertzaal na afloop van een concert, om te bedelen bij vertrekkend publiek. Sympathisanten doneerden na berichten over zijn hulp tien duizenden ponden om hem een beter te leven te bezorgen. Daar naast kreeg de man weer contact met zijn moeder. Uit camerabeelden bleek ech ter dat hij de tas doorzoekt van een gewonde vrouw. neemt je mee December k 2018 k tot 175,p-p donderdag 4 januari 2018 GO Bannon en Trump: het is uit De Amerikaanse president is woest op zijn vroegere vertrou weling Steve Bannon. Trumps campagnemanager deed een aantal uitspraken in een nieuw boek die bijzonder slecht vielen in het Witte Huis. Karlijn van Houwelingen New York Steve Ban non (r) was Donald Trumps steun en toeverlaat gedurende de eerste maan den in het Witte Huis. FOTO AFP - Steve Bannon Boek nu met kassakorting een boeiende groepsreis of een privéreis met z'n tweeën, met familie of vrienden naar Costa Rica. Alle reizen zijn flexibel aanpasbaar. Hoogtepunten van Costa Rica Groepsreis 16 dagen, al vanaf Ontdek het 'groene paradijs', waar je Natuur met een hoofdletter schrijft Family Fun Costa Rica Privéreis 15 dagen, al vanaf Een roadtrip langs alle hoogtepunten voor avonturiers van alle leeftijden Costa Rica van Kust naar Kust per4WD Privéreis 15 dagen, al vanaf Tropische regenwouden, prachtige stranden en indrukwekkende flora en fauna Costa Rica Compleet Privéreis 17 dagen, al vanaf Verken het groene paradijs in Midden- Amerika met een comfortabele huurauto Het Beste van Costa Rica Privéreis 21 dagen, al vanaf In 3 weken alle highlights en de over weldigende schoonheid ontdekken Volop inspiratie en veel meer (Costa Rica) reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Vertrek t/m neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11