'Maak je dromen waar, begin met ze op te schrijven' 6 Halve ton per jaar niet haalbaar s Het bedrag dat wél jaarlijks wordt uitgespaard kan volledig worden toegeschreven aan het sluiten van 't Trefpunt in Yerseke. Door een ge ringe investering in multifunctio neel centrum Tehaere konden de gebruikers daar naartoe verkassen. Het sluiten van dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke bleek geen haalbare kaart. Onderzoek wees uit dat het onderbrengen van de dorp- huisfunctie in het nieuwe gebouw van Ter Weel duurder was dan de exploitatie en de huisvestingskos ten van het bestaande gebouw. De gemeente gaat dit jaar nog wel een nieuwe poging ondernemen om de exploitatie van dorpshuis De Meiboom bij een stichting onder te brengen. In alle andere kernen is De Meiboom komt wellicht toch nog onder een stichting te vallen. dat al het geval, maar in Krabben dijke is het tot nu toe niet gelukt. Sinds vorig jaar is wel een klank bordgroep van gebruikers actief. Deze denkt mee over allerlei zaken die het dorpshuis betreffen. De groep heeft aangegeven dat ze be reid is te onderzoeken of ze een stichting kan oprichten. Daar moet later in het jaar meer duidelijkheid over komen. Het college hoopt in de toekomst nog wel wat te kunnen besparen op de energiekosten van de verschil lende dorpshuizen. Een onder zoekbureau heeft voor allemaal een energiescan gemaakt. De aanbeve lingen worden momenteel onder zocht op de technische en financiële haalbaarheid. B en W gaan ervan uit dat besparingen mo gelijk zijn, waardoor de subsidies aan de dorpshuizen in de toekomst omlaag kunnen. Het gezamenlijk inkopen van energie lijkt geen voordeel op te leveren. De ge meente biedt wel hulp aan dorps huisbesturen die willen overstap pen naar een goedkopere energiele verancier. De gemeenteraad bespreekt het onderwerp in de vergadering van komende dinsdag. Deze begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. Uit een vliegtuig springen. Een trektocht maken door Australië. Of op de racefiets alle Alpencols bedwingen. Steeds meer mensen hebben een bucket- list, een lijst met dingen die ze nog graag eens willen doen. Vaak blijft het bij dromen. „Je moet denken in mogelijkhe den", zegt Paulien van 't West einde. Via Facebook en tijdens in spiratiesessies wil ze mensen inspi reren en helpen bij het naleven van hun dromen. Ze heeft ook een gra tis e-book geschreven met succes verhalen van vrienden. Zelf verhuurde ze haar huis aan een expat, die tijdelijke woon ruimte zocht, en ging op reis. Zo kon ze de hypotheek blijven beta len. „Ik wil achteraf geen spijt heb ben van wat ik niet heb gedaan." Misschien herken je het wel. Vrienden die op wereldreis gaan. Hun huis verkopen, baan opzeggen en gewoon gaan. Dagelijks word je op Facebook geconfronteerd met de prachtige plaatjes die ze schieten. Van Inca-stad Machu Picchu in Peru tot het Great Barrier Reefin Australië. Een nieuw jaar, nieuwe kansen. Tijd voor het maken van nieuwe plannen. Geef me een vel papier en een pen en binnen een half uur heb ik een A4'tje vol met dingen die ik nog graag een keer wil doen. Zoals een roadtrip maken door Amerika en het behalen van een wielerlicentie zodat ik wed strijd kan fietsen. Dit jaar kon ik de Mont Ventoux en de strandrace Hoek van Holland - Den Helder af- vinken. Toch staan er nog genoeg plannen op het lijstje waar het maar niet van komt. Het naleven van dromen is vaak lastig. Want werk, een partner, hypotheek en voldoende tijd houden me tegen. Bedenken waarom het allemaal Ik wil achteraf geen spijt hebben van wat ik niet heb gedaan niet kan is misschien nog wel makkelijker dan een manier ver zinnen zodat het wel lukt. Bij Pau lien kwam het besef dat 'je niet moet wachten tot later' toen haar vader plotseling overleed. „Kort na het overlijden ging er bij mijn moeder een knop om. Ze begon van alles te ondernemen. Boekte reizen en ging er op uit. Pas kwam het besef dat ze maar een leven heeft." Sindsdien jaagt Paulien haar dromen achterna. Vliegen in een luchtballon, het besturen van een raceauto en met de kinderen op safari in Zuid-Afrika. Paulien kan ze afstrepen. „Die momenten zijn onbetaalbaar en blijven je een leven lang bij. Daar geniet ik nu nog van." Een bucketlist hoeft volgens Van 't Westeinde echt niet vol te staan met spectaculaire activiteiten, zo als uit een vliegtuig springen. „Dat denken veel mensen. Maar dat is onzin. Op je lijstje kan ook het hebben van een groot gezin staan. Of zoiets simpels als ontbijten in de tuin." IN DE REGIO Lezing in Kortgene Kunst Zien en Beleven MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 3 januari 2018 BB Besparen is lastig op dorpshuizen Het gaat niet lukken om een halve ton per jaar te bezuinigen op de dorpshuizen in Reimers- waal. Er is een besparing van 34.000 euro gerealiseerd, maar verder komt de gemeente niet. Het college stelt de raad voor om het er verder bij te laten zit ten. Rob Paardekam Kruiningen Timo van de Kasteele 's-Heer Abtskerke Paulien van 't Westeinde geeft inspiratiesessies, foto rob van eekelen -Paulien van 't Westeinde Wie inspiratie wil opdoen kan op bucketlistafstrepen.nl het gratis e-book lezen. Belangstellenden zijn donderdag 11 januari wel kom in koffiebar Shine in Goes. KORTGENE In Centrum Many- path in Kortgene wordt op zaterdag 6 januari een lezing gegeven over Het Kennis Boek. In Nederland en in veertig landen komen mensen in groepjes bij elkaar om het boek te be studeren. Zij doen dit voor hun eigen spirituele ontwikke ling maar ook om het collectieve be wustzijn te verho gen. De hoogfrequente energie die op de tekst is geladen, speelt hierin een belangrijke rol. De lezing is gratis, inclusief drie hoofd stukken voor thuis. De aanvang is om 14.00 uur. Aanmel den kan via 06-49645026 of liesbethdegroot@ outlook.com. ELLEWOUTSDIJK 'Zien en Beleven' is de nieuwe tentoon stelling in 't Kerkje van Ellesdiek in El- lewoutsdijk. Zater dagmiddag 6 ja nuari wordt de ex positie met werken van Anneke Kole- Burger (foto) uit Kapelle geopend. Lukkie Nederhoed opent de tentoon stelling en Duo Da Capo, bestaande uit fluitiste Ciska Zuurveld en har piste Renske Breeman, verzorgt de muzikale omlijs ting. De openings middag begint om 14.30 uur. Toegang is gratis. Meer in formatie: 0113 - 35 13 17, kerkje@elles- diek.nl of www. kerkje-ellesdiek.nl. ABUSIEVELIJK STOND GIS TEREN DE AGENDA VAN VANDAAG IN DE KRANT HIERONDER NOGMAALS DE AGENDA VAN VANDAAG COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: maritieme leestafel in GalleryMaritime. Gezamenlijk mari tieme boeken en tijdschriften lezen onder het genot van een kopje koffie; GOES Markt, 09.00-22.00 uur: openstelling ijsbaan; 's-Heer Els- dorpweg 12,16.00 uur: voorstelling Kerstcircus Barani met luchtacroba- tiek, acts met pony's, duiven en honden en clowns. De show duurt een uur en drie kwartier; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: ac tiviteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: bil jarten voor senio ren; Annie M.G. Schmidtsingel 1, 13.30 uur: Opa en Omadag in het Fruitteeltmuseum 'Vleermuis in huis?' Kom samen met je opa en oma alles te weten over vleer muizen; KRUININGEN Reimerswaalhal, vanaf 09.00 uur: jeugd Kerstzaal- voetbaltoernooi; RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: wandelen in groepsverband; YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: wandelen in groepsverband; Kerkplein 1,14.00 uur: rondleiding door Oosterschel- demuseum. Bezoe kers worden mee genomen op reis door de geschiede nis van de oester- en mosselcultuur. Ook wordt het ver haal verteld van het verdronken land van Zuid-Beveland; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: weke lijkse bijbellezing. ATB-TOERTOCHT WISSENKERKE Hotel-Café-Restaurant De Kroon houdt zondag 7 januari de twaalfde ATB toer-en wandeltocht op Noord-Beveland. De tocht tussen Noordzee-Nationaal Park Oosterschelde en het Veerse Meer is geschikt voor jong en oud. De ATB-toertocht bestaat uit afstanden van 35 en 50 kilometer. De wandeltocht bestaat uit tochten van 10,15 en 21 kilometer. Inschrijven kan ter plaatse bij De Kroon aan Voorstraat 17 te Wissenkerke tussen 9.00 en 11.00 uur. De inschrijfkosten bedragen 5,00 euro. foto marveld atb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58